PETYCJA w sprawie zwiększenia częstotliwości kursowania linii 731, 723 i L49

Warszawa, 18 października 2022 r.

Szanowna Pani

Katarzyna Strzegowska

Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego

ul. Grochowska 316/320

03-839 Warszawa

 

Szanowny Pan

Rafał Trzaskowski

Prezydent m.st. Warszawy

pl. Bankowy 3/5

00-950 Warszawa

 

Szanowny Pan

Jarosław Chodorski

Wójt Gminy Jabłonna

ul. Modlińska 152

05-110 Jabłonna

 

Szanowny Pan

Sylwester Sokolnicki

Starosta Legionowa

ul. gen. Władysława Sikorskiego 11

05-119 Legionowo

 

Szanowny Pan

Roman Smogorzewski

Prezydent miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41

05-120 Legionowo

 

 

PETYCJA w sprawie zwiększenia częstotliwości kursowania linii 731, 723 i L49

 

            My, niżej podpisani mieszkańcy Warszawy, Jabłonny oraz Legionowa zwracamy się z prośbą o zwiększenie częstotliwości kursowania linii autobusowych 731, 723 i L49 w szczególności w godzinach porannych (tj. 6:00-9:00) oraz popołudniowych (tj. 14:00-18:00), kiedy to najwięcej osób korzysta z tych połączeń komunikacyjnych.

           Obecnie linie 731 oraz 723 kursują z częstotliwością jedynie dwa razy na godzinę, co jest absolutnie niewystarczające, w szczególności w godzinach podanych powyżej. Autobusy są niezwykle przepełnione, ilość pasażerów wielokrotnie przewyższa ilość miejsc przystosowanych do jazdy, co wpływa nie tylko na obniżony komfort podróżowania, ale przede wszystkim zagraża bezpieczeństwu pasażerów. Z powodu tak małej ilości kursujących autobusów wielu mieszkańców decyduje się wcisnąć do i tak już przepełnionego pojazdu, co w razie wypadku może skończyć się tragicznie.

            Dodatkowo, 7 stycznia 2020 roku została zlikwidowana linia 741 kursująca z Nowodworów przez Jabłonnę do Chotomowa. "Zastąpiono" to połączenie linią L49, która nie dość, że kursuje niezwykle rzadko, to zaczyna swoją trasę dopiero od Dąbrówki Wiślanej. My, niezadowoleni decyzją mieszkańcy postanowiliśmy podjąć walkę o przywrócenie linii 741 krótko po ogłoszeniu jej likwidacji, jednak nie przychylono się do naszej prośby. W związku ze stratą dogodnego połączenia, tym bardziej pragniemy podkreślić powagę naszej sytuacji.

           Autobusy linii L49 jeżdżą jedynie raz na godzinę, co jest dużym utrudnieniem dla mieszkańców gminy Jabłonna. Dla wielu z nich transport publiczny jest jedynym sposobem dotarcia do pracy, szkoły, ale także domu. Brak dodatkowych połączeń, zaczynający się od przystanku Aluzyjna w stronę Legionowa, oznacza wiele trudności w codziennym, szybkim przemieszczaniu się, co jest dużym problemem w obecnych czasach.

            Dlatego też, w trosce o wspólne bezpieczeństwo, ale także komfort korzystania z komunikacji miejskiej, która staje się coraz bardziej atrakcyjną formą przemieszczania się, m.in. z powodów ekologicznych, liczymy na wsparcie naszej społeczności w trudnej sytuacji. W związku z powyższym, prosimy o przychylne rozpatrzenie naszej prośby, a więc podjęcie pilnych kroków zmierzających do rozwiązania problemu poprzez zwiększenie częstotliwości kursowania linii 731, 723 oraz L49.

 

W imieniu mieszkańców,

Kaja Powałka

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Kaja Powałka do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...