PETYCJA PRZECIWKO WYCINCE PARKU PRZY SŁOWIANCE W GORZOWIE WLKP.

PETYCJA PRZECIWKO WYCINCE PARKU PRZY SŁOWIANCE W GORZOWIE WLKP. STOP BEZMYŚLNYM WYCINKOM DRZEW!

Park Słowiański to zielone, „dzikie” płuco miasta - teren rekreacji dla osiedli Staszica, Europejskiego, Piaski, Śródmieście, jak również użytkowników CSR Słowianka. To idealne miejsce na trasy MTB z prawdziwego zdarzenia, świetne miejsce dla biegaczy, uprawniania nordic walking. Poza tym teren dla miłośników przyrody. Dla dzieci, dla rodzin, dla gorzowian.

Plany budowy hali sportowej na terenie parku powstały kilka lat temu w oparciu o nieaktualne dziś prognozy demograficzne.

Plany BEZ JAKICHKOLWIEK KONSULTACJI Z MIESZKAŃCAMI!

Budowę hali wyceniono na 60 milionów zł (30 mln miało być z dotacji rządowej). Rząd jednak dał jedynie 15 mln, a sytuacja rynku budowlanego wskazuje, że oferta wykonawcy może opiewać nawet na 100-120 mln (widać to na przykładzie CEZiB czy SP 20). To oznacza, że miasto będzie musiało wydać na inwestycję 85 - 105 milionów. W budżecie nie ma i nie będzie takich środków.

Wycinka Parku Słowiańskiego ma służyć rzekomej budowie, której „napędem” są obietnice wyborcze, chore ambicje, brak wizji prorozwojowej i źle skalkulowany interes miasta.

Pomimo braku środków i wyjątkowo nieprzemyślanej lokalizacji hali, do lutego 2019 r. Prezydent chce wyciąć blisko 1000 drzew pod rzekomą budowę!

Dlatego mówimy NIE! NIE DLA WYCINKI PARKU SŁOWIAŃSKIEGO!

Prezydent Miasta mami opowieściami o nasadzeniach zastępczych. Tymczasem młode nasadzenia to wiotkie patyki bez liści, bez pielęgnacji, wycinane ("drzewka pamięci" za filharmonią, drzewka Stali na Czereśniowej) lub usychają. Smog w Gorzowie coraz bardziej utrudnia życie a Miasto z roku na rok przestaje być Zielonym i pięknym stając się betonową pustynią.

Stracimy drzewa i tlen dla kolejnej mrzonki, takiej jak Centrum Edukacji Zawodowej przy ul. Warszawskiej (wielkie plany, które roztrzaskały się o rzeczywistość).

WIEMY, że Gorzów zasługuje na Kompleks Obiektów Sportowych wraz z halą w miejscu wyłonionym w trakcie prawdziwych konsultacji społecznych.

WIEMY, że istnieje kilka bardzo dobrych lokalizacji dla potrzebnej gorzowskim sportowcom hali, która nie musi wiązać się z bezmyślną dewastacją miejskiej przyrody.

WIEMY, że można zbudować halę sportową bez niszczenia środowiska naturalnego.

Postulujemy o uratowanie Parku Słowiańskiego przed zniszczeniem!

STOP bezmyślnej dewastacji przyrody!! Oczekujemy PRAWDZIWGO dialogu społecznego w sprawach WAŻNYCH DLA MIASTA, ważnych dla Miejskiej Zieleni.

Stowarzyszenie Zielone Miasto Gorzów


Stowarzyszenie Zielone Miasto Gorzów    Skontaktuj się z autorem petycji