Petycja o "Remont drogi powiatowej 1175N Surowe - Grądki - Grużajny"

Mieszkańcy wsi Grądki ,Grużajny ,Siedlisko,

Nowy Cieszyn oraz Uczestnicy drogi

powiatowej 1175N

 

 

Starosta Elbląski Maciej Romanowski

Zarząd Powiatu Elbląskiego

Rada Powiatu Elbląskiego

Zarząd Dróg Powiatowych w Elblągu Z siedzibą w Pasłęku

 

Petycja

My Mieszkańcy oraz uczestnicy drogi powiatowej 1175N zwracamy się z prośbą o  remont nawierzchni oraz zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników.

Obecnie droga znajduje się w stanie fatalnym zagrażającym zdrowiu i życiu użytkowników. Na całym wyżej wspomnianym odcinku drogi po zimie powstało tyle dziur i ubytków  że uniemożliwia to bezpieczne użytkowanie drogi . Na przełomie roku PKS Elbląg odmówił przewożenia dzieci z Starych Grądek ze względu na tragiczny stan nawierzchni oraz ogromną wyrwę w poboczu . Zostały załatane dziury lecz nie pomogło to na długo ponieważ w tej chwili droga wygląda coraz gorzej. Na odcinku Grądki -Grużajny boki jezdni pozapadały się do takiego stopnia że na środku powstał ogromny garb przez który już kilku użytkowników uszkodziło swoje pojazdy. Na odcinku Grużajny – Stare Grądki jest ogromny problem z melioracją i woda przepływa przez jezdnię , niszcząc nawierzchnię. Droga jest w stanie tragicznym i nie pomoże doraźne łatanie gotową masą , ponieważ ubytków jest za dużo. Obecnie finanse Gminy Godkowo nie pozwalają na wspólną partycypację w kosztach tak dużej inwestycji , prosimy zatem aby to Powiat Elbląski poczynił wszelkie starania aby środki na remont pozyskać w jednostkach samorządowych wyższego szczebla bądź jakiś projektów . Remont cząstkowy obiecany na początek kwietnia  przez Pana Starostę Macieja Romanowskiego w wywiadzie dla TVP Olsztyn , a planowany przez ZDP Pasłęk na 28-30 maja emulsją i grysami przy użyciu remontera typu Patscher może okazać się nie skuteczny ponieważ w wielu miejscach są bardzo ogromne ubytki nawierzchni .

Dlatego też bardzo prosimy o podjęcie wszelkich starań by poprawić komfort i bezpieczeństwo korzystania z drogi , która jest naszym jedynym dojazdem do szkół  czy pracy.Prosimy aby najszybciej jak to możliwe wszcząć procedurę stworzenia projektu i pozwoleń budowlanych , by w razie możliwości pozyskania dofinansowania z niego skorzystać i by nie powtórzyła się sytuacja że pieniądze można pozyskać ale nie spełnione są warunki z powodu braku dokumentacji.

 Prosimy o pisemną odpowiedź na adres Radnego Roberta Knyżewskiego                               Grądki 2/2 14-407 Godkowo.   

Do wiadomości :

Rada Powiatu Elbląskiego
Wójt Gminy Godkowo
Burmistrz Pasłęka
Wojewoda Warmińsko – Mazurski
Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego
Minister Infrastruktury
Prasa

Lista...... podpisów ......stron

IMG_20180312_134227.jpgIMG_20180312_134339.jpgIMG_20180312_134524.jpgIMG_20180312_134844.jpgIMG_20180312_134928.jpg  Bardzo serdecznie proszę o pochylenie się nad naszym problemem.

Facebook