Petycja - przywrócenie autobusu 192 na ulice Stryjeńskich i Belgradzką (Warszawa-Ursynów)

Mieszkańcy do Zarządu Transportu Miejskiego, ul. Żelazna 61, 00-848 Warszawa, ztm@ztm.waw.pl

W związku ze zniknięciem z rozkładu autobusu 195, który miał zastąpić od 12 lipca 2021 r. autobus 192 na ulicy Stryjeńskich (na odcinku od Płaskowickiej do Belgradzkiej) i na ulicy Belgradzkiej (na odcinku od Stryjeńskich do Lanciego), uprzejmie prosimy o skierowanie autobusu 192 na zmodyfikowaną trasę. Prosimy o przeniesienie autobusu 192 z ulicy Płaskowickiej (na odcinku: Dereniowa - al. KEN) i z al. KEN (na odcinku od Płaskowickiej do Belgradzkiej) na ulicę Stryjeńskich (na odcinku od Płaskowickiej do Belgradzkiej) i na ulicę Belgradzką (na odcinku od Stryjeńskich do al. KEN) – zgodnie z dołączonym do petycji rysunkiem, gdzie zmiany linii 192 zaznaczono na zielono.

Osiedle Kazury, żłobek na Kazury, szkoła, przedszkole i przychodnia Na Uboczu potrzebuje autobusu dowożącego do stacji metra Natolin. Obecnie po zmianach trasy autobusu 192 (przeniesieniu go na al. KEN) i zniknięciu z rozkładu autobusu 195 nie ma wygodnej alternatywy dojazdu do metra Natolin ze środkowej i południowo-wschodniej części osiedla Kazury (żłobek na Kazury, szkoła i przedszkole Na Uboczu) oraz z okolic przychodni przy ul. Na Uboczu 5. Niezbędny jest także nowy przystanek na Stryjeńskich przy Kazury/Na Uboczu, zgłoszony po raz drugi do Budżetu Obywatelskiego https://bo.um.warszawa.pl/projekt/24658 , który ponownie zebrał ponad 500 głosów z tej okolicy, ale w skali dzielnicy było to za mało na wybór do realizacji, a to bardzo potrzebna inicjatywa, tyle że lokalna.

Osiedla Kazury położone jest daleko od metra – w odległości 1 km i więcej, a mimo to jest stale pozbawiane autobusów. Nie godzimy się na takie zarządzanie komunikacją miejską.

Nawet jeśli w dobie pandemii pasażerów jest mniej, nie oznacza to, że nie ma osób potrzebujących stale korzystać z komunikacji miejskiej. Nie wszyscy mają samochody. Jeśli pasażerów na danej linii jest mniej, należy na taką linię skierować mniejszy autobus, a nie ograniczać częstotliwość kursowania, czy całkowicie likwidować linię. Tym bardziej niezrozumiałe jest kierowanie linii 192 na trasę pokrywającą się częściowo z linią metra (na al. KEN od Płaskowickiej do Belgradzkiej), gdy w tym samym czasie mieszkańców okolic położonych dalej od metra całkowicie pozbawia się autobusu dowożącego do metra.

Warszawa powinna promować korzystanie z komunikacji miejskiej, nawet teraz w dobie pandemii, a nie zniechęcać do niej (jak to niestety robi: likwidując linie, dublując trasy autobusów i metra, ograniczając częstotliwość kursowania). Problemy klimatyczne nie zniknęły, gdy nastąpił COVID-19, istnieją i z każdym rokiem się nasilają, a ze strony m.st. Warszawy nie widać w naszej okolicy żadnej promocji komunikacji miejskiej czy infrastruktury rowerowej – wręcz z powodu braku alternatyw zmusza się nas do podróży po dzielnicy samochodem. autobusy_natolin-pln_lipiec_zmiany_192.png

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Hanna Wróbel do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )