Podpisz petycję w obronie LPG

Strefy czystego transportu w polskich miastach bez pojazdów zasilanych LPG? Taki scenariusz rządzący proponują ponad trzem milionom kierowców. Podpisz petycję, by powiedzieć NIE zmianom w Ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

 

LPG, jako paliwo z przywilejami na całym świecie (ale nie w Polsce)

W inncyh krajach Europy, użytkownicy aut z instalacjami LPG mogą korzystać z wielu ulg, m.in wjazdu do zielonych stref w centrach miast. Dlaczego takie podejście nie znajduje uznania w polskim rządzie?

  • Paryż od 2016 r. posiada naprzemienny zakaz poruszania się samochodów w mieście (w parzyste dni miesiąca, poruszać się mogą auta z parzystą ostatnią cyfrą numeru rejestracyjnego, analogicznie w dni nieparzyste). Ten zakaz nie dotyczy jednak aut z instalacją LPG.
  • Rząd Wielkiej Brytanii, który w 2016 r. ustanowił Strefy Czystego Powietrza (Birmingham,  Leeds, Nottingham, Derby i Southampton), w których to wszystkie taksówki, muszą być zasilane na LPG. Od 2017 r. na te rozwiązanie przechodzi również Londyn.
  • Hongkong, gdzie 100% taksówek zasilane jest autogazem.
  • USA, gdzie od 2016 r. wszystkie federalne floty samochodów, zakupują pojazdy napędzane wyłącznie paliwami alternatywnymi, w tym LPG.

To tylko kilka przykładów, które potwierdzają, że czystsze paliwa samochodowe, w tym LPG, odgrywają kluczową rolę w rozwiązywaniu problemów środowiskowych.

 

Cały artykuł znajdziecie Państwo pod poniższym linkiem:

https://www.ac.com.pl/pl-aktualnosci?cmn_id=5889

Zapraszam do czytania.


FabrykaGazu Damian Bernaciak    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam FabrykaGazu Damian Bernaciak do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...