Petycja w sprawie budowy ekranów dźwiękochłonnych wzdłuż torów kolejowych na wysokości osiedla Złocień w Krakowie

Szanowny Pan

Andrzej Adamczyk

Minister Infrastruktury

ul. Chałubińskiego 4/6

00-928 Warszawa

 

Petycja w sprawie budowy ekranów dźwiękochłonnych wzdłuż torów kolejowych na wysokości osiedla Złocień w Krakowie.

 

Szanowny Panie Ministrze. 

 

Jako przedstawiciele mieszkańców osiedla Złocień w Krakowie zwracamy się do Pana z prośbą o pilne rozszerzenie inwestycji polegającej na modernizacji trasy kolejowej realizowanej na wysokości os. Złocień o budowę ekranów dźwiękochłonnych.

Rozpoczęcie robót, a przede wszystkim wycinka kilkuset drzew stanowiących do tej pory barierę chroniącą mieszkańców przed hałasem zarówno ze strony pociągów jak i S7, znacznie pogorszyło komfort życia 7 tysięcy mieszkańców, w większości rodzin z małymi dziećmi. 

Mamy świadomość, że inwestycja jest realizowana zgodnie z pozwoleniem środowiskowym i przepisami, według których budowa ekranów może nastąpić najwcześniej w 2025 roku.  Jednakże już teraz mieszkańcy uważają, że hałas jest nie do zniesienia. Pragniemy podkreślić, że najbliższa zabudowa  znajduje się w odległości 20 metrów, a cała zabudowa osiedla skupia się w odległości do ok. 300 metrów od torów. Uciążliwość spowodowana dużą częstotliwością przejazdów pociągów na trasie Tarnów – Kraków jest więc odczuwalna praktycznie dla wszystkich mieszkańców osiedla.

 

Bardzo prosimy o przychylenie się do naszej prośby.


Komitet "My, Złocień"    Skontaktuj się z autorem petycji
Facebook