Petycja do prezydenta Koszalina o pomoc dla lokalnych przedsiębiorców

Szanowny Panie Prezydencie;

Rok 2020 oraz początek 2021 nie są łatwe dla mikro i małych przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie siłowni czy gastronomii. Są oni na każdym kroku gnębieni przez kolejne służby.

Zapewne wie Pan, że sądy masowo unieważniają podjęte przez państwo próby wymuszenia na właścicielach interesów w branży gastronomicznej dążące do zamknięcia ich lokali, zapewne orientuje się Pan również, że do akcji przeciwko zwykłym ludziom zostały wysłane Policja, Sanepid a nawet ciesząca się do dziś wielkim zaufaniem Straż Pożarna. Aparat państwowy niczym w słusznie minionym systemie posłał wszystkie możliwe siły do walki z buntującymi się przedsiębiorcami, którzy nie mają innego wyjścia. Otworzą się zgodnie z panującymi przepisami, lub zbankrutują zgodnie z wolą partii rządzącej.

Premier Mateusz Morawiecki apeluje do przedsiębiorców, żeby wytrzymali jeszcze te kilka tygodni, miesięcy. Jakże zabawnie te słowa brzmią z ust ludzi, którzy na Koronawirusie nie stracili ani złotówki i którzy żyją z pieniędzy płaconych przez tychże niepracujących ludzi.

Kiedy na przełomie stycznia i lutego otwierała się branża gastronomiczna wiele osób mówiło, że przyczyni się to do wzrostu zachorowań, a Koszalin będzie miastem, przez które w Polsce zostanie wprowadzony pełny lockdown. Dziś przyszedł czas, żeby wyłożyć karty na stół i powiedzieć sprawdzam. Niech przemówią liczby. W dzień poprzedzający otwarcie pierwszego klubu w Koszalinie odnotowano ponad 500 zakażeń, wczoraj tylko nieco ponad 200. Liczba osób zarażonych w Koszalinie zmniejszyła się z 40-60 do około 20. Reżim sanitarny okazuje się być wystarczającym narzędziem w walce z Koronawirusem.

Mimo wszystkich tych argumentów możemy zaobserwować, że dalej zamknięte są dyskoteki, wiele lokali gastronomicznych, siłowni i innych lokalnych małych biznesów.

W imieniu mieszkańców i przedsiębiorców z Koszalina apelujemy do Pana o wsparcie i stawiennictwo. Dziś ma Pan okazję pokazać, że jest prezydentem wszystkich Koszalinian.


Paweł Kapusta #BałtyckieVeto    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Paweł Kapusta #BałtyckieVeto do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...