Wadliwe ułatwienia dla niewidomych w metrze

Komentarze

#7

zgadzam się z autorem petycji, jego argumentacja jest bardzo rzeczowa

Robert Krzemiński (Warszawa, )

#13

Podpisuję, ponieważ mało rzeczy irytuje mnie równie mocno, jak przygotowany na odwal się projekt, który ktoś klepnął, ktoś zrealizował, a wszyscy mieszkańcy za takiego bubla wyłożyli ciężkie pieniądze.

Przemysław Ryk (Warszawa, )

#14

Z powodów jw.

Kazimierz Psiurski (Opole, )

#15

Jestem osobą nie widomą, I korzystam, z metra będąc w Warszawie.

Robert Martyniak ( Miłków , )

#16

To utrudnia życie moim niewidomym znajomym

Barbara Zagórska (Piaseczno, )

#17

Mimo iż jestem osobą widzącą, kilka razy dam bym "wywinął orła" na tych liniach, szczególnie jak się wejdzie po deszczu.

Jarosław Uniśkiewicz (Warszawa , )

#18

Całkowicie zgadzam się z autorem petycji. Jest to opinia wielu niewidomych poruszających się samodzielnie. Tablice nie ułatwiają nam życia, a mogą być przeszkodą dla innych pasażerów. A na pewno nie powinny stać tam gdzie stoją, bo łatwo na nie wpaść i się po prostu poobijać.

Katarzyna Garboś (Warszawa, )

#27

Zgadzam się w 100% z postulatami tej petycji. Nikt niewidomych nie pytał o zdanie, milion został wydany na bezużyteczny i niebezpieczny bubel. Aż włos się na głowie jerzy jak człowiek pomyśli ile faktycznych udogodnień można by za te pieniądze sfinansować. Urzędnicy nie pytają ludzi, którzy będą to używać, tylko w ciemno wierzą durnym firmom, które im wciskają kit, żeby czem prędzej przytulić niemałą kasę.

Dorota Ziental (Łomianki pod Warszawą., )

#29

Zgadzam się z autorem petycji.

Waldemar Garboś (Nowa Dęba, )

#30

Jestem osobą niewidomą i tablice nie wnoszą dla mnie żadnej informacji, a na liniach śliskich już co najmniej 4 razy się wywróciłem. Polecam zamontowanie takich lini jakie są na dworcu Gdańskim, które prowadzą na perony pociągów.

Marcin Borek (warszawa, )

#34

W pełni podzielam wyrażoną w treści petycji opinię na temat tzw. udogodnień. Jestem osobą niewidomą, samodzielnie poruszającą się z białą laską.

Jan Szuster (Warszawa, )

#37

Jestem osobą z dysfunkcją wzroku aktywnie poruszającą się w przestrzeni publicznej, owe rozwiązania nie są gwarantem bezpiecznego poruszania.

Katarzyna Tomasiak (Olsztyn, )

#41

Jestem przeciwko tworzeniu bubli i manowaniu na nie publicznych, czyli również moich pieniędzy!

Mikołaj Rotnicki (Poznań, )

#46

Nie popieram bubli architektonicznych

Agnieszka Obuchowska (Warszawa , )

#50

Podpisuję gdyż bezpieczeństwo podróżujących jest ważniejsze od komfortu podróży.

Jerzy Henke (Warszawa, )

#54

Nie zgadzam się na "rzucanie kłód pod nogi" moim niewidzącym przyjaciołom

Katarzyna Krawczyk (Głowno, )

#60

Nie znoszę bezmyślności i głupoty !!!

Urszula Łabanowska (Warszawa, )

#62

Regularnie bywam w Warszawie. Jestem niewidoma i w metrze chcę się czuć bezpiecznie. Jestem zdecydowaną przeciwniczką bezmyślnego wydawania publicznych pieniędzy na buble.

Hanna Pasterny (Rybnik, )

#76

Podpisuje bo muszę z tego korzystać jadąc do Warszawy do lekarza.

artur wyka (Skierniewice, )

#78

Zgadzam się w sprawie linii prowadzących. Proszę o poprawę źle opisanych linków, które wprowadzają w błąd.

