Petycja w sprawie wyciszenia hałasu generowanego przez wyciągi na halach firmy FOLPLAST

Drodzy mieszkańcy Kościana,

jakiś czas temu na forum serwisu koscian.net wywiązała się dyskusja na temat hałasu dochodzącego z firmy Folplast. Jako mieszkańcy osiedla Wesołe Miasteczko od dłuższego czasu zauważamy ten problem. Dzięki dyskusji na forum wiemy, że nie jestem jesteśmy jedyni, którzy doświadczają codziennych tortur związanych z jednostajnym, drażniącym i szkodliwym hałasem dochodzącym z wyciągów zamontowanych na dachu hal produkcyjnych firmy Folplast.

Problem pojawił się od roku 2018, kiedy chyba na dobre ruszała produkcja w nowo wybudowanej hali. Z tym nieustającym szumem nie można się rozstać nawet jeżeli chcemy odpocząć i posiedzieć na dworze. O spaniu przy otwartym oknie można zapomnieć, gdyby nie okna dźwiękoszczelne nasze domy w ogóle nie nadawałby się do zamieszkania. Dopuszczalny poziom hałasu w nocy dla terenu zabudowy jednorodzinnej i mieszkalnej praktycznie stale jest przekraczany.

Zwracamy się do każdego, którego ta sprawa również dotyczy lub dotyczy jego bliskich, by poparli petycję skierowaną do Burmistrza Miasta Kościana, Rady Miejskiej Kościana i właściciela firmy Folplast. Należy podjąć działania mające na celu wygłuszenie wspomnianych wyciągów i wykonanie tunelu akustycznego, który skierowałby wywiew, a co za tym idzie dźwięk, w kierunku przemysłowej części Kościana, a nie w kierunku zabudowań mieszkalnych.

Śpieszmy się drodzy mieszkańcy, ponieważ firma wystąpiła o opinię środowiskową mającą na celu zezwolenie na budowę kolejnej hali pod linię do produkcji foli. Prosimy w imieniu swoim i mieszkańców o wygłuszenie istniejących wyciągów i dialog z nami, mieszkańcami, którzy osiedlili się tu na długo wcześniej niż powstała fabryka generująca hałas przekraczający dopuszczalne normy w strefie zabudowań jednorodzinnych.  

 

Mieszkańcy osiedla Wesołe Miasteczko


Mieszkańcy osiedla Wesołe Miasteczko    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Mieszkańcy osiedla Wesołe Miasteczko do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...