Poparcie dla skateparku przy ul. Cyraneczki w Julianowie

skatepark_Julianów1.pngSzanowny Panie Burmistrzu,

W 2019 r. grupa ponad 300 mieszkańców Józefosławia i Julianowa poparła wniosek o budowę skateparku na terenie Gminy Piaseczno, położonym w Julianowie, przy ulicy Cyraneczki, pomiędzy ulicami Jemiołuszki i Kombatantów.

W ostatnim półroczu, na zlecenie Gminy Piaseczno, pracownia architektoniczna JAZ+Miasto zorganizowała liczne spotkania i ankiety, tak aby każdy zainteresowany (w tym dzieci i młodzież) mógł się w sprawie wypowiedzieć. 

Konsultacje społeczne otwarte dla wszystkich zainteresowanych odbyły się w dniach 22 czerwca 2022 r. i 7 września 2022 r.  W dniu 20 września 2022 r. został przedstawiony finalny projekt zagospodarowania tego terenu. 

Infrastruktura do rekreacji i aktywności na świeżym powietrzu dla młodych ludzi jest w naszej okolicy bardzo potrzebna. Józefosław i Julianów są zamieszkiwane w przeważającej części przez rodziny z dziećmi. Jest nas niemal piętnaście tysięcy.

O popularności skatingu wśród dzieci i młodzieży świadczy także duża frekwencja na skateparku piaseczyńskim.

Uważamy, że skatepark będzie cieszyć się ogromnym zainteresowaniem rodzin z dziećmi, młodzieży i dorosłych, sprzyjając integracji mieszkańców w każdym wieku, lepszej kondycji fizycznej oraz wspólnemu wypoczynkowi rodzinnemu.

Popieramy inicjatywę utworzenia przestrzeni dla aktywnej młodzieży i domagamy się budowy skateparku przy ulicy Cyraneczki.   

 


Agnieszka Niemczyk-Proń    Skontaktuj się z autorem petycji