Petycja do Kancelarii Premiera o przygotowanie Ustawy, która zapewniłaby refundację NFZ zabiegu in vitro, a także innych metod leczenia niepłodności.

Zwracam się o poparcie petycji. Chcemy przywrócenia refundacji in vitro dla niepłodnych małżeństw. In vitro nie zabija, in vitro daje życie! W Polsce około 20% par ma problem z poczęciem dziecka. Te pary chciałyby dać życie, dziecko jest dla nich największym wymarzonym skarbem i szczęściem. Obecnie dużo mówi się o rodzinie, a o problemie niepłodności ani słowa, mimo że dotyka tak wielu ludzi. Ludzie ci czują się wykluczeni że społeczeństwa, samotni w nierównej walce o dziecko. Dodatkowo bez żadnego wsparcia rządu, leczenie niepłodności to ogromne wydatki, koszty badań, leków są bardzo wysokie. A przecież oni walczą o coś najważniejszego, o rodzinę. Dlaczego Ci ludzie mają być pozostawieni sami sobie tylko dlatego, że dotknęła ich choroba? Przyczyn niepłodności jest mnóstwo. Leczenie w klinikach niepłodności jest bardzo wyczerpujące fizycznie, psychicznie i materialnie.

W związku z tym zwracamy się z petycją o refundację zabiegów in vitro dla niepłodnych małżeństw (ustawa taka mogłaby zawierać odpowiednie regulacje) . Chcemy również refundacji leczenia niepłodności w klinikach, refundacji badań (hormonalnych, nasienia itd), refundacji leków, refundacji zabiegów, np. Inseminacja.  Prosimy, nie odbierajcie nam szansy na założenie rodziny! 

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Katarzyna do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )