Ratujmy bytomski hokej! Ratujmy bytomską Drużynę Seniorów!

  Bytom to miasto z niewyobrażalną tradycją hokejową. Niewyobrażalną ponieważ mimo trudnych warunków technicznych i przy wielu przeciwnościach losu, bytomski hokej istnieje i zrzesza ogromną liczbę prawdziwych, wiernych kibiców.

W ostatnim czasie pojawiły się w bytomskim hokejowym świecie kolejne problemy, które zagrażają istnieniu naszej ukochanej I Drużyny. Apelujemy do Władz Miasta Bytomia o niezbędne i konieczne wsparcie Drużyny Seniorów by drużyna mogła istnieć i kontynuować tradycje hokejowe w mieście Bytom.

Zróbmy to dla samych zawodników, którym jesteśmy tego winni, za ich serce do walki, za heroiczny upór i wytrwałość mimo wielu kłopotów, które napotkali po drodze.

Zróbmy to dla kibiców i miłośników hokeja, którzy zawsze wiernie wspierali naszą drużynę i niejednokrotnie udowodnili swoje oddanie bytomskiemu hokejowi. Przykładem może być chociażby przeprowadzona w ostatnim czasie zbiórka pieniędzy na wyjazd Seniorów do Gdańska. Akcja pokazała jak wielkie jest zaangażowanie społeczności bytomskiej, jak wiele dla Niej znaczy istnienie I Drużyny i jak dużo są w stanie zrobić by pomóc jej przetrwać.

Pozwólmy przetrwać bytomskiej tradycji hokejowej i uratujmy bytomską Drużynę Seniorów!Zróbmy to dla naszych dzieci i młodzieży, dla których zawodnicy I Drużyny są wielkim autorytetem, często ich najlepszymi trenerami i wzorami, których pragną naśladować. Nietrudno przewidzieć, że rozpad Seniorskiej Drużyny byłby pierwszym krokiem do rozpadu całej sekcji hokejowej. Brak przykładu, brak wzorców i brak kontaktu z hokejem na najwyższym poziomie wpłynie na spadek zaangażowania, brak motywacji nie tylko wśród rodziców ale także dzieci. Wpłynie na obniżenie poziomu sportowego całego miasta. Jaki sens zapisywania dzieci do Szkoły Mistrzostwa Sportowego, jaki sens przyprowadzania ich na treningi kiedy w mieście nie ma perspektyw na zawodowy hokej?

Może na co dzień nie jest to zauważalne, ale wokół bytomskiego lodowiska utworzyła się, śmiemy twierdzić, największa w mieście spójna grupa społeczna, którą łączy hokej. Są to I Drużyna Seniorek, I Drużyna Seniorów, Old Boys, cztery grupy amatorskie (Amatorki, Amatorzy I, Amatorzy II, NHL) i wszystkie roczniki w  grupach dziecięcych i młodzieżowych. Swoim zaangażowaniem i swoją obecnością grupy te akcentują jak hokej ważny jest dla mieszkańców Bytomia.

Są przykłady miast, w których istnieją piękne lodowiska ale nie istnieje I Drużyna i tym samym nie ma w tych miastach tradycji hokejowych. W Bytomiu prawie każdy mieszkaniec ma styczność z hokejem, pośrednio lub bezpośrednio. Często związanie się z hokejem i rozpoczęcie trenowania tej pięknej dyscypliny sportowej wynika z przyprowadzenia dziecka właśnie na mecz I Drużyny.  Nie pozbawiajmy tego Naszego Miasta!

Seniorzy są w sposób naturalny zapleczem trenerskim dla bytomskich dzieci i młodzieży. Rozpad I Drużyny spowoduje odejście zawodników z miasta Bytomia w celu poszukiwania pracy a tym samym przyczyni się do spadku zainteresowania bytomskim hokejem a w konsekwencji może nawet całkowitym upadkiem hokeja w Bytomiu.

Przykre jest to, że sąsiednie miasta potrafią wspierać drużyny hokejowe milionami, a  nasze miasto odwraca się od swojej drużyny.

Seniorska Drużyna Hokejowa to wartość nadrzędna i najważniejsza, jeśli o nią nie zawalczymy, możemy zniszczyć bytomską tradycję hokejową bezpowrotnie. Nie dopuśćmy do tego!  

Jeśli utożsamiasz się z bytomskim hokejem, jeśli nie jest Ci obojętny los bytomskiego hokeja, poprzyj naszą inicjatywę i złóż swój podpis.

 


Kapitan Amatorskiej Drużyny Kobiet 'NAJki Bytom' Małgorzata Hofman    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Kapitan Amatorskiej Drużyny Kobiet 'NAJki Bytom' Małgorzata Hofman do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook