Powrót widowiska tanecznego "Lamaila " do repertuaru Teatru Wielkiego w Łodzi

                                                                                  Łódź, dn.08.03.2019r

                                                                      Grzegorz Schreiber

                                                        Marszałek Województwa Łódzkiego

lamaila_fota1.jpg

 

My, niżej podpisani, jesteśmy zaniepokojeni brakiem w repertuarze Teatru Wielkiego w Łodzi widowiska tanecznego Lamaila.

Lamaila miała premierę 25 marca 2017 r.

Uzyskała komplet znakomitych recenzji, została entuzjastycznie przyjęta przez publiczność (niespotykane do tej pory w Teatrze Wielkim kilkunastominutowe owacje na stojąco po każdym przedstawieniu) i zdobyła prestiżową nagrodę  Złotej Maski.

złota_maska1.jpg

foto31.jpg

Produkcja przedstawienia kosztowała podatników niebagatelną kwotę 1 121 440 zł, a do dziś pokazano je zaledwie… 11 razy!

Od półtora roku widzowie zainteresowani spektaklem odchodzą od kas Teatru Wielkiego zawiedzeni  informacją, że „przedstawienie nie jest grane, gdyż jest zbyt drogie w eksploatacji”.

Nie może być to prawdą, gdyż bierze w nim udział jedynie etatowy zespół baletowy, etatowa orkiestra (wzbogacona o trójkę muzyków doangażowanych), 20 dzieci wybranych z castingów i tańczących za symboliczne stawki, dwójka młodych solistów i czterech akrobatów.

Uważamy, że polityka repertuarowa Teatru Wielkiego w Łodzi nie jest przyjazna najmłodszym widzom. Sądzimy, że potrzeby dzieci są w jawny sposób ignorowane i że skutki tego mogą być odczuwalne przez kolejne dziesięciolecia.

Jeżeli Państwo Polskie nie zadba o odpowiednie uformowanie gustów młodego widza, to ten, już jako dorosły, nigdy nie zainteresuje się wartościową sztuką.

Widowisko taneczne Lamaila zostało stworzone w celu zapełnienia luki programowej, związanej z brakiem w repertuarze Teatru Wielkiego w Łodzi propozycji dla dzieci.

Lamaila jest także spektaklem edukacyjnym, stworzonym we współpracy z Planetarium EC1. Przed każdym przedstawieniem odbywa się lekcja astronomii, a w treści libretta jest wiele elementów mających zaciekawić młodego widza zagadnieniami związanymi z kosmosem.

Bardzo ważnym aspektem jest zaangażowanie do spektaklu dzieci, wybranych w drodze castingu – często spośród środowisk zagrożonych wykluczeniem – a następnie przez parę miesięcy intensywnie szkolonych pod okiem wybitnych pedagogów.

Spot reklamowy widowiska :)

   www.youtube.com/watch?v=NbqgDuYh0_U 

  Wiecej informacji na fb 

https://www.facebook.com/WidowiskoTaneczneLamaila/

 

 

 

foto_41.jpg


FAN CLUB WIDOWISKA TANECZNEGO " Lamaila"    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam FAN CLUB WIDOWISKA TANECZNEGO " Lamaila" do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook