Petycja w sprawie przebudowy ulicy Krzyckiej we Wrocławiu

Wrocław, 1 kwietnia 2019

Pan Jacek Sutryk

Prezydent Miasta Wrocławia

 

Szanowny Panie Prezydencie,

Zwracamy się do Pana w imieniu osób zamieszkałych przy ulicy Krzyckiej we Wrocławiu, mieszkańców Kleciny, jak również innych osób dla których jest to codzienna linia komunikacyjna.

W ostatnim czasie, liczne wrocławskie ulice doczekały się remontów, modernizacji lub całkowitych transformacji. Niestety, dla wielu z nas główna droga dojazdów do pracy czy szkoły, wydaje się być kompletnie zapomniana. Nierówna nawierzchnia nie tylko znacząco wpływa na komfort podróży, zarówno samochodem, jak i autobusem, ale też powoduje liczne niebezpieczeństwa. Niewielki opad deszczu wystarczy by powstały głębokie kałuże. To z kolei bardzo negatywnie wpływa na bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

Jednakże stan samej ulicy, nie jest tak zły jak pobocza i ścieżek dla pieszych. Płyty, którymi są wyłożone, daleko odbiegają od dzisiejszych standardów. Stanowią przeszkodę dla pieszych w każdym wieku. Generują szczególne trudności w bezpiecznym poruszaniu się osób starszych i niepełnosprawnych. Równie niekomfortowe są dla dzieci, jak również najmłodszych, którzy jeszcze poruszają się w wózkach. Na nich również powstają kałuże, co jest szczególnie niebezpieczne w okresie przymrozków. Przez deszcz powstają kilkumetrowe odcinki, po których nie można bezpiecznie przejść.

Nie możemy też zapominać o rowerzystach. Na Krzyckiej nie ma dla nich miejsca ani na chodnikach, ani na jezdni. Nierówna nawierzchnia w obydwu tych miejscach powoduje liczne niebezpieczeństwa. Obecność rowerzystów na jezdni, z powodu jej szerokości i natężenia ruchu, nie jest pożądana.

Poniższe zdjęcia najlepiej zobrazują nasz problem: https://imgur.com/a/dzTnfd6

Apelujemy zatem o generalny remont ulicy Krzyckiej, obejmujący: jezdnię, pobocze, chodniki dla pieszych i przystanki autobusowe. Idealnym rozwiązaniem byłoby także wytyczenie ścieżki rowerowej, tak aby żadna grupa nie czuła się pominięta.

Prosimy o wzięcie pod uwagę naszego apelu. Coraz więcej mieszkańców wprowadza się do lokali przy ulicach Mglistej, Skarbowców i rzece Olszówce. Populacja, a co za tym idzie – ruch, będzie się tylko zwiększać, a główna ulica jest na to zupełnie nieprzygotowana.


Mieszkańcy i użytkownicy ulicy Krzyckiej    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Mieszkańcy i użytkownicy ulicy Krzyckiej do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook