Petycja o przywrócenie Grzegorza Michałowskiego na stanowisko Redaktora Naczelnego Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego

Komentarze

#1

Ufam mojemu redaktorowi i tylko z nim pracować będę

Marta Świć (Suchowolla, 2017-11-07)

#2

W podziękowaniu za każdą chwilę radości z nowej publikacji!

Katarzyna Sawczuk (Biała Podlaska, 2017-11-07)

#8

Dorobek edytorski, redakcyjny i kulturotwórczy Grzegorza Michałowskiego, Jego kolosalna praca nad promocją autorów z Podlasia, nad zachowaniem pamięci o podlaskiej tradycji, kulturze, historii, grono osób, które zafascynował swoją pracą i które dziś stanowi awangardę podlaskiej kultury, świadczą o Jego wyjątkowej kreatywności i o tym, że jest On człowiekiem niezastąpionym. Odwołanie Grzegorza Michałowskiego ma wszelkie cechy działania na szkodę podlaskiej kultury.

Ludwik Janion (Warszawa , 2017-11-07)

#9

Wyjątkowe zasługi dla literatury Podlasia i Białej Podlaskiej.

Kozak Henryk (Lublin, 2017-11-07)

#13

To wyjątkowy człowiek o wielkich zasługach dla kultury Południowego Podlasia, odkrywca i promotor wielu talentów, pomysłodawca i redaktor Biblioteczki, niezastąpiony na stanowisku Redaktora Naczelnego Kwartalnika, osoba niezwykle kreatywna, z ogromnym potencjałem i doświadczeniem.

Marianna Pawłowska (Niemojki, 2017-11-07)

#15

Grzegorz to dla mnie bardzo ważna osoba. Pomógł zarówno mi, jak i innym młodym twórcom. Zasługuje na wszystko co najlepsze i na pewno nie zasługuje na takie potraktowanie...

Anna Korólczyk-Lewandowska (Warszawa, 2017-11-07)

#17

Podlaski Kwartalnik Kulturalny jest w naszym domu od wielu lat, dzięki Panu Grzegorzowi.

Jan Sawczuk (Biała Podlaska, 2017-11-07)

#19

Pan Grzegorz Michałowski zawsze był człowiekiem o dużej wrażliwości na twórczość. Podczas tych wszystkich lat współpracy z Panem Grzegorzem znacznie bardziej zaangażowałam się w twórczość lokalną Południowego Podlasia. Nie znam osoby o tak wielkim sercu i dobrej organizacji pracy, jak Pan Grzegorz, który zawsze nastawiony był na ludzi, często im pomagał i nie wahał się, by wyciągnąć do nich pomocną dłoń. Każdy numer Kwartalnika oraz tomiki dopracowywał ze starannością i pełnym zaangażowaniem. Odnosiłam wrażenie, że jest to człowiek nie tylko z pasją, ale też taki, który potrafi wydobyć z artystów to, co najlepsze, odpowiednio ukazać ich piękno. Nigdy nie zapomnę, jak starannie układał kolejność, w jakiej pojawią się wiersze w tomiku/numerze Kwartalnika - czytając każdy numer czułam, że jego treść celowo jest ułożona w spójną całość, dzięki czemu wgłębiając się w kolejne wiersze autorów nie towarzyszyły mi podczas czytania huśtawki emocjonalne, a pojawiające się refleksje pozwalały lepiej poznać autora, wczuć się w jego przeżycia. W pewien sposób Pan Grzegorz miał talent do ujarzmiania chaosu towarzyszącego w wierszach i wydobywania charakterystycznego dla każdego autora rodzaju piękna. Każdy numer sprawiał wrażenie starannie przemyślanego i dopracowanego w każdym szczególe - czułam w tym rękę mistrza. Dlatego też podpisuję się pod niniejszą petycją z nadzieją na szybki powrót Pana Grzegorza.

Izabela Tonkiel (Warszawa, 2017-11-07)

#30

Jestem oburzona z tej decyzji pana Dyrekora Biblioteki Miejskiej w Bialej Podlaskiej! Pan Grzegorz Michalowski od poczatku istnienia Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego i do dzisiejszego dnia jest jego tworca, glownym i jedynym niezastepionym Redaktorem Naczelnym. Dzieki ponad 30-letniej pracy nad PKK podwysil czasopismo do poziomu ogolnopolskiego, cenionego w Polsce i za granica, zwlaszcza na Bialorusi ( Brzesc, Minsk). Wspolpracujemy z panem Grzegorzem od istnienia PKK , znamy jak najlepszego partnera i wspolpracownika, dzialacza Kultury nie tylko Podlasia, promotora i zbieracza talentow poetyckich i literackich calej Polski, ambassadora naszych kultur. Pan Grzegorz uczesniczyl w miedzynarodowym projekcie “Wirtualna spuscizna Jozefa Ignacego Kraszewskiego”, zrealizowanego partnerami Polski, Bialorusi, Ukrainy. Wyklucznie dzieki jego staraniom i wydaniu serii tomikow Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego zaistnialy unikatowe poety i malarze Podlasia, ich prace sa znane, lubione na Bialorusi. Wieloletni wspolpracownik, kierownik Dzialu Literatury w Jezykach Obcych Obwodowej biblioteki im. Gorkiego w Brzesciu, Bialorus

Tatsiana Nalobina (Brzesc, 2017-11-08)

#32

Jak można tak potraktować człowieka który tyle zrobił dla kultury w naszym regionie? Wstyd!

Katarzyna Weiner (Biała Podlaska, 2017-11-08)

#38

To.co wyprawia władza jest niedorzeczne

Gosia Em (Biała Podlaska, 2017-11-08)

#43

No co jak co ale po Pawle Borku bym się tego nie spodziewał....
Przykre. Takie zachowanie na prawdę rodzi chęć zemsty i po odebraniu władzy w tym mieście na prawdę przyjdzie pora na czystkę.
Niech poczują jak to jest.
Kurcze... przecież to historyk.
A nic się z historii nie nauczył.
Przykro mi Grześku i mam nadzieję, że "nawiedzeni" się opamiętają.
Choć to bardzo mało prawdopodobne.
Nie mają ani wstydu ani poczucia wartości.

Mariusz Maksymiuk (Biała Podlaska, 2017-11-09)

#44

jestem czytelnikiem "Kwartalnika" i uważam że jest redagowany na wysokim poziomie. Poza tym uważam że należy szanować ludzi którzy tyle serca wkładają w swoją pracę i nie wolno traktować ich jak pionki które bez merytorycznych zarzutów można sobie usuwać. Pan Michałowski jest człowiekiem zasłużonym dla bialskiej kultury.

Radosław Łaski (Biała Podlaska, 2017-11-09)

#47

Pan Grzegorz jest właściwą osobą na właściwym stanowisku, stąd odwołanie go z funkcji Redaktora Naczelnego "Podlaskiego Kwartalnika" uważam za irracjonalne, a nawet szkodliwe dla samego czasopisma, które p. Grzegorz tworzył od samego początku.

Daniel Sawicki (Biała Podlaska, 2017-11-09)

#57

To jakiś absurd.Bez Grzegorza przestaje istnieć nie tylko kwartalnik ale cała lokalna kultura literacka.

Weronika Pawluczuk (Międzyrzec Podlaski, 2017-11-10)

#65

Witam moim zdaniem powinniście przywrócić

Marcin Dobrowolski (polska, 2017-11-11)

#68

Zwracam się z prośbą o przywrócenie Pana Grzegorza Michałowskiego na stanowisko Redaktora Naczelnego „Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego”

Anna Kondraszuk (21 - 310 Wohyń, 2017-11-11)

#84

Pan Michałowski wydał 25 tomików, a ile nowy dyrektor? O panu Grzegorzu świadczy wieloletnie doświadczenie zawodowe i życiowe. Niezależnie od wieku, może jeszcze wiele lat sprawować swoją funkcję, propagując literaturę, historię i kulturę. Tu nie chodzi o zatrudnienie, a o pasję, której najwyraźniej brakuje nowemu dyrektorowi.

Piotr Miszczuk (Białystok, 2017-11-14)

#95

Najlepszy redaktor naczelny

Izabela Rozmysł (Biała Podlaska, 2017-11-15)

#98

Pracowałam z Panem Grzegorzem Michałowskim ponad 10 lat. Znam doskonale Jego zapał i oddanie sprawie. Jestem przekonana, że bez tego człowieka, nie działoby się tyle dobrych rzeczy w mieście Biała Podlaska. Zawsze pracował z wielkim oddaniem, na rzecz środowiska lokalnego. Od zawsze regionalista, zapalony działacz społeczny, człowiek bardzo życzliwy, pomocny, zachęcający innych do działania. Myślę, że pozbawienie go,tej funkcji jest niesprawiedliwe, może również źle wpływać na młodą kadrę, która widzi, jakie "nagrody" czekają ludzi oddanych sprawie.

Danuta Buczyńska (Międzyleś, 2017-11-15)

#115

Wspieram porządnych ludzi/profesjonalistów.

Jerzy Andrzejewicz (Warszawa, 2017-11-16)

#119

Podpisuję, ponieważ tak dyktuje mi przyzwoitość.

Ludwik Filip Czech (Gdańsk, 2017-11-16)

#126

Co raz mniej jest takich ludzi a decyzję uważam za nierozważną z podtekstem politycznym.

Andrzej Czemera (Biała Podlaska, 2017-11-17)

#127

Jak wiadomo Kultura z polityką w parze nie idzie a polityka z Kulturą to już abstrakcja - niech każdy robi swoje, pozwólcie Kulturze rozwijać skrzydła a poetom na nich lecieć ! Zostawcie osoby kompetente a nie otaczajcie się chochołami ! Przywróćcie Pana Grzegorza Michałowskiego na stanowisko Redaktora Naczelnego "Podlaskiego Kwartalnika KULTURALNEGO " !

Agnieszka Adaszek (Suchowola, 2017-11-17)

#128

Bronimy ludzi przed niesprawiedliwością.

Bożenna Wasilewska (Lublin, 2017-11-17)

#132

Petycja w sprawie o przywrócenie Pana Grzegorza Michałowskiego na stanowisko Redaktora Naczelnego „Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego”

Ewa Ewa (Busko-Zdrój, 2017-11-17)

#133

Nie ma mojej zgody na takie niegodziwe traktowanie Człowieka, który swoimi działaniami tak wiele zrobił dla regionu.

Stefania Lejsa (Gniewków, 2017-11-17)

#142

Jestem poetką , współpraca z Panem Grzegorzem Michałowskim to ogromna szansa na dalszy rozwój debiutującym artystom.Dzięki jego wiedzy i zaangażowaniu mogę dalej rozwijać swoje umiejętności .

Marta Fatyga (Bokinka królewska , 2017-11-18)

#145

Taki fachowiec, taka wiedza, taka pasja, wybitny regionalista i propagator regionalizmu, tyle mu zawdzięczamy, czytelnicy i bibliotekarze! OBURZAJĄCE!!!

Maria Sawczuk (Konstantynów, 2017-11-18)

#147

Nie wyobrażam sobie aby ktokolwiek moglby sie lepiej odnaleźć na jego stanowisku

Bartosz Puszkarski (Międzyrzec Podlaski, 2017-11-18)

#148

Nie godzę się na niszczenie ludzi , którzy wnieśli duży wkład pracy dla Białej Podlaskiej . Potrafili stworzyć i dokumentować przez wiele lat fakty dotyczące kultury , oraz osób które zasłużyły się dla tego regionu i stworzyli Kwartalnik który ma swoich sympatyków .Nowy dyrektor już od początku pełnienia
funkcji dyrektora nie potrafi szanować tego co inni stworzyli , tylko niszczy w sposób nie godny człowieka, to co dla innych stanowi wzór do naśladowania .

Alicja Łagowska (Biała Bodlaska, 2017-11-18)

#163

Popieram prośbę

Zbigniew Waldemar Okoń (Chełm, 2017-11-19)

#164

Jako bialczanka z urodzenia,zwiazana rodzinnie z ludzmi kultury Podlasia,wspieram tak znakomite inicjatywy

Barbara Kogut (Adelaide , 2017-11-19)

#167

Protestuję przeciwko odwołaniu Michałowskiego ! - Fronczek

Zbigniew Włodzimierz Fronczek (Lublin, 2017-11-19)

#173

Grzegorz zostawiłeś w Kwartalniku wiele serca, a 30 lat pracy przy nim w Bibliotece Miejskiej zasługuje na mój wielki szacunek!

Dariusz Chorąży (Biała Podlaska, 2017-11-19)

#178

Szanuję tego człowieka.

Barbara Goralczuk (Bielsk Podlaski, 2017-11-19)

#180

Warto być przyzwoitym

Anna Mikos (Karczew, 2017-11-19)

#188

Eligiusz Dymowski. Popieram te petycje zdecydowanie

Eligiusz Dymowski (Kraków, 2017-11-19)

#190

Brak Grzegorza Michałowskiego w redakcji Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego, to koniec tego pisma, które po 30 latach ma szansę przestać istnieć. Byłaby to ogromna strata dla regionu.

Sławomir Hordejuk (Katowice, 2017-11-19)

#193

Uważam, że nie ma lepszej osoby, która nadawałaby się na redaktora naczelnego Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego. Jego wieloletnie doświadczenie, kontakty oraz szacunek jakim cieszy się na Podlasiu i nie tylko, zjednały mu wielu sympatyków i wiernych czytelników w całej Polsce. Myślę, że odejście Grzegorza Michałowskiego ze stanowiska redaktora naczelnego PKK wiązać się będzie z końcem tego zasłużonego dla regionu pisma. Coś, co budowane było przez dekady, zniszczy się w ciągu chwili, a odbudowywać nie będzie już czego.

Dominika Syrnicka-Hordejuk (Katowice, 2017-11-19)