Petycja w sprawie wydłużenia linii autobusowej nr 500 do przystanku Powązki Cmentarz Wojskowy

petycja_500_obrazek_logotyp.jpgZarząd Transportu Miejskiego
ul. Żelazna 61
01-848 Warszawa

W związku z rosnącą liczbą mieszkańców i powstawaniem nowych osiedli mieszkaniowych przy ul. Powązkowskiej wnioskujemy o przedłużenie linii autobusowej nr 500 do przystanku Powązki Cmentarz Wojskowy.

W okolicy ul. Powązkowskiej od lat powstają osiedla mieszkaniowe. Wkrótce przybędzie w okolicy kilka tysięcy nowych mieszkańców. Mimo że mieszkamy blisko centrum, jedynym autobusem dowożącym mieszkańców do Śródmieścia, jest linia 180. Jest to linia zawodna – często bardzo opóźniona i przepełniona w godzinach szczytu. Linia 180 ma aż 44 przystanki i trasę poprowadzoną przez najbardziej zatłoczone części miasta. W godzinach porannych na przystanku Elbląska01 i PKP_Powązki01 (dawniej Duchnicka01) autobusy tej linii zatrzymują się już mocno przepełnione i często trudno z nich skorzystać. W związku z tym, aby dostać się do węzła przesiadkowego przy Rondzie Radosława często jesteśmy zmuszeni iść tam pieszo. W godzinach popołudniowego szczytu wysiadając z komunikacji miejskiej przy Alei Jana Pawła II czy ul. Okopowej trudno doczekać się na autobus, który podjeżdżając na przystanek Powązkowska02 (przy ulicy Burakowskiej) notorycznie jest spóźniony i przepełniony. Często przejście odcinka z przystanku Powązkowska02 do pl. Niemena okazuje się być szybszym rozwiązaniem. Ale czy tak powinno być?

Linia autobusu nr 500 kończy trasę przy ulicy Dzikiej, byśmy mogli z niej skorzystać wystarczyłoby wydłużenie tej linii do przystanku Powązki Cmentarz Wojskowy (ok 1,8 km). Umożliwiłoby to wielu mieszkańcom okolicy możliwość przesiadki na Rondzie Radosława do i z tramwajów oraz umożliwiło alternatywny dojazd do stacji metra Dworzec Gdański.

Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy pierwszymi, którzy wnoszą o przedłużenie tej linii, co tylko potwierdza od jak dawna odczuwamy problemy z komunikacją miejską w naszym obszarze. Rośnie liczba mieszkańców, pojawiają się nowe osiedla, a komunikacja autobusowa od długiego czasu nie jest dostosowana do realnych potrzeb mieszkańców naszej okolicy.

Po raz kolejny więc wnosimy o przedłużenie linii autobusowej nr 500 do przystanku Powązki Cmentarz Wojskowy.

Mieszkańcy


Stowarzyszenie Sąsiedzi z Artystycznego    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Stowarzyszenie Sąsiedzi z Artystycznego do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook