Petycja w sprawie przywrócenia dwóch pasów ruchu przed rondem Solidarności w Nysie

Apelujemy do wszystkich przedstawicieli władz, szczególnie do Urzędu Marszałkowskiego w Opolu i prosimy jednocześnie o podjęcie pilnych działań, w celu zatrzymania bezmyślności urzędniczej, ściągającej na Nysę korki drogowe i uciążliwości w systemie komunikacyjnym, który w Nysie jest i tak bardzo daleki od ideału.

DSC_0368_(Copy).jpg

Zwracamy się z tym apelem w kontekście nagłej, bezmyślnej, szkodliwej i nikomu niepotrzebnej zmiany organizacji ruchu przed rondem Solidarności, polegającej na zwężeniu dwóch pasów ruchu do jednego.

Miasto, które cierpi na brak płynnej komunikacji, otrzymało w wyniku tej niezrozumiałej decyzji kolejne tzw. „wąskie gardło” wywołujące korkowanie się ul. Bramy Grodkowskiej i znajdującego się tam skrzyżowania ze światłami.

DSC_0357_(Copy).jpg

Rondo Solidarności funkcjonuje od 20 lat i nie jest miejscem szczególnie zagrożonym wypadkami, nie stanowi zagrożenia dla pieszych, jak i kierujących. Pas ruchu do jazdy na wprost i lewoskręt w kierunku mostu im. Józefa Bema zawsze były zapełnione w podobnym stopniu i było to rozwiązanie logiczne z punktu widzenia komunikacji i możliwych kierunków jazdy.

Apelujemy zatem, o porozumienie wszystkich lokalnych przedstawicieli samorządowych ponad podziałami, bo w korkach wywołanych takim bezmyślnym działaniem będziemy stali wszyscy - od lewa do prawa.

Podejmijcie działania! Zatrzymajcie falę bezmyślnych działań psujących układ komunikacyjny Nysy!

 


Piotr Wojtasik/Nowiny Nyskie    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Piotr Wojtasik/Nowiny Nyskie do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )