Poprawa transportu publicznego osiedli przy Kłobuckiej i Poloneza

Katarzyna STRZEGOWSKA
Dyrektor Zarządu Trasportu Miejskiego
w Warszawie

Obszary wzdłuż ul. Kłobuckiej i Poloneza to tereny Ursynowa najbardziej rozwijające się pod względem nowych inwestycji mieszkaniowych, a co za tym idzie przybywa tu mieszkańców. To powinno przełożyć się na poprawę transportu publicznego. Tymczasem linia 165 kursuje wciąż rzadziej niż przed pandemią, a na linii 331 coraz częściej można spotkać krótkie autobusy. 

Mieszkańcy oczekują lepszej komunikacji miejskiej. Potrzebny jest zarówno dobry dojazd do biur i szkół na Mokotowie, ale także połączenie z centrami handlowymi, urzędem dzielnicy, szpitalem i wieloma innymi punktami w centrum Ursynowa. Oczywistym jest, że linie autobusowe obsługujące mieszkańców ul. Kłobuckiej i Poloneza powinny kursować bardzo często, a ich pasażerowie nie powinni mieć problemu, aby się do nich wsiąść.

Poprawę komunikacji miejskiej w tym rejonie można osiągnąć przez:

wydłużenie linii 193 od pętli Bokserska ulicą Kłobucką do pętli Wyczółki (Ursynów Północny – tak jak obecnie – Bokserska – dalej ulicą Kłobucką, Otomańską, Osmańską i Poleczki do pętli Wyczółki),

wydłużenie linii 165 od pętli Wyczółki w kierunku pętli Ursynów Południowy lub Natolin Północny (na pętli Wyczółki zwolniłoby się miejsce postojowe, które można byłoby wykorzystać kierując tam dodatkową linię – 193),

- zwiększenie ilość kursów linii 165 lub/i 193,

- zwiększenie ilości autobusów przegubowych w tym rejonie,

- zbudowanie na ul. Kłobuckiej lub w jej okolicach pełnowymiarowej pętli autobusowej, która była obiecywana jeszcze kilka lat temu.

Tym samym, my niżej podpisani domagamy się od władz Warszawy poprawy transportu publicznego w rejonie ul. Kłobuckiej i Poloneza. 

 

            Paweł Lenarczyk                                         Paweł Nowocień 
       radny Dzielnicy Ursynów                                    Otwarty Ursynów
             Otwarty Ursynów

 


Paweł Lenarczyk, radny Dzielnicy Ursynów    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Paweł Lenarczyk, radny Dzielnicy Ursynów do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUBPłatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...