Ratujmy drzewa na os. Szkolnym

IMG_20210212_224908.jpg     Drodzy Mieszkańcy os. Szkolnego w dn. 12.02.2021 na dwóch drzewach przy bloku 30 (lipa) i w podwórku bl.30, 32, 33 i 34 (klon) zawisły kartki o wycince. Niestety nie jest to pełna informacja. Z mapki wynika, że oprócz tych dwóch, do wycięcia przeznaczono jeszcze pięć, czyli w sumie SIEDEM drzew!!! W samym podwórku cztery:(

      Jako mieszkańcy PROTESTUJEMY przeciw wycięciu drzew starych, wartościowych, zdrowych(!), z rozłożystymi koronami, dających cień i będących domem wielu gatunków ptaków. Oba drzewa to ponad 60-letnie okazy i są tak jak budynki wpisane do rejestru zabytków Krakowa. Niestety decyzje o wycince wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej i Miejskiego Konserwatora Zabytków zostały podjęte bez konsultacji z mieszkańcami!

       Prosimy MPEC S.A. w Krakowie o odstąpienie od wycinki i oszczędzenie starodrzewu przez korektę planu inwestycji "ciepła woda użytkowa". W dobie walki o czyste powietrze w Krakowie decyzja o wycince jest niezrozumiała i oburza. To droga na skróty!

       Prosimy także o pomoc radnych miejskich i złożenie w naszym imieniu wniosku o ponowną inwentaryzację drzew do wycięcia w tej inwestycji. Proszę ludzi dobrej woli, zjednoczmy się aby je uratować.

Do wiadomości:

MPEC S.A. Kraków

Zarząd Zieleni Miejskiej

Adrem Zarządca Nieruchomości

 

 


Ksenia Pałczyńska    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Ksenia Pałczyńska do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...