Petycja w sprawie dostępu do programów lekowych w raku dróg żółciowych

Szanowni Państwo,

Zwracamy się z pilnym apelem przede wszystkim do pacjentów i ich rodzin, ale że jest nas naprawdę niewiele osób, zwracam się do każdego, kto może wesprzeć nas w walce o życie i zdrowie. Rak dróg żółciowych jest jednym z najbardziej śmiertelnych nowotworów, który często diagnozowany jest w zaawansowanym stadium, obniżając tym samym rokowania na przeżycie. 5 lat po diagnozie przeżywa tylko około 10% nas. To rzadki nowotwór. Rocznie choruje na niego ok 1750 osób. Dlatego potrzebujemy Waszego poparcia. Nikt z nas nie przypuszczał, że zachoruje na raka dróg żółciowych.

Niestety, w Polsce brakuje dostępu do nowoczesnych metod leczenia, które są już standardem w innych krajach. Immunoterapia i terapie celowane, rekomendowane przez światowe i europejskie wytyczne jako skuteczne, a także dostrzeżone przez autorytety medyczne w Polsce, nie są dostępne w ramach krajowego systemu refundacji. Obecnie polscy pacjenci są zmuszeni do korzystania wyłącznie z klasycznej chemioterapii, co jest nie tylko nieefektywne, ale także społecznie niesprawiedliwe.

Nasz apel ma na celu zwrócenie uwagi na dramatyczną sytuację ludzi cierpiących na ten rzadki i złośliwy nowotwór. Brak dostępu do nowoczesnych terapii skazuje wielu z nas na przedwczesną śmierć i ogromne cierpienie. Zwracamy się z prośbą o poparcie naszego apelu o zmianę polityki zdrowotnej, która umożliwi włączenie nowoczesnych metod leczenia do systemu refundacji.

Wierzymy, że każdy pacjent zasługuje na dostęp do skutecznego leczenia. Niedostępność nowoczesnych terapii w Polsce jest niesprawiedliwa i musi zostać zmieniona. Pomóż nam sprawić, aby głos pacjentów został usłyszany. Bez Ciebie nie damy rady. Dziękujemy za każde wsparcie i zaangażowanie.

 

W imieniu pacjentów chorujących na raka dróg żółciowych,

Marzena Bańdura, pacjentka z rakiem dróg żółciowych

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Marzena Bańdura będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...