Petycja do p. Premiera Mateusza Morawieckiego o zniesienie zakazu lotów do Szwecji

Sz.p. Premierze,

W dniu 14 lipca weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym (Dziennik Ustaw 2020 r. poz. 1242), które przedłuża zakaz lotów z i do Szwecji. Treść rozporządzenia jest identyczna z rozporządzeniem z dnia 30 czerwca (Dziennik Ustaw 2020 r. poz. 1160) co wskazuje, że nikt nawet nie sprawdził jak wyglądają statystyki.

Liczba zachorowań w ciągu ostatnich dwóch tygodni:
Szwecja - 6263
Wielka Brytania - 7894
Hiszpania - 6682 (b.d. z 4,5,11,12 i 14 lipca)
Ukraina - 9773

Jednak Wielkiej Brytanii, Hiszpanii czy Ukrainy zakaz lotów nie dotyczy.

Poza tym cały czas pływają promy do Szwecji, które są pełne. Codziennie jest jeden prom z Nynashamn i kilka razy dziennie zarówno z Karlskrona jak i Ystad. Kilka tysięcy ludzi płynie codziennie ze Szwecji do Polski promami, w wielu przypadkach spędzając nawet 19 godzin na tzw. fotelach lotniczych. Wiele osób decyduje się na lot z przesiadką do Polski, lecąc ze Sztokholmu do Warszawy przez Berlin czy Kopenhagę.

Prosimy o ponowne pochylenie się nad Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym (Dziennik Ustaw 2020 r. poz. 1242) i zniesienie zakazu lotów do Szwecji.

Tysiące Polaków mieszkających i pracujących w Szwecji chciałoby przylecieć do Polski na urlop, odwiedzić rodzinę i spędzić czas w Polsce, podróżując szybko i bezpiecznie tak jak pozostali obywatele Unii Europejskiej.

Z wyrazami szacunku

Polacy w Szwecji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Kamil do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...