Petycja w sprawie powrotu do oferty PKP Intercity, biletu weekendowego

W związku z ogłoszeniem przez Spółkę PKP Intercity w dniu 7 stycznia 2022 informacji o podwyżkach cen biletów, oraz likwidacji wielu popularnych ofert promocyjnych, a w szczególności wycofania z oferty od 13 stycznia 2022 biletu weekendowego, wyrażamy stanowczy sprzeciw tego typu decyzji.

Bilet weekendowy PKP Intercity, był dostępny w ofercie przewoźnika od wielu wielu lat i nie zgadzamy się aby tak po prostu zniknął. 

Nowa oferta promocyjna Multiprzejazd, którą Spółka oferuje od 13 stycznia 2022, nie jest tak korzystna jak bilet weekendowy.

Na podstawie oferty weekendowej można było w krótkim czasie odwiedzić wiele ciekawych miejsc w Polsce w atrakcyjnej cenie, w czasie wolnym od pracy. 

Była to ciekawa forma weekendowego wypoczynku dla wielu pasażerów.

 Oferta Multiprzejazd nie będzie ofertą przyjazną dla wielu z nas, biorąc pod uwagę fakt że od poniedziałku do piątku prawie każdy z nas pracuje.

Obawiamy się że zainteresowanie nową ofertą będzie słabe i zostanie w krótkim czasie zlikwidowana.

Mielibyśmy propozycję aby bilet weekendowy wrócił w wersji podstawowej, tylko na pociągi TLK i IC, w cenie 120/130 zł.

Co w obecnej sytuacji ekonomicznej w Polsce, wydaje się być rozsądnym pomysłem. 

Ewentualnie można by było również czasowo udostępnić bilet weekendowy w podstawowej wersji i Multiprzejazd, obserwując który z nich lepiej się sprzedaje, likwidując jednocześnie ofertę Bilet weekendowy Max.

Ankieta zorganizowana na Facebooku i na stronie internetowej Spółki, też będzie cennym źródłem informacji, która oferta promocyjna spełnia oczekiwania większej części pasażerów. 

Spółka PKP Intercity od dawna chwali się ciągłymi modernizacjami posiadanego taboru, komfortowymi warunkami podróży i coraz krótszym czasem przejazdu na wielu trasach. Ma również plany rozwoju siatki połączeń w przyszłości, oraz zakup dużej ilości nowych lokomotyw, wagonów i jednostek trakcyjnych.

Tylko pytanie, skoro oferta przewoźnika nie będzie przyciągała podróżnych, to dla kogo te inwestycje? 

Likwidacja biletu weekendowego zrazi do podróży pociągami dużą część pasażerów, którzy przesiądą się do autobusów lub samochodów.

Bo będzie po prostu taniej. 

Apelujemy do Zarządu Spółki PKP Intercity aby w ofercie nadal był dostępny bilet weekendowy w podwyższonej cenie, która w związku z galopującą inflacją będzie jak najbardziej zrozumiała. 

My tutaj podpisani chcemy aby bilet weekendowy nadal był w ofercie Spółki PKP Intercity na dotychczasowych warunkach, ewentualnie w podwyższonej cenie. 

 

 

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Łukasz Eichner do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...