Petycja w sprawie przywrócenia porodówki w szpitalu w Zakopanem.

W związku z dramatyczną sytuacją w szpitalu powiatowym im. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, wzywamy Ministra Zdrowia do podjęcia natychmiastowych działań zmierzających do ponownego otwarcia oddziału ginekologiczno – położniczego w tej placówce.

 

1 października 2019 roku, z powodu braków kadrowych zamknięto oddział ginekologiczno – położniczy w Zakopanem. Jest to jedyny szpital powiatowy z porodówką i oddziałem neonatologicznym w powiecie tatrzańskim. Lekarze pracujący w szpitalu w trosce o zdrowie pacjentów i swoje zdecydowali o nieprzedłużeniu umowy o prace w szpitalu. Specjaliści byli przepracowani, brali dyżury ponad miarę.

 

Żądamy i apelujemy do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego, oraz do Premiera Mateusza Morawieckiego o podjęcie pilnych działań w kierunku przywrócenia działalności tego oddziału.

Chcemy, aby nasze dzieci rodziły się blisko domu!

Chcemy, aby kobiety ciężarne miały zapewniony dostęp do opieki szpitalnej blisko swojego miejsca zamieszkania!

Chcemy, aby turystka w ciąży mogła czuć się bezpiecznie, mieć zapewniony dostęp do opieki położniczej i lekarskiej w nagłej sytuacji porodowej!

Chcemy, aby nasze dzieci mogły mieć wpisane w dokumentach jako miejsce urodzenia miasto Zakopane!

Żądamy, aby lekarze pracujący na oddziale mieli godne warunki pracy!

Żądamy, aby szpital zatrudnił odpowiednią liczbę lekarzy ginekologów i anestezjologów, tak aby lekarze nie byli przepracowani!

Żądamy, dostępu do znieczulenia w trakcie porodu dla pacjentek!

 

Pozostawienie miasta Zakopane oraz całego powiatu bez opieki lekarskiej naraża przyszłe mamy i dzieci  na zagrożenie zdrowia i życia. Do najbliższego szpitala, w Nowym Targu, jest 25 km, ale realny czas dojazdu z powodu korków, czasami przekracza nawet godzinę!

Co więcej, placówka w Nowym Targu też ma swoje ograniczenia i nie jest w stanie z dnia na dzień przyjąć dwa razy więcej pacjentek i zapewnić im odpowiedniej opieki.

W związku z tym, wzywamy Ministra zdrowia do:

​⁃​zmiany dyrektora szpitala,

​⁃​pilnego zatrudnienia kadry lekarskiej, oraz położniczej

​⁃​przywrócenia działania oddziału ginekologiczno-położniczego

 

Tylko takie działania mogą zapewnić bezpieczeństwo mieszkankom naszego regionu, turystkom i ich nienarodzonym jeszcze dzieciom.

Jeśli się zgadzasz to podpisz petycję i udostępnij dalej! 


Jagna Marczulajtis-Walczak    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Jagna Marczulajtis-Walczak do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook