Petycja przeciwko ograniczeniu dostępu mieszkańcom Elbląga do boiska lekkoatletycznego na ul. Saperów.

Szanowni Mieszkańcy i Mieszkanki Elbląga,

chcielibyśmy wyrazić swój sprzeciw wobec decyzji dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Elblągu, pana Stanisława Szczepańskiego o ograniczeniu dostępu do boiska lekkoatletycznego na ul. Saperów. Obiekt ma być ogrodzony i udostępniony tylko w dni robocze w godzinach 7-19 uczniom pobliskich szkół i trenującej młodzieży. Klucze od bramek wejściowych na stadion będą mieli trenerzy, konserwator i obsługa sprzątająca.

Pragniemy podkreślić, że boisko na Saperów jest miejscem, z którego korzystają nie tylko uczniowie szkół, ale również jest to bardzo ważny punkt rekreacyjny dla mieszkańców miasta. Boisko na Saperów jest miejscem niezwykłym. Dobrze jest mieć w mieście miejsce, gdzie można fajnie spędzać czas. Trenują tu codziennie, bez względu na porę roku, dziesiątki biegaczy amatorów. Popołudniami i w weekendy przychodzą tu całe rodziny. Z boiska korzystają setki osób – dorośli, którzy tylko wieczorem mają czas na biegowy trening, dzieci uczące się jeździć na rowerze czy rolkach, całe rodziny grające w piłkę. Komu przeszkadzają dzieci bawiące się piłką, kiedy nie ma zawodów? Komu przeszkadza rodzic biegający z wózkiem – skoro spacer z dzieckiem to jedyna szansa na trening? Gdzie znaleźć lepsze miejsce do nauki jazdy na rowerze?

Korzyści z takiego miejsca są dla społeczeństwa ogromne. Miasto powinno inwestować w takie obiekty i zachęcać do korzystania z nich, a nie je odgradzać. Rozumiemy potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa trenującej młodzieży, jednakże jesteśmy przekonani, że można to rozwiązać poprzez ograniczenie dostępu do boiska osobom postronnym w godzinach zajęć, a także wprowadzenie zakazu wprowadzania zwierząt na ten teren. Nie ma potrzeby ograniczania mieszkańcom wstępu na boisko po zajęciach sportowych. Jesteśmy głęboko przekonani, że da się pogodzić różne potrzeby użytkowników tego obiektu. Nie trzeba sięgać do tak drastycznych środków jak zamykanie tego miejsca dla mieszkańców. Dlatego apelujemy do Prezydenta Miasta Elbląga domagając się zmiany decyzji uniemożliwiającej korzystanie z boiska wszystkim mieszkańcom miasta.

Resized_20200218_160627_1395.jpeg

Elbląg 18 lutego 2020 r.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Joanna do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook