Petycja w sprawie powrotu do oferty PKP Intercity, biletu weekendowego

W związku z ogłoszeniem przez Spółkę PKP Intercity w dniu 7 stycznia 2022 informacji o podwyżkach cen biletów, oraz likwidacji wielu popularnych ofert promocyjnych, a w szczególności wycofania z oferty od 13 stycznia 2022 biletu weekendowego, wielu z nas pasażerów, wyraża niezadowolenie podjętą decyzją przez Zarząd Spółki. 

Bilet weekendowy PKP Intercity, był dostępny w ofercie przewoźnika od wielu wielu lat i jego likwidacja sprawiła, że obecnie na podróż koleją, wielu z nas decyduje się znacznie rzadziej. 

Nowa oferta promocyjna Multiprzejazd, którą Spółka oferuje od 13 stycznia 2022, nie jest tak korzystna jak bilet weekendowy i skierowana do innej grupy podróżnych. 

Na podstawie oferty weekendowej można było w krótkim czasie odwiedzić wiele ciekawych miejsc w Polsce w atrakcyjnej cenie, w czasie wolnym od pracy. 

Była to ciekawa forma weekendowego wypoczynku dla wielu pasażerów.

 Oferta Multiprzejazd nie jest ofertą przyjazną dla wielu z nas, biorąc pod uwagę fakt że od poniedziałku do piątku prawie każdy z nas pracuje.

Z pewnością zainteresowanie nową ofertą promocyjną nie będzie tak duże jak miało to miejsce w przypadku biletów weekendowych. Ale może właśnie o to chodzi Władzom Spółki? 

Apelujemy o powrót biletu weekendowego w podstawowej wersji, na korzystanie z pociągów IC i TLK i na dotychczasowych warunkach, lub ewentualnie ze skróconym terminem obowiązywania do niedzielnego wieczora. 

Będzie to najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia pasażera.

Dwie oferty promocyjne obowiązujące na podobnych zasadach, w różnym czasie, z przeznaczeniem dla różnych grup pasażerów. 

Spółka PKP Intercity od dawna chwali się ciągłymi modernizacjami posiadanego taboru, komfortowymi warunkami podróży i coraz krótszym czasem przejazdu na wielu trasach. Ma również plany rozwoju siatki połączeń w przyszłości, oraz zakup dużej ilości nowych lokomotyw, wagonów i jednostek trakcyjnych.

Tylko na myśl nasuwa się pytanie, skoro oferta promocyjna przewoźnika nie przyciąga dostatecznej ilości podróżnych, a wręcz przeciwnie powoduje znaczny ich odwrót od pociągów spółki, to dla kogo te inwestycje? 

Likwidacja biletu weekendowego zraziła  do podróży pociągami PKP Intercity dużą część pasażerów, którzy korzystają z innych środków lokomocji. 

Bo jest po prostu taniej. 

Apelujemy do Zarządu Spółki PKP Intercity o powrót biletu weekendowego w podwyższonej cenie, która w związku z galopującą inflacją będzie jak najbardziej zrozumiała. 

My tutaj podpisani chcemy aby bilet weekendowy nadal był w ofercie Spółki PKP Intercity na dotychczasowych lub podobnych warunkach, ewentualnie w podwyższonej cenie. 

  •  

 

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Łukasz Eichner do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )