Petycja do Zarządu InPost! - w sprawie zmiany godzin stref i poprawy płacy.

Do Zarządu InPost Spółka z o.o.

 

My kurierzy, osoby świadczące usługi na rzecz firmy InPost zwracamy się z prośbą o przywrócenie poprzednich godzin obowiązujących w poszczególnych strefach odbioru tj. w Strefie A  do godz. 15:00, w strefie B do godziny 13:00. Obecnie strefy są liczone w linii prostej, co nie przekłada się na rzeczywistość. Godziny zostały wydłużone więc nawet jeśli kurier wypełni wszystkie swoje zadania w rejonie, ale załapie się nawet minimalnie o inną strefę to musi pozostać w gotowości dodatkowe godziny wynikające ze strefy na wypadek gdyby ewentualnie jakiś klient zdecydował się nadać przesyłkę i zaistniała konieczność realizacji odbioru. Jest to czas za który, nikt nam nie płaci a który moglibyśmy spędzić np. w z rodziną czy załatwiając swoje sprawy urzędowe.

 

Uważamy za niesprawiedliwe karanie nas notami za nieprawidłowe  podjazdy pod paczkomaty, które często są stawiane w sposób uniemożliwiający nam prawidłowym podjazd, a tym samym sprawiają nam dodatkową trudność odbierania i dostarczania paczek.

 

Zdajemy sobie sprawę, z tego ze wizerunek kuriera jest wizytówka firmy i nie mamy bynajmniej na celu naszym doborem stroju wpływać na niego negatywnie, jednak prosimy o wzięcie pod rozwagę ilości i jakości oferowanych nam ubrań. Są one niewystarczające zwłaszcza na ciepłe warunki pogodowe, ponieważ są mało przewiewne, łatwo się brudzą i niszczą a zapewne nie chcecie Państwo abyśmy świadczyli usługi w Państwa imieniu w odzieży brudnej i zniszczonej.

 

Kolejną kwestią są zaproponowane nam aneksy do umów, których warunki, przede wszystkim finansowe, są dla nas bardzo niekorzystne. Stawki zostały radykalnie zmniejszone, co wydaje się być krokiem nieuzasadnionym ekonomicznie jako że nie tylko że ceny usług kurierskich wzrosły, to wzrosły także ceny życia w Polce - wskaźnik inflacji wynosi w tej chwili ok 4 % , a wartość nabywcza 500zl w obecnej chwili to 445 zł wg portalu money.pl

 

Wszystkie wyżej wymienione czynniki sprawiają, że czujemy sie niesprawiedliwie traktowani i nasz wysiłek wkładany w budowanie wizerunku InPost poprzez świadczenie usług dla Państwa jest nie dość doceniany przez Zarząd InPost. Prosimy o wzięcie pod uwagę, ze to my kurierzy świadczący usługi na przysłowiowej pierwszej linii frontu jesteśmy ważnym elementem w  budowaniu prestiżu całej firmy i zaufania do niej. Przypominamy, ze przez cały czas lockdownu związanego z pandemią wirusa Covid - 19 świadczyliśmy usługi dla milionów Polaków, narażając zdrowie i życie swoje i swoich najbliższych i chcielibyśmy aby ten fakt, również został wzięty pod uwagę.

 

Z wyrazami szacunku,

 

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Kurierzy InPost do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...