Petycja przeciwko przeniesieniu Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu do Lubina

Muzeum Poczty i Telekomunikacji – jedyna taka placówka w Polsce i jedna z niewielu w Europie – może lada chwila zniknąć z naszego miasta! Decyzja urzędników spowoduje zubożenie oferty kulturalnej Wrocławia. Pomóżcie nam obronić to wyjątkowe miejsce! Zwracamy się do Was nauczyciele, wychowawcy, opiekunowie i rodzice, przedstawiciele organizacji z apelem o wsparcie i pomoc w obronie Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu,  które decyzją Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Pana Cezarego Przybylskiego, może już wkrótce zostać przeniesione do Lubina.  

JEŚLI NIE GODZICIE SIE PAŃSTWO NA LIKWIDACJĄ WE WROCŁAWIU TEGO JEDYNEGO W POLSCE MUZEUM, W KTÓRYM NASZE DZIECI POZNAJĄ WIELOWIEKOWĄ HISTORIĘ ŁĄCZNOŚCI, WESPRZYJCIE NAS PODPISUJĄC SIĘ POD NINIEJSZĄ PETYCJĄ.  

Przez 65 lat istnienia w naszym mieście, Muzeum Poczty i Telekomunikacji odwiedziło wiele pokoleń dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Gościliśmy przede wszystkim uczniów i wychowanków placówek z Wrocławia i okolic, ale też grupy zorgnizowane z najdalszych regionów kraju, Przyjaciół Muzeum: Filatelistów z całego świata, kolekcjonerów. Muzeum wrosło w tkankę miasta, a zmieniając się wraz z nim i otaczającą nas rzeczywistością zaoferowało wypracowany wspólnie z Państem program edukacyjny dedykowany współczesnej szkole: tematyczne i interaktywne lekcje muzealne z uwzględnieniem programu nauczania, warsztaty, oprowadzania, wykłady oraz szereg wydarzeń dedykowanych szerokiemu odbiorcy (Noc Muzeów, festiwale, koncerty, spektakle, seanse filmowe, wystawy).  

Bywaliście u nas Państwo jako dzieci podczas wycieczki szkolnej, dziś przychodzicie z uczniami i własnymi pociechami, żeby spróbować opisać im świat, który odszedł wraz z nastaniem nowoczesnych technologii teleinformatycznych.  Był to czas listów w pachnących kopertach i kartek pocztowych wysyłanych na różne okazje, bajecznych znaczków pocztowych z maleńkimi obrazkami, które były dla Was oknem na świat, czas kolejek przy budce telefonicznej i ten, gdzie posiadanie telewizora było luksusem. To też czas dyliżansów i pocztylionów w eleganckich frakach. Czasy te zastygły w eksponatach muzealnych. Wierzymy, że tak jak my, nie chcecie, by tych historii nie można już było opowiadać obcując z prawdziwymi świadkami tamtych czasów. Tylko we Wrocławiu możecie to zrobić,  w naszym wrocławskim Muzeum.

Nie chcemy opuszczać Wrocławia, naszych Szkół, Przedszkoli, Świetlic, rodzin czy seniorów dla których działamy. Nie chcemy, by z dużego miasta o rozbudowanej sieci edukacyjnej, kulturalnej i turystycznej przenieniono Muzeum do niewlkiego miasta, gdzie nie będzie miało szans na rozwój, frekwencję.

Wiemy, że bez wsparcia zewnętrznego nie będziemy w stanie uratować naszego Muzeum i zgromadzonych w nim zbiorów. Głos środowisk nauczycielskich, głos rodziców, głos wrocławian jest w tym momencie niezwykle istotny.

Zespół Pracowników  


Pracownicy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Pracownicy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...