PROTEST ARTYSTÓW I PRZYJACIÓŁ NOWOSĄDECKIEJ MAŁEJ GALERII

22d5bee0ff548f1e0827e7d61aec85d7.jpg

Do Ludomira Handzla – Prezydenta Miasta Nowego Sącza

Protestujemy przeciwko bezpardonowej polityce prowadzonej przez Pana wobec zasłużonej dla polskiej kultury Nowosądeckiej Małej Galerii.

W czasie trwania XXVIII Małego Festiwalu Form Artystycznych, najważniejszego wydarzenia w kalendarium Galerii, jak również podczas tragicznej pandemii odesłał Pan Panią dyrektor tej placówki na emeryturę, przerwając tym samym trwający Festiwal oraz decyzją o reorganizacji złamał Pan kręgosłup Małej Galerii.
To jest niewybaczalne. Przejdzie Pan do historii, jako ten, który to uczynił.

Galeria, działając już prawie 30 lat, wypracowała markę, która jest znana w całym kraju oraz za granicą, stawia Nowy Sącz w gronie liczących się ośrodków kulturalnych i kulturotwórczych. Na dorobek Małej Galerii składają się setki wydarzeń artystycznych – wystaw, happeningów, koncertów, spektakli teatralnych, ale przede wszystkim spotkania publiczności z wybitnymi artystami, twórcami sztuki i kultury polskiej.

Nie znamy Pańskich intencji odnośnie Galerii, nigdy ich Pan publicznie nie przedstawił. Nie podał Pan żadnych przyczyn, potrzeb, dla których należałoby cokolwiek w Galerii zmieniać. Nigdy też z Pańskich ust nie słyszeliśmy krytyki działalności Galerii, czy jej kierownictwa, niczego co dałoby podstawy do reorganizacji placówki.

O co chodzi, Panie Prezydencie?

Co kryje się za pośpiechem, brakiem rozmowy i konsultacji… Dlaczego podjął Pan taką decyzję w tak trudnym dla wszystkich czasie? Tym bardziej, że jedną z ofiar pandemii SARS-CoV-2 jest Kultura…

Naszym zdaniem zepsuł Pan sprawnie działający organizm, powinien Pan mieć tego świadomość, zanim podejmie Pan w tej sprawie kolejne decyzje. Apelujemy do Pana o zmianę dotychczasowych.

Jest jeszcze czas. Potrzebujemy Małej Galerii takiej, jaka jest.

Artyści, ludzie kultury, Nowosądeczanie.


Przyjaciel Małej Galerii    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Przyjaciel Małej Galerii do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook