DO TVN 24 (oraz wszystkich mediów, dziennikarzy i osób opiniotwórczych) PROTEST OBURZONYCH WYBORCÓW - DZIEŃ BEZ TVN24 - CZWARTEK, 18 CZERWCA 2020

NIE JESTEŚMY SŁUPAMI - JESTEŚMY FILARAMI

       My, niżej podpisani zwolennicy Szymona Hołowni, kandydata na Prezydenta RP, niniejszym oświadczamy, że nie jesteśmy "słupami".
Wobec braku bezstronnej debaty i zezwalanie na szerzenie propagandowych manipulacji ze strony gości TVN24, bez ich natychmiastowego dementowania, nie mamy innego wyjścia jak udowodnić ich bezpodstawność naszymi pilotami tv.

       Ogłaszamy więc BOJKOT TVN przez sympatyków Szymona Hołowni i wszystkich, którym "wolne" media leżą na sercu, w dniu 18 czerwca 2020.
Jednoczenie domagamy się oficjalnych przeprosin i wyjaśnienia sposobu finansowania kampanii, i jej kontroli przez PKW, na antenie i w innych mediach.

WYJAŚNIENIE:

        W ostatnim okresie jesteśmy świadkami spolaryzowania głównych mediów pomiędzy dwoma dominującymi partiami w Polsce i nachalnej agitacji na rzecz swojej "jedynie słusznej opcji" przez każde z nich, połączone z zaledwie marginalną prezentacją innych kandydatów i zalewem fake new'sów. Miarka się przelała gdy w TVN24, w programie o Szymonie Hołowni (10.06.20) bez udziału kogokolwiek ze strony zainteresowanego, padła sugestia jakoby osoby wpłacające na kampanię bezpartyjnego, a więc nie zasilanego z budżetu państwa, Szymona Hołowni były "słupami", a miliony obywateli zatroskanych o losy Polski i zmęczonych polsko-polską wojną robiły zwykłą "hucpę".

        Oświadczamy więc, że Naród to nie własność jednej czy drugiej partii i ich elit politycznych. Dajemy wotum zaufania tym, którzy są tego godni i w każdej chwili możemy je wycofać, podobnie jak możemy wycofać nasze wsparcie dla jakiejkolwiek nierzetelnej stacji telewizyjnej, czy wydawnictwa prasowego.
        Mówimy stanowcze NIE stygmatyzacji i opluwaniu trzech milionów, i wciąż rosnącej rzeszy, zwolenników Szymona Hołowni, którzy nie tylko złożyli podpisy pod jego kandydaturą, ale codziennie je potwierdzają wpłatami własnych, ciężko zarobionych pieniędzy. Dopuszczając na antenie i propagując w mediach bezpodstawne teorie spiskowe pozbawiacie polskich obywateli możliwości wolnej od manipulacji decyzji. 
        Ale skoro pozwalacie innym bezkarnie i w absurdalny sposób nas i nasze patriotyczne zaangażowanie obrażać i "rozliczać" to pozwólcie, że i my też Was "rozliczymy". Rozliczymy z czasu antenowego, który poświęcacie konkretnym propozycjom na Polskę XXI wieku i zrobimy to za pomocą naszych pilotów.
        Szymon Hołownia już pierwszego dnia poprzedniej kampanii, 7 lutego, przedstawił Polakom i opublikował swoją wizję Polski "nie na kadencję, a na pokolenia", wizję Polski "solidarnej, zielonej i demokratycznej". Jego obszerna "Wizja Prezydentury", wciąż jest uzupełniana o nowe, szczegółowe projekty: samorządowe, antykryzysowe, edukacji, służby zdrowia, klimatyczne czy praworządności (https://program.holownia2020.pl).
To są szczegółowe eksperckie opracowania, niejednokrotnie z wyliczeniami finansowymi. To są setki stron. Ile czasu antenowego zostało im poświęcone w obiektywny sposób od 7 lutego? Oczywiście przypominamy tu również o wszystkich innych kandydatach i ich programach. A ile czasu antenowego jest poświęcane promocji lidera jednej partii opozycyjnej, który jak dotąd (10.06.20) nie opublikował, pomimo ogromnego zaplecza, żadnego programu czy spójnej wizji na Polskę XXI wieku? Bardzo prosimy o podliczenie i jak najszybsze nadrobienie zaniedbań.

         Równocześnie nawołujemy media do bezstronnej prezentacji konkretnych idei i planów na Polskę, a nie jedynie politycznych przepychanek dwóch wojujących partii i dyskredytowania kogoś kto śmie im wejść w paradę. Chcemy rzetelnych debat z kandydatami i ich przedstawicielami o realnych problemach obywateli, a nie tylko słuchania kto kogo lepiej poniżył, obraził i wyszydził. To nie zapewni nam lepszej Polski. To nas pozbawia narzędzi do podejmowania świadomych decyzji przy urnach, mających podstawowe znaczenie dla naszej i naszych dzieci przyszłości.

         Apelujemy również do wszystkich dziennikarzy, publicystów, jak i politycznych reprezentantów do zaprzestania podżegania i stanowczego potępienia HEJTU i nienawiści, w jakiejkolwiek dziedzinie, w tym politycznej, który w wyniku ich retoryki wylewa się szerokim kręgiem w social media i poza nie. Pozwolimy sobie przytoczyć słowa naszego lidera: "Spójność i spoistość naszego społeczeństwa jest dziś ni mniej, ni więcej, tylko polską racją stanu, warunkiem niepodległości."
"Żyjąc wciąż w przeświadczeniu, że najgorsze, co może nas spotkać, to sterowany z zewnątrz zamach terrorystyczny, tracimy z oczu pełzający wewnętrzny terroryzm, jakim jest rozwijająca się, zwłaszcza w Internecie, fala hejtu, skutkująca lawinowo rosnącą w Polsce liczbą przestępstw z nienawiści." (Szymon Hołownia, "Wizja Prezydentury)

Z poważaniem,
Obywatele


(I "słupy" ;) )

https://wspieraj.holownia2020.pl

 

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Teresa Kałużny do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...