Park w miejscu Tesco na Górczewskiej -zamiast blokowiska

     PETYCJA MIESZKAŃCÓW ORAZ RADNYCH KLUBU WYBIERAMY BEMOWO

WS. UTWORZENIA PARKU W MIEJSCU TESCO PRZY GÓRCZEWSKIEJ  

Stoimy przed kluczowymi decyzjami dotyczącymi przyszłego wyglądu centralnego fragmentu Naszej Dzielnicy.

Pod koniec sierpnia br. Rada miasta st. Warszawy przyjęła uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu byłego hipermarketu TESCO przy ulicy Górczewskiej. Obszar ten stanowi ostatni większy niezabudowany fragment Górc.  Pozostała część Górc jest silnie zurbanizowana. Znajduje się tu mnóstwo bloków, a mało jest miejsc niezbędnych do relaksu, takich jak parki czy skwery pokryte roślinnością.

W związku z powyższym MY MIESZKAŃCY oraz radni Wybieramy Bemowo, zwracamy się do Państwa o stworzenie parku na obszarze po TESCO! Chcemy, aby jak największa część tego terenu była pokryta roślinnością, która zapewni nam cień drzew, zamiast „betonowej dżungli”. Chcemy, aby ten teren został zagospodarowany zgodnie z naszymi potrzebami, nie wykluczając również częściowej funkcji np. edukacyjnej dla tego terenu.

Liczymy, że na tych 65 tysiącach metrów kwadratowych znajdzie się miejsce na:

- park lub innego rodzaju teren zielony

- miejsce z przeznaczeniem kulturalnym lub/i sportowo –rekreacyjnym

- oraz na części obszaru budynek użyteczności publicznej jak np. szkoła.

Obecnie teren ten należy do Skarbu Państwa i dopuszcza zabudowę zarówno usługową jak i mieszkaniową. Do urzędu dzielnicy Bemowo wpłynęło już pierwsze zapytanie o warunki zabudowy! Bliskość planowanej stacji metra sprawia, że jest to bardzo atrakcyjny obszar dla deweloperów.

Być może za kilka lat będą mieli możliwość wykupienia gruntów i postawienia bloków, co sprawi, że:

- powstanie kolejne blokowisko w rejonie, w którym praktycznie nie ma roślinności, mieszkańcy są otoczeni tzw. betonozą, a sprawne poruszanie się samochodami i wyjechanie z osiedla jest praktycznie niemożliwe

- zwiększy się liczba mieszkańców, ale nie pójdzie za tym potrzebna infrastruktura. Już teraz prowadzimy rozbudowę okolicznych szkół, aby zapewnić miejsca dla mocno rozbudowującego się obszaru Chrzanowa. Bez kolejnych szkół nie będzie możliwości uniknięcia nauki na trzy zmiany.

- bemowskie przychodnie znacząco zwiększą liczbę pacjentów ponad możliwości, na które były zaplanowane w momencie ich budowania. Nie ma ani planów, ani środków na kolejne placówki, a zwieszająca się liczba mieszkańców obciąży już i tak przeciążony system opieki zdrowotnej na Bemowie.

Dlatego liczymy na jak najszybsze uchwalenie MPZP, który zadba o tak potrzebną obecnie zieleń! Polityka m.st Warszawy jest proekologiczna. Liczymy, ze również w tym zakresie ten trend zostanie utrzymany i da mieszkańcom Górc park, którego tak im brakuje. Zgodnie z zasadami demokracji i samorządności liczymy, ze głos mieszkańców Bemowa nie zostanie zignorowany i już na wstępnym etapie planowania Biuro Architektury oraz Prezydent m.st Warszawy dołoży wszelkich starań, aby stworzyć w naszej dzielnicy wytyczne, które pozwolą na harmonijny rozwój Naszej dzielnicy.  park_tesco.jpg


Radny Krystian Barciński    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Radny Krystian Barciński do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...