Przywrócenie połączeń pasażerskich na trasie Działdowo - Brodnica

Szanowny Pan Gustaw Marek Brzezin
Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego
ul. Emilii Plater 1 10-562 Olsztyn

Szanowny Pan Piotr Całbecki
Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego

Plac Teatralny 2 87-100 Toruń  

 

Szanowni Panowie Marszałkowie,

My, niżej podpisani pod niniejszą petycją, zwracamy się do Panów Marszałków - jako organizatorów publicznego transportu kolejowego - z prośbą o przywrócenie pasażerskich połączeń kolejowych na odcinku linii kolejowej nr 208 pomiędzy stacjami Działdowo i Brodnica. Linia ta, na której przewozy zawieszone zostały ponad 11 lat temu, cały czas pozostaje w dobrym stanie technicznym, a uruchomienie pociągów jest naszym zdaniem w szerokopojętym interesie publicznym.

Zdajemy sobie sprawę dużych kosztów jakie będą konieczne do poniesienia na utrzymanie przewozów, jednak naszym zdaniem jest to inwestycja warta podjęcia. Dzięki niej niebywale poprawi się dostępność rozległych terenów na styku województw warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego – w tej chwili komunikacyjnie wykluczonych. Przywrócenie komunikacji kolejowej będzie ukłonem w kierunku uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów pochodzących z tego rejonu a dojeżdżających do odległych uczelni, osób dojeżdżających do pracy skazanych w tej chwili na własne samochody, a szczególnie osób nieposiadających samochodów – szczególnie mniej zamożnych,  starszych lub które ze względu na stan zdrowia całkowicie uzależnione są od transportu publicznego.

Mamy gorącą nadzieję, że administracyjna granica województw nie będzie dzieliła, ale połączy w słusznej sprawie. W sprawie powrotu pociągów na linię kolejową Działdowo – Brodnica.


Stowarzyszenie "Wrota Mazur"    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Stowarzyszenie "Wrota Mazur" do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...