Janusz Mirowski (Warszawa, )

#79

Mam niedowidzącego syna i jestem oburzona takimi rozwiązaniami

Karolina Kapkowska (Piaseczno, )

#80

trafiają do mnie argumenty osób krytykujących zarówno sposób przygotowania, jak i sposób realizacji inwestycji i uważam, iż powinien powstać zespół, który zbada dlaczego w taki sposób wydano publiczne pieniądze; w przypadku stwierdzenia uchybień wskaże imiennie winne temu osoby oraz przygotuje podwaliny pod zracjonalizowanie przyszłych działań. w tego typu zadaniach

Mirosław Kaltenboeck (Kraków, )

#87

Zgadzam się z treścią petycji

Andrzej Sondej (Kolbuszowa, )

#89

Uważam podobnie jak autor petycji, że tablice informacyjne, o niczym nie informują, a wręcz przeszkadzają, zwłaszcza na środku peronu.

Dorota Czajka (Warszawa, )

#94

JOANNA TYMOSZUK

Joanna Tymoszuk (Warszawa, )

#98

Te śliskie linie naprawdę są niebezpieczne dla wszystkich gdy jest mokro.

Dajana Leśniewska (Warszawa, )

#101

Mam przyjaciół niedowidzących i niewidomych

Elzbieta Gryc (Bialystok, )

#103

To fatalne, kiedy przestrzenie publiczne są projektowane bez konsultacji z najbardziej wrażliwymi ich użytkownikami.

Piotr Śliwowski (Warszawa, )

#117

Przy projektowaniu ułatwień dla niepełnosprawnych konieczny jest udział ich samych. Bez spełnienia tego warunku musi powstać "knot"!

Tomasz Szuster (Piaseczno, )

#124

Uważam, że tablice nie spełniają swojej roli. Dodatkowo, ze względu na swoje umiejscowiienie, zagrażają bezpieczeństwu. Smuci fakt, że mnóstwo publicznych pieniędzy zostało wydanych na coś, co nie spełnia swojego przeznaczenia. Wprowadzane rozwiązania mają ułatwiać poruszanie się z metrze, a nie stanowić utrudnienie dla wszystkich jego użytkowników. Mam tu na myśli zarówno tablice, jak i guzki oraz prowadnice.

Magdalena Raczyńska (Warszawa, )

#126

...boli mnie, gdy próbuje się wymyślać Polskie Warianty Wszystkiego, abstrahując od dobrych wzorów, sprawdzonych przez lata w świecie. Otwartość na doświadczenia innych pozwala także uniknąć błędów, jakie oni popełnili przed nami.

Grażyna Rudolf (Gołków, )

#128

... ponieważ chcę, aby moi znajomi z dysfunkcją wzroku również czuli się bezpiecznie i pewnie w środkach komunikacji miejskiej, z których korzystają na co dzień.

Anna Lewoc (Warszawa, )

#135

Podpisuję, ponieważ trzeba zmienić, żeby ułatwić dla osób niewidomych.

Konrad Kozłowski (Warszawa, )

#137

Piszę jako osoba widząca - szyny są kłujące i śliskie; z tego, co wiem od zawodowej nauczycielki orientacji przestrzennej, samodzielna osoba niewidoma potrafi poruszać się w linii prostej, natomiast potrzebuje stworzyć w głowie model stacji metra na podstawie łatwej do namierzenia mapy.

Karolina Milewska (Warszawa, )

#155

Cała ta infrastruktura mająca pomagać niewidomym w poruszaniu się stanowi ogromne utrudnienie nie tylko dla widzących ale przede wszystkim dla najbardziej potrzebujących porzadnego oznakowania do samodzielnego poruszania się. Sama kilkakrotnie ostro pojechałam po tych paskudnych metalowych listwach. Do tego te pułapki tablice. Bubel na bublu, do ponownego przemyślenia, porównania z istniejącymi już systemami na świecie i całościowego zaprojektowania na nowo. Porażka do pilnej, solidnej konsultacji i wymiany.

Emilia Figiel (Warszawa, )

#158

Tablic jeszcze nie widziałem (nie omieszkam zapoznać się z nimi przy najbliższej okazji), ale skoro zostały przy ich tworzeniu popełnione tak ewidentne błędy projektowe i wykonawcze, jak choćby brak informacji dokąd prowadzą ścieżki, brak oznaczenia kierunków świata, zagrażające bezpieczeństwu umiejscowienie samych tablic, oraz wadliwie wykonane napisy brajlowskie, to mogę "w ciemno" podpisać tę petycję. Wydaje się, że dużo bardziej sensowne i wielokrotnie tańsze byłoby opracowanie porządnego (podkreślam porządnego) wydawnictwa tyflograficznego np. w formie atlasu z wypukłymi planami metra i udostępnienie tego zainteresowanym niewidomym. Wtedy każdy mógłby na spokojnie w domu z tym się zapoznać i wykorzystywać w najbardziej odpowiedni dla siebie sposób w orientacji.

Paweł Miąsik (Rzeszów/Warszawa, )

#160

Zgadzam się w pełni z petycją

Magdalena Zawadzka (Warszawa, )

#162

Ja kilka razy o mało się nie wywrocilam przez nie. Wczoraj moja mama lat 78 leżała, bo się na nich poslizgnela. To jest okropnie niebezpieczne.

Elżbieta Połczyńska-Fałkowska (Warszawa , )

#166

Obejrzałem dwie tablice w metrze na stacjach Centrum i Ratusz Arsenał. Są niefunkcjonalne i nie są pomocne w nawigowaniu, a tablica ze stacji Ratusz Arsenał miała braki w punktach brajlowskich.

Jacek Zadrożny (Andrychów, )

#168

Jestem osobą niewidomą, do Warszawy przyjeżdżam średnio raz w roku, ale chciałbym czuć się w tym mieście bezpiecznie i móc liczyć przy okazji na to, że przy projektowaniu ułatwień dla osób niewidomych nie będzie się ich wykonywało jako czegoś w rodzaju ''sztuka dla sztuki'' ale będą one pomocne niewidomym użytkownikom Metra, Tramwajów, czy po prostu pieszym

Przemysław Kielar (Poznań, )

#170

Problem jest ważny nie tylko dla osób niewidzących, czy niedowidzących. Wiem, że takie systemy, podobno lepiej i bardziej skuteczne funkcjonują już w Polsce, np. w rejonie Zagłębia. Może władze Stolicy zainteresowałyby się także innymi rozwiązaniami już funkcjonującymi w kraju. Czy przypadkiem nie okazałyby się nie tylko lepsze ale i znacznie tańsze

Krystyna Fijałkowska (Piastów, )

#173

Uważam, ze należy wyjaśnić powiązania zachodzące między Altixem, władzami Warszawy i fundacją Szansa, które, być może miały wpływ na wybór wykonawcy, taki a nie inny efekt końcowy projektu. Warto wiedzieć, czy w ogóle odbyło się coś w rodzaju konkursu, lub przetargu na tą inwestycję?

Artur Dolecki (Piekary Śląskie, )

#174

Jest to ważna sprawa mająca konsekwencje dla całego społeczeństwa

Tomasz Strzymiński (Białystok, )

#175

Mam niewidomych przyjaciół

Ilona Raczyńska (Chorzów, )

#188

Podpisuję, ponieważ uważam, że tablice tyflograficzne w metrze w takiej formie, w jakiej zostały zainstalowane na stacjach metra, nie spełniają swojej funkcji,a nawet są niebezpieczne dla wszystkich użytkowników metra warszawskiego

Marta Michnowska (Warszawa, )

#193

Zgadzam się w pełni z uwagami, zamieszczonymi w petycji

Katarzyna Glema (Poznań, )

#196

Jestem niewidoma i również mi to przeszkadzało, gdy jeźdźiłam metrem.

AleksandraAleksandra Stenka (Główczyce, )Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...