Protest przeciwko odwołaniu Pani Małgorzaty Stępień – Dudek z pracy na terenie pow. wieluńskiego, wieruszowskiego i pajęczańskiego

Członkowie Powiatowej Rada Działalności Pożytku Publicznego w Wieluniu oraz organizacje pozarządowe z terenu powiatu wieluńskiego, wieruszowskiego i pajęczańskiego wyrażają stanowczy protest przeciwko odwołaniu Pani Małgorzaty Stępień – Dudek z pracy na wymienionych terenach.

Pani Małgorzata w ciągu prawie 10 lat pracy na obszarze powiatu wieluńskiego, wieruszowskiego i pajęczańskiego przyczyniła się do znacznego wzrostu aktywności organizacji pozarządowych. Poprzez działania edukacyjne i doradcze jakie prowadziła dla organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i przedstawicieli samorządu, przyczyniła się do wzrostu wiedzy, widocznego rozwoju i samodzielności ekonomicznej. Na terenie tych powiatów powstało wiele nowych inicjatyw, grup nieformalnych i organizacji pozarządowych, które przy wsparciu Pani Małgorzaty i jej specjalistycznej wiedzy rozwinęły skrzydła i przyczyniły się do wzmocnienia lokalnej społeczności i działań na rzecz dobra wspólnego.

Obecność Pani Małgorzaty, jej zaangażowanie w rozwój naszej społeczności i wysokie kompetencje, a także godziny spędzone z nami również poza godzinami pracy były dla Nas nieocenionym wsparciem. Praca Pani Małgorzaty przyczyniła się do realnej zmiany i rozwoju sektora pozarządowego w Powiecie Wieluńskim, Wieruszowskim i Pajęczańskim, za co serdecznie dziękujemy. Pani Małgorzata Stępień-Dudek to zaangażowany doradca z zakresu funkcjonowania organizacji pozarządowych, pozyskiwania środków na działania i przedsiębiorczości społecznej. Ciepły i pomocny człowiek, który zawsze znajduje czas by wesprzeć innych nie tylko na gruncie zawodowym, ale także osobistym. Pani Małgorzata swoją postawą motywuje, inspiruje i zachęca do aktywności społecznej i własnego rozwoju.

Nie wyobrażamy sobie działania organizacji pozarządowych bez wsparcia merytorycznego Pani Małgorzaty. Niezrozumiałe jest to, że Centrum OPUS w Łodzi z jednej strony: ” Centrum OPUS powstało w 1999 r. z myślą o tym, by ułatwić ludziom działanie na rzecz innych. Nic nie cieszy nas tak, jak praca z osobami, które postanowiły zmienić coś na lepsze w otaczającym nas świecie. Działamy po to, by ułatwić im pracę.” (maksyma działania umieszczona na stronie), a z drugiej pozbawia nasze organizacje swojego przedstawiciela, naszego sojusznika, który działa z nami od lat, zna nasze potrzeby i doradzając pomaga nam rozwijać się, doskonalić nasze kompetencje i doświadczenia zarówno społeczne, rzeczowe, jak i osobiste jako członków organizacji. Pozbawiając nas możliwości współpracy z Panią Małgorzatą Stępień – Dudek uderza się w nasze możliwości, potencjał rozwojowy, osłabia organizacje, burzy nasz interes publiczny, społeczny, co niewątpliwie pisząc przekornie względem misji OPUSa utrudnia działanie na rzecz dobra wspólnego społeczeństwa.

W związku z powyższym prosimy o wsparcie orędowników ochrony praw człowieka, budowania kultury demokratycznej i zaangażowania obywatelskiego na poziomie lokalnym oraz wsparcia rozwoju sektora społecznego. To dla Państwa i dla nas, organizacji pozarządowych równe traktowanie i dialog ma szczególną wartość.

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Wieluńskie NGO do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )