Petycja do władz Wrocławia w obronie Wyspy Słodowej i kamienicy na Wyspie

 

WYSPA SŁODOWA - OTWARTA PRZESTRZEŃ DLA WOLNOŚCI I KULTURY

Nie dla prywatyzacji Wyspy!
Tak dla kultury i wolności na Wyspie!

 Wyspa Słodowa to unikatowe miejsce, znajdujące się w sercu Wrocławia, tak bardzo wyróżniające się pośród krajobrazów innych miast. Jest to jednocześnie miejsce posiadające autonomię w swoim DNA - odizolowane od reszty miasta meandrami Odry. Adres Wyspa Słodowa 7 to także jedyna na wyspie kamienica, która ostała się z obecnej tam przed wojną gęstej zabudowy.

Wyspa Słodowa 7 to budynek, którego potencjał zostanie wykorzystany, jeśli trafi w ręce mieszkańców miasta, z pomysłem zagospodarowania tej przestrzeni na działania społeczne i kulturalne.

Wyspa Słodowa 7 powinna służyć jako prawdziwe laboratorium kultury, miejsce dla oddolnych inicjatyw obywatelskich.

Wyspa Słodowa zagrożona jest sprywatyzowaniem - nie chcemy jej stracić. Gmina wystawiła na sprzedaż kamienicę na Wyspie Słodowej 7, z przeznaczeniem jej na ekskluzywne apartamenty dla nielicznych. A stąd już tylko krok do stworzenia zamkniętej enklawy.

Wyspa Słodowa to wyjątkowa przestrzeń, która służyła dotychczas jako faktyczne miejsce spotkań, tymczasem dostęp do niej jest systematycznie ograniczany: zrezygnowano z organizacji dużych koncertów (do czego Wyspa została wcześniej przystosowana), wejście na Wyspę w nocy jest niemożliwe (to przejaw niepokojącej tendencji zamykania i grodzenia przestrzeni miejskiej).

Kierując się troską o przyszłość Wyspy Słodowej popieram pomysł stworzenia tam centrum społecznego i gwarancji zachowania wolnej przestrzeni Wyspy dla wszystkich.

* * *

Grupa Inicjatywna Wyspa Słodowa 7

https://www.facebook.com/wyspaslodowa7


Grupa Inicjatywna Wyspa Słodowa 7    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Grupa Inicjatywna Wyspa Słodowa 7 do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook