PETYCJA W SPRAWIE ZATRZYMANIA WYCINKI LIP PRZY UL. MŁODZIEŻOWEJ

Zwracamy się z żądaniem zatrzymania projektu rozbudowy ulicy Młodzieżowej w Suchym Lesie, w ramach którego zaplanowano wycinkę około 20 lip mających ponad 60 lat.

Sucholeskie lipy to nie tylko historia Gminy i żywe wspomnienia pokoleń sucholesianek i sucholesian. To przede wszystkim nasz skarb –  dobro wszystkich mieszkańców.

W czasach zapowiedzi katastrofalnych susz w Polsce – kraju, który ma mniej zapasów wody niż Egipt, drzewa takie jak lipy pełnią kluczowa rolę w retencji (zatrzymywaniu) wody. Każda z lip dostarcza tlen dla minimum 5 osób. Nasze drzewa stanowią nie tylko schronienie dla nas, gdy uciekamy pod nie po to, aby schronić się w ich cieniu w upalne dni. Chronią również mieszkające tam ptaki, a ich kwiaty stanowią cenne źródło pożywienia dla pszczół – owadów obecnie zagrożonych, a tak potrzebnych dla przetrwania człowieka. Wycięcie tych cennych drzew stanowić będzie wielki cios nie tylko dla zwierząt, ale przede wszystkim dla nas, dla ludzi.

Drugim aspektem projektu, który chcemy zatrzymać, jest poszerzenie ulicy o jeden pas. Poszerzenie to spowoduje wzmożenie ruchu przy szkole. A przecież tendencja powinna być wręcz  odwrotna: powinniśmy dążyć do uspokajania go w okolicach placówek oświatowych, w trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci.

Wraz ze wszystkimi zrozpaczonymi mieszkańcami prosimy, błagamy Was – naszych reprezentantów: zatrzymajcie wycinkę Sucholeskich Lip!

 

Z poważaniem,

Anna Ohirko, Piotr Tatarkiewicz, Małgorzata Salwa-Haibach, Wojciech Ptak, Grzegorz Niewiadomski, Michał Dziedzic, Stefan Logowski, Iza Tatarkiewicz-Puk

 

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Wojciech Ptak będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:




Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...