Petycja o przywrócenie "wtorków dla kobiet" w Saunarium-Aquapark Wrocław

Petycja do Prezydenta Miasta Wrocław- Jacka Sutryk                                                                 oraz Prezesa Zarządu Aquapark Wrocław-Grzegorza Kaliszczak

O PRZYWRÓCENIE JEDNEGO DNIA W TYGODNIU TYLKO DLA KOBIET, ZWANEGO „WTORKI DLA KOBIET”, W SAUNARIUM – AQUAPARK WROCŁAW

do_petycji5.jpg

My wrocławianie i klienci Aquapark Wrocław domagamy się przywrócenia „wtorków dla kobiet” w Saunarium – Aquapark Wrocław i stanowczo protestujemy przeciwko przeniesieniu ich wyłącznie do „wioski saunowej”.
Przez wiele lat, raz w tygodniu we wtorki, kobiety (bez obecności mężczyzn) miały możliwość korzystania z całej strefy Saunarium, w tym m.in.:
- różnego rodzaju saun i biosaun
- łaźni parowych
- basenu chłodzącego w ogrodzie saunowym
- basenu Thalasso ze słona wodą morską i masażami
- basenu w ogrodzie saunowym z hydromasażami
- jacuzzi pod gwiazdami itd.
To wszystko umożliwiało paniom (naszym córkom, siostrom, żonom, matkom, babciom, dziewczynom) poczucie komfortu i relaksu w 100%.

Cykliczne „wtorki dla kobiet” były zorganizowane ze względu na potrzeby pań, gdyż większość z nich nie czuje się komfortowo nago w towarzystwie mężczyzn  i jest to bariera nie do pokonania. Nie jest to spowodowane kaprysem, czy jak twierdzą niektórzy, dyskryminacją panów.
W naszej rodzimej obyczajowości i kulturze większość kobiet nie jest w stanie obnażyć się publicznie w męskim towarzystwie. Każdy empatyczny mężczyzna potrafi to zrozumieć.
Nawet w zachodnich krajach, skąd przyszła moda koedukacyjna w tego typu obiektach, są rozwiązania umożliwiające kobietom komfortowe korzystanie        z Saunarium.
W Aquapark Wrocław „wtorek dla kobiet” był jedynym dniem w tygodniu,         w którym panie mogły skorzystać z tego miejsca i wypocząć bez skrępowania.
W pozostałe dni tygodnia Saunarium jest oblegane w większości przez mężczyzn, a kobiety to nikły procent.

Od 19 lipca 2022 r. dotychczasowa forma relaksu i korzystanie ze wszystkich atrakcji Saunarium została kobietom odebrana. Przeniesienie „wtorków dla kobiet” do „wioski saunowej”, gdzie są wyłącznie zwykłe, jednego rodzaju sauny i prysznice (bez reszty atrakcji) ograniczyło wielu paniom przestrzeń i możliwość pełnego relaksu.
Uwagi i komentarze dotyczące tej kwestii są ignorowane. Wszelkie zapytania spotykają się z brakiem odpowiedzi.

W związku z powyższym domagamy się przywrócenia „wtorków dla kobiet”       w całej strefie Saunarium.
Jesteśmy wrocławiankami i klientkami Aquaparku od wielu lat i mamy pełne prawo, aby nie lekceważono naszych potrzeb i traktowano nas z szacunkiem.
Chcemy wierzyć, że komfort wszystkich gości jest dla Państwa naprawdę ważny, a wyrazem tego będzie przywrócenie „wtorków dla kobiet” w dawnej formie.
Z niecierpliwością czekamy na podjęcie działań w tej sprawie.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Wrocławia i okolic, klientów Aquaparku Wrocław, do poparcia i podpisywania naszej petycji.
Razem możemy więcej!

Wrocławianie i klienci Aquapark Wrocław

 

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Beata do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...