Petycja w sprawie budowy chodnika na ulicach Ludowej oraz Starowiejskiej w Tomaszowie Mazowieckim

Na wstępie chciałbym przeprosić wszystkich mieszkańców ulic Ludowej i Starowiejskiej oraz dzielnicy Nagórzyce. Obiecywałem, że z tą petycją przyjdziemy do Państwa osobiście wspólnie z Konradem Borowskim. Niestety szalejąca pandemia bezpośredni i osobisty kontakt nam uniemożliwiła. Obaj mamy codzienne kontakty z personelem i pacjentami Tomaszowskiego Centrum Zdrowia i nie wiemy, czy nie jesteśmy bezobjawowymi nosicielami SARS Cov-2. Nie chcemy więc nikogo narażać ponad miarę w czasach, kiedy sami zalecamy wszystkim utrzymywanie odpowiedniego dystansu. 

Dwa lata temu, przed wyborami samorządowymi zgłosili się do mnie mieszkańcy dzielnicy z prośbą o interwencję w sprawie potrzebnego i bakującego  chodnika (i nie tylko).

Kilka lat temu na fragmencie ulicy ciąg dla pieszych wykonano. Niestety urywa się on razem z zabudowaniami. Tymczasem, mimo braku domów, aby dojść do przystanku komunikacji miejskiej trzeba przejść kilkaset metrów po ruchliwej jezdni. Co stanowi duże zagrożenie. Przede wszystkim  dla dzieci, które chodzą tędy do pobliskiej szkoły. 

IMG_20201029_134007.jpg

W tym dokładnie miejscu chodnik kończy się i zaczyna. Prowadzi w kierunku ulicy Ludowej i urywa się na bardzo niebezpiecznym zakręcie. 

IMG_20201029_133804.jpg

Dalej w kierunku Zespołu Szkolno Przedszkolnego chodnika brakuje. Problem jest tym bardziej powazny ale i naglący, że wielu kierowców ciężarówek skraca sobie tędy drogę. 

 

IMG_20201029_133610.jpg

 

Tu jest kolejny niebezpieczny zakręt. Nieopodal właściciel jednej z posesji ma na swoim terenie bazę własnych samochodów ciężarowych

 

IMG_20201029_133309.jpg

 

"Przejście dla pieszych" przy szkole celowo ujęliśmy w cudzysłów. Pasy są co prawda wymalowane, ale nie poprawiają w żaden sposób bezpieczeństwa. 

 

Na nasz wniosek trwają obecnie prace projektowe. Ważne jest jednak, aby inwestycja trafiła do realizacji do przyszłorocznego budżetu miasta. 

Dlatego też prosimy Państwa o wsparcie. Szeczególnie mieszkańców dzielnicy Nagórzyce. 

 

Mariusz Strzępek

Rada Powiatu Tomaszowskiego

Konrad Borowski 

Rada Miejska Tomaszowa Maz.

 

Petycja W sprawie wykonania ciągu pieszego w ciągach ulic Ludowej oraz Starowiejskiej                  

Niniejszym zwracamy się do władz miasta Tomaszowa Mazowieckiego z petycją o umieszczenie w budżecie miasta na rok 2021 inwestycji pn. wykonanie ciągu pieszego na ulicach Ludowej oraz Starowiejskiej.                

Mieszkańcy tych ulic ora szeregu miejscowości położonych w sąsiedniej gminie wiejskiej Tomaszów od wielu lat zabiegają o budowę brakujących odcinków chodnika.                 Ma on ogromne znaczenie ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa dzieci, które tymi ulicami każdego dnia zmieszają do pobliskiego zespołu szkolno przedszkolnego, Do placówki aktualnie uczęszcza ok. 250 dzieci, ulicą nie jeździ komunikacja miejska, za to często skracają sobie tędy drogę liczni kierowcy ciężarówek 

Uważamy, że inwestycję (jak w wielu innych przypadkach) powinno się sfinansować przy współudziale dwóch samorządów, które powinny być zainteresowane poprawa bezpieczeństwa.                

Zwracamy ponadto uwagę, że znajdujące się przy szkole przejście dla pieszych nie spełnia wymagań zgodności  obowiązującymi przepisami.                

Prosimy również, aby uwzględnić wniosek dotyczący wykonania progów zwalniających po obu stronach szkoły.


Mariusz Strzępek    Skontaktuj się z autorem petycji