Prawo kobiety do przerywania ciąży

W Polsce kobieta ma nakaz rodzenia. Badania prenatalne o minimalnym ryzyku poronienia są zakazane chyba że jest podejrzenie poważnego uszkodzenia płodu- o tym decyduje nieznana osoba w postaci lekarza. Zgoda na takie badanie, przez wiele czynników w tym i finansowych jest bardzo rzadka. Podstawowe badania prenatalne (np. morfologia, usg) nie ma możliwości wykrycia wszystkich wad. Oznacza to że przyszła matka potencjalnie zdrowego dziecka może urodzić dziecko niepełnosprawne, skazane na śmierć.

Lekarz ma obowiązek ratowania życia które będzie sztucznie podtrzymywane, oznacza to że ciężko upośledzone dziecko nie ma prawa naturalnie umrzeć. Dziecko niepełnosprawne wymaga 24 godzinnej, często bardzo kosztownej opieki. Jeśli chcesz wychować i opiekowac się takim dzieckiem musisz zrezygnować z pracy.

Aby otrzymać zasiłek, nie masz prawa do zarabiania średniej krajowej. Zasiłek ten wynosi na Ciebie i Twoje chore dziecko ok. 600zł za które musisz przeżyć.To wyłącznie jeśli posiadasz ubezpieczenie zdrowotne. Oznacza to że w pełni sprawna do podtrzymywania gospodarki krajowej osoba jest skazana na ciężką prace jaką jest opieka nad chorym dzieckiem w skrajnej biedzie. To niegodne życie jest finansowane przez pozostałych podatników.

Kobiety z niepełnosprawnym dzieckiem sa bardzo często porzucane przez partnerów. Rodzice muszą zmierzyć się z traumą, z wieloma cięzkimi psychicznymi konsekwencjami czarnej rzeczywistości. Dla wielu jest to równoznaczne z "końcem życia". Choroba dziecka to trudny, okrutny temat od którego zdrowi ludzie o ograniczonej percepcji wolą się odwracać niż pomagać. Rząd nie ma możliwości godnego wspierania takich osób natomiast nakazuje ich urodzenie.

Medycyna pozwala określić kiedy płód zaczyna odczuwać ból, kiedy zaczyna mieć jakieś myśli. Ciążę można przerwać zanim to nastąpi. Jest to dobrowolny wybór, nie nakaz. Zadna kobieta w ciąży takiej decyzji nie podjęłaby frywolnie- jest zmuszona przez życie do podjęcia takiej decyzji. Jest to ciężka decyzja której nie chce się poruszać na forum publicznym ani przytaczać wszystkich powodów-kobieta powinna mieć prawo do ważnej decyzji bez roztrząsania każdego aspektu tej decyzji przez osoby postronne.

Według prawa, dopiero dziecko narodzone staje się człowiekiem. Indywidualną sprawą powinno być uznanie czy nie odczuwający i nie myślący płód jest człowiekiem lub nie tak samo jak indywidualną kwestią jest religia którą się wyznaje. Powód do przerwania ciąży jest zawsze ten sam-niemożność zapewnienia temu potencjalnemu człowiekowi bytu lub drastyczne pogorszenie życia swojego i swoich bliskich. Ponoć nikt nie zna lepiej potrzeb swojego dziecka od matki, dotyczy to również przyszłej matki. Oczywiście należałoby z taką kobietą rozmawiać, próbować uświadomić jej jak ważna jest ta decyzja i jakie ma za sobą konsekwencje.

Ta sama kobieta ma czasem szansę na urodzenie w przyszłości zdrowego dziecka bądź chorego, któremu będzie w stanie zapewnić godne życie. Jej los oraz los jej bliskich nie musi być skazany na tragedię z której trudno się podnieść.

Zdrowe, kilkuletnie dziecko ma minimalną szansę na adopcje. Jakie szanse na adopcję w Polsce ma dziecko niepełnosprawne?graniczące z cudem. Jeśli uważasz że takie dziecko ma szansę- zapewnij mu ja sam- postaraj się takie dziecko adoptować, otoczyć miłością i opieką.

Została przyjęta do Sejmu ustawa o zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Oznacza to że ciężko uszkodzone płody, bez szansy do samodzielnego życia bądź skazane na śmierć niedługo po urodzeniu będą miały nakaz wyrośnięcia na człowieka którego czeka ogromne cierpienie, życie w bezdusznych szpitalach, hospicjach, rychła śmierć.

Za powstanie człowieka który ból psychiczny i fizyczny będzie już odczuwał odpowiadać będzie rząd bez żadnego przygotowanego zaplecza szpitalnego, finansowego, bez żadnej propozycji co z tym człowiekiem dalej zrobić.

Osób doświadczonych tą tragedia nie stać na dywagowanie czy to ziarenko to już człowiek czy nie-stać jest natomiast na to osoby zdrowe, samodzielne, zarabiające ponad średnią krajową które ani jednego dnia nie przeżyły w tym koszmarze który planują zgotować Polkom. Nie są to w większości osoby które interesują się tematem zapełnionych sierocińców, poprawieniem losu osób niepełnosprawnych, to są osoby które lubią teorię ale praktyki już nie bo ta wymaga poświęcenia i wysiłku.

Być może kiedyś w przyszłości, będą istniały godniejsze warunki, będą istniały rozwiązania w tym medyczne które teraz nie istnieją. Być może kobieta w ciąży nie będzie musiała stawać przed tym strasznym wyborem.

Zwiększona ilość osób skazanych na jak na razie tragedie nie przyśpieszy postępu ale go zahamuje. Żadna reforma służby zdrowia nie jest proponowana, NFZ już teraz nie jest w stanie zapewnić podstawowego leczenia wszystkim chorym. Problem aborcji potencjalnego przyszłego człowieka nie może być poruszany w dzisiejszych realiach, nie ma na to możliwości, wiele innych ignorowanych  problemów powinno być uwzględnionych wcześniej, dopiero potem powinno pojawić się społeczne przyzwolenie na to aby ten płód zamienił się w człowieka na razie skazujemy ten płód na przyszłe okrutne życie które świadomie chcemy mu zgotować.

Kolejną kwestią jest to że kobieta zdesperowana, zdecydowana na aborcję wykona ją z przyzwoleniem lub bez. Prawdopodobnie nielegalne metody aborcji będą zagrażały jej życiu, aborcja ta nie będzie wykonana przez uprawniona osobę posiadającą odpowiednią wiedzę. Być może postanowi zabić swoje dziecko już po urodzeniu. Ale wówczas będzie to już człowiek, nie płód.

Jeśli choć jedna myśl w tej petycji skłoniła Cię do poparcia prawa do dobrowolnego przerwania ciąży, proszę, podpisz tę petycję.

Podpisz petycję


LUB

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na naszej stronie. Jednak należy zaznaczyć, że autor petycji zobaczy wszystkie informacje, które udostępnisz w tym formularzu.

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.
Facebook