Prośba o powstanie pododdziału oraz poradni leczenia obrzęków limfatycznych

obrzek-limfatyczny-konczyny-gornej-i-obrzek-limfatyczny-konczyny-dolnej_(1).jpgSzacuje się, że w Polsce problem obrzęku limfatycznego różnego pochodzenia dotyczy ok. 30 tysięcy osób. Niestety, droga do zdiagnozowania stanu chorobowego, a następnie jego leczenia jest bardzo trudna, dla niektórych wręcz nieosiągalna. Jesteśmy odsyłani do różnych specjalistów, którzy nie znając tej jednostki chorobowej kierują nas do następnych poradni. Jest to tym bardziej problematyczne, że w przypadku obrzęku limfatycznego czas działa na niekorzyść pacjenta. Ośrodki nastawione na leczenie obrzęku limfatycznego stanowią margines opieki zdrowotnej w Polsce.

Obrzęk limfatyczny to przewlekła choroba, z którą borykać się będziemy do końca życia, a niezdiagnozowany i nieleczony może prowadzić do niepełnosprawności. Nie chcemy być wykluczeni lub ograniczeni na rynku pracy ze względu na patologię narządu ruchu. Chcemy pracować, odprowadzać podatki i nie stanowić obciążenia dla Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (L4, renta).

Doktor Marek Paul, światowej sławy specjalista widzi sens i potrzebę leczenia osób z obrzękami różnorodnej etiologii. Podejmuje się klinicznego leczenia obrzęku limfatycznego, przeprowadza operacje korekty obrzęku limfatycznego oraz zespolenia połączeń żylno-limfatycznych. Doktor Paul jest gotowy podjąć się organizacji na Śląsku pododdziału leczenia obrzęków.

Z tego powodu wnoszę prośbę o  powstanie pododdziału oraz poradni leczenia obrzęków limfatycznych podlegających pod chirurgią ogólną, plastyczną lub onkologiczną. Poradnia powstałaby przy pododdziale. Doktor Paul poczynił wiele starań by nam pomóc. Dwukrotnie starał się utworzyć poradnię, jednak nie otrzymał pozytywnej odpowiedzi. Chciał stworzyć oddział na Uniwersyteckim Centrum Klinicznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, a następnie pododdział w Centrum Leczenia Oparzeń jednakże zabrakło decyzyjności władz szpitala. 

Drodzy Państwo, mamy rzeszę pacjentów z obrzękami, a także cenionego na świecie specjalistę (Doktor Paul przeprowadza nowatorskie zabiegi m.in. w Stanach Zjednoczonych, Egipcie, prowadzi własną klinikę chirurgii plastycznej w Bytomiu), który również w Polsce chce pomóc pacjentom borykającym się z tą przewlekłą chorobą. Mimo to w Polsce wciąż brakuje specjalistycznej poradni lub specjalistycznego oddziału. Chorzy skazani są na kompresjoterapię i często wykluczenie zawodowe, tym samym obciążając budżet państwa. A przecież obrzęk limfatyczny można leczyć.

Liczymy na zrozumienie, dostrzeżenie problemu i przychylne podejście nowego Rządu do tej sprawy.

Źródła:

 https://cowzdrowiu.pl/aktualnosci/post/prof-a-szuba-o-leczeniu-obrzeku-limfatycznego-w-onkologii

https://glospacjenta.pl/leczenie/312,problem-leczenia-obrzekow-limfatycznych-w-polsce

https://www.facebook.com/reel/688722909939621 

 

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Monika Kujawska do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.







Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...