Petycja o godne przywrócenie do pracy instruktorek Rewii Dziecięcej "Sylaba"

Dnia 12 maja 2020 roku  dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka  Kultury „Hutnik” w ramach „oszczędzania” wypowiedział umowy o pracę całej kadrze „Sylaby” i zaproponował nowe warunki zatrudnienia. Pani Irena Zdunek, która w WOK „Hutnik” pracuje od 36 lat, jest założycielką i kierownikiem artystycznym Rewii Dziecięcej „Sylaba”, a także mentorką i trenerem wokalnym Studio Piosenki Ireny Zdunek, laureatką  drugiego miejsca w Plebiscycie „Wyszkowianin Roku” 2019 Tygodnika „Nowy Wyszkowiak” i drugiego miejsca w województwie mazowieckim w plebiscycie „Osobowość Roku” w kategorii kultura, odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP, otrzymała propozycję przejścia na 1/4 etatu za 868,45 zł netto w wymiarze 10h pracy! Główna choreograf Katarzyna Janus (z domu Zdunek), absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi i Uniwersytetu im. M. Curie-Skłodowskiej w Lublinie, autorka m.in. mistrzowskich choreografii, otrzymała wypowiedzenie z możliwością przejścia na ½ etatu w wymiarze 20h. Pani Aleksandra Perzyna natomiast, absolwentka i studentka Akademii Muzycznej w Łodzi, instruktorka blisko setki dzieci najmłodszych grup tanecznych otrzymała wypowiedzenie umowy o pracę z dniem 30.06.2020. Powód? ”Brak zapotrzebowania na jej stanowisko spowodowany ograniczeniami w swobodzie działań instytucji kultury”. Panie usłyszały, że dotychczasowy tryb pracy zespołu nie będzie się ośrodkowi opłacał. Przypominamy, że mowa o gminnym ośrodku kultury, który jest miejscem kulturalnego rozwoju dla mieszkańców, a nie o fabryce.  Dyrektor Kowalski zarzeka się, że sytuacja ośrodka jest dramatyczna. Nic dziwnego skoro uniemożliwia on uczestnikom podjęcie zajęć w trybie zdalnym, instruktorów wysyła na „postojowe” czy zwalnia, a gdy rząd rozpoczyna odmrażanie gospodarki, trzyma zamknięty ośrodek, w przeciwieństwie do chociażby tętniącego życiem online Ośrodka Kultury w Ostrowi Mazowieckiej. Nic dziwnego skoro pan Kowalski nie wnioskuje o pieniądze z Państwa przeznaczone na przetrwanie instytucji kultury w dobie pandemii. Pan Mariusz Kowalski wykazał się po raz kolejny skrajną niegospodarnością oraz zwykłą złośliwością. Praktycznie pozbywa się wzorowych pracowników, zaangażowanych i z wielkimi osiągnięciami oraz zespołu, który jest wizytówką Wyszkowa. Dyrektor Kowalski mówi, że nie ma dla ośrodka planu na najbliższe miesiące. Wzywamy dyrektora Kowalskiego do jak najszybszego przywrócenia do pracy na dotychczasowych warunkach kadry Rewii „Sylaba”.


Stowarzyszenie Przyjaciół Rewii Dziecięcej "Sylaba"    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Stowarzyszenie Przyjaciół Rewii Dziecięcej "Sylaba" do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook