Petycja w sprawie zwiekszenia zatrudnienia w sklepach Stokrotka Sp. z o.o.

Lublin 11.04.2022 r.

 

  Arunas Zimnickas

Prezes Zarządu Stokrotka Sp. z o.o.

z siedzibą w Lublinie

Szanowny Panie Prezesie  

NSZZ „Solidarność” od pewnego czasu obserwuje spadek liczby pracowników zatrudnionych w ramach umowy o pracę w marketach i supermarketach naszej firmy. Spółka rozwija się, powstają nowe sklepy lecz w placówkach handlowych Spółki na zmianach roboczych obsługujących naszych klientów jest coraz mniej pracowników. 

Od marca br. sklepy w województwach podkarpackim i lubelskim zostały ponownie otworzone w niedziele. To dodatkowe 4 dni pracy w miesiącu, obsada stanowisk w niedziele odbywa się kosztem przesunięcia pracowników z pozostałych dni  tygodnia. Oznacza to, że w poszczególnych dniach tygodnia w placówkach handlowych  nie ma pełnej obsady stanowisk pracowniczych na zmianach. Taka organizacja pracy zwiększa obciążenie wszystkich pracowników, generuje niezadowolenie klientów, naraża pracowników na dodatkowy stres a przecież znaczna  część załogi to osoby niepełnosprawne. Przy takim obciążeniu pracą i dodatkowym stresie na linii pracownik – niezadowolony klient,  nikt z nas nie jest w stanie pracować bez uszczerbku na zdrowiu. Coraz więcej pracowników porzuca pracę w Spółce ze względu na złe warunki pracy, tym samym wystawiając firmie nie najlepszą opinię w najbliższym otoczeniu. Duża rotacja wśród pracowników obniża poziom naszych usług względem klientów, generuje ogromne obciążenie dla doświadczonej, lojalnej Załogi, powoduje pogorszenie stanu zdrowia fizycznego i psychicznego.

W naszej ocenie ta sytuacja wymaga zdecydowanych działań organizacyjnych polegających na zwiększeniu zatrudnienia w poszczególnych sklepach w ramach zawieranych umów o pracę oraz sezonowe wspieranie załóg sklepów pracownikami oferowanymi przez agencje pracy tymczasowej, w szczególności w sklepach w województwach lubelskim i podkarpackim, ze względu na ponowne otwarcie placówek handlowych we wszystkie niedziele. Optymalne zatrudnienie pracowników w 7 dni tygodnia to szybsza obsługa, krótsze kolejki, polepszenie komfortu pracy a co za tym idzie więcej klientów i większe obroty.

Prosimy o udzielenie merytorycznej odpowiedzi na pytanie: jakie kroki zostały podjęte przez Spółkę Stokrotka w celu zapewnienia obsady stanowisk w sklepach położonych w województwach lubelskim i podkarpackim w związku z otwarciem tych placówek od marca br. we wszystkie niedziele.

Mamy nadzieję, że nasza firma z rozpoznawalną marką Stokrotka  doceni wartość i partycypację pracowników w procesie realizacji celów Spółki,  dostosowując politykę zarządzania zasobami ludzkimi do wysokich standardów organizacji bezpiecznej i satysfakcjonującej pracowników pracy.

Mając na względzie podniesiony bardzo ważny problem wnosimy do Zarządu Spółki o niezwłoczną odpowiedź.  


Alicja Symbor Organizacja Zakładowa NSZZ Solidarność w Stokrotka Sp. z o.o.    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Alicja Symbor Organizacja Zakładowa NSZZ Solidarność w Stokrotka Sp. z o.o. do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )