Immediately stop the dry dam project on the Biala Ladecka river in Goszów, Stary Gierałtów i Radochów/ Wstrzymanie projektu budowy tamy na rzece Białej Lądeckiej w miejscowosci Goszów i Stary Gierałtó

Komentarze

#1

Holendrzy wydzierają morzu hektary ziemi .... a tu! No comments! O wy niszczyciele kwitnących krain .../Solżenicyn/

Ryszard Kacprzyk (Wrocław, )

#4

Plan budowy kolejnych, nadmierny wobec obecnie obowiązującej ochrony dla Ziemi Kłodzkiej, spowoduje wysiedlenie rodzin z ich domów, zniszczy krajobraz i zabytki, zaprzepaści dotychczas zainwestowane w infrastrukturę środki unijne, zrujnuje przedsiębiorców żyjących z turystyki oraz zdewastuje środowisko przyrodnicze na terenie o wiele większym niż zajmą same zbiorniki.

Violetta Kutlubasis-Krajewska (Wrocław, )

#5

Podpisuję ponieważ ten projekt budowy nie gwarantuje bezpieczeństwa, jest nieodpowiedzialny i już niezgodny z zasadami, strach pomyśleć co będzie dalej!

Agata Saraczyńska (Wrocław, )

#11

Nie zgadzam się na niszczenie przyrody, dziedzictwa kulturowego, krajobrazu, potencjału turystycznego, więzi społecznych i stabilizacji emocjonalnej wysiedlanych mieszkańców!

Marta Kwaśniewska (Wrocław, )

#13

Lokalizacja suchego zbiornika retencyjnego w Goszowie spowoduje zniszczenie historycznego krajobrazu kulturowego, oraz środowiska naturalnego, a przede wszystkim zagrozi rozwojowi miejscowości Stary Gierałtów i Goszów, i wpłynie negatywnie na pozostałe miejscowości w Dolinie Białej Lądeckiej. Obniżenie walorów krajobrazowych i destrukcja więzi społecznych i gospodarczych, nieodwracalna dewastacja środowiska naturalnego, straty historycznych zabytków, to byłyby bilans zbiornika planowanego w Goszowie. Oby do tego nigdy nie doszło!

Piotr Krajewski (Wrocław, )

#27

Tak

Marcin Hałuka (Warszawa, )

#36

Podpisuje ponieważ decyzja o budowie tej tamy zmieni życie wielu mieszkańców tego regionu na ich niekorzyść. Tamę mozna zbudować w innej lokalizacji, tak by nie łączyło sie to z wysiedlaniem tylu ludzi.

Natalia Seler (Warszawa, )

#38

Ponieważ jeżdżę tam do przyjaciół na różne okazje i nie wyobrażam sobie by zabrać im ten dom!

Patryk Krac (Warszawa, )

#47

Leży mi na sercu los tej miejscowości, a wierzę, że istnieją inne rozwiązania tego problemu.

Bartosz Pruchnik (Wrocław, )

#67

Okolice te są bardzo piękne krajobrazowo, atrakcyjne turystycznie, bogate przyrodniczo. Od wielu lat obserwuję budowę nowych i remont starych, zabytkowych domów przez ludzi z różnych stron kraju.

Wiesława gotwald (wroclaw, )

#70

Nie zgadzam się na bezpowrotnie zniszczenie Kotliny Kłodzkiej

Agnieszka Kubicka Dzieduszycka (Wrocław , )

#74

Mam dom w starym Gierałtowie :(

Dawid Andrzejczak (Wrocław, )

#76

Ponieważ to głupota

Bartek Reichert (Słupsk, )

#83

Budowa według tej koncepcji zniszczy społeczność i krajobraz Kotliny.

Ewa Grochowska-Maszewska (Wilkanów 208, )

#85

Zgadzam sie I popieram w/w opinie I argumentacje .

Miroslaw Błażejczyk (Lodz, )

#91

Budowa zbiornika to skuteczny sposób na zniszczenie następnego kawałka środowiska! NIeodwracalna dewastacja krajobrazu i zaburzenie ekologii! Wysiedlenie mieszkańców to trauma jednego pokolenia. Ale niszczenie środowiska to sprawa wszystkich pozostałych pokoleń! Niszczymy teraz coś, czego nie da się odbudować, po to, żeby BYĆ MOŻE ochronić coś, co jest zagrożone w 1 procencie? Te pieniądze (170872691,55 zł - wg opracowania projektu krótko dostępnego na stronie inwestora), które mają pójść na niszczenie, starczyłyby na odbudowę tego, co wody zniszczą - JEŚLI w ogóle zniszczą. Za sto lat.

Anna Rojkowska (Wrocław, )

#98

Podpisuje ponieważ budowa tamy oznacza zniszczenie terenów należących do bliskich mi osób, które z ziemią tą są od lat związane.

Ania Faltyn (Wrocław , )

#112

ważne jest dobro mieszkańców

Marlena Lisik (warszawa, )

#114

Podpisuję, ponieważ zniszczycie tym przepiękny teren w tym miejscu. Nie zapominajmy, że nasza gmina słynie z turystyki, a wy chcecie to chyba zmienić.

Bartosz Biczysko (Stronie Śląskie , )

#124

Przepiękne miejsce, które straci swój urok

Agnieszka Błażejczyk (Łódź, )

#125

Po dokładnym zapoznaniu się z problemem, uważam, że to jest dość dziwny projekt. Dziwny, to eufemizm. Była ekspertyza negatywna, więc zrobiono nową, w skorumpowanej firmie. Koszt zbiorników ogromny, zysk niewielki.

Marek Nowaczyk (Łódź, )

#133

Podpisuję, ponieważ kocham Sudety!

Katarzyna Kowalska (Warszawa, )

#134

Proszę o poparcie podobnych petycji dotyczących innych rejonów NASZEJ OJCZYZNY: 2. https://www.petycjeonline.com/signatures.php?tunnus=ochrona_korytarza_ekologicznego_midzy_kampinoskim_parkiem_narodowym_kpn_a_lasem_bemowskim&page_number=22&num_rows=10&a=2 oraz https://www.petycjeonline.com/petycja_w_sprawie_zaprzestania_degradacji_rodowiska_naturalnego_poprzez_prowadzenie_nieprawidowej_pielgnacji_terenow_zielonych_w_kartuzach?a=2&uv=14535660. Dziękuję

Ewa Kaja (Warszawa, )

#158

Istnieją alternatywne, mniej inwazyjne metody ochrony przeciwpowodziowej. Realizacja proponowanej koncepcji spowoduje nieodwracalne zmiany w środowisku społecznym, przyrodniczym i kulturowym regionu kłodzkiego.

Agnieszka Latocha (Wrocław, )

#164

To jest moje ulubione miejsce na spędzanie ferii zimowych i letnich wakacji.

Edyta Teresińska (Józefów , )

#166

To jest miejce w którym spędzam urlop z rodziną.

krzysztof teresiński (józefów, )

#172

Kotlina Kłodzka jest jednym z najciekawszych miejsc w Polsce warto aby te tereny zostawić takie jakie są

Paweł Wodzyński (Łódź, )

#178

Nie zgadzam się na zbędne dewastowanie krajobrazu i środowiska naturalnego mojego regionu.

Adrianna Pęcak (Nowa Ruda, )

#179

Poziom wyedukowania decydentów projektu budowy zbiorników retencyjnych jest skandaliczny. Niezrozumienie zasad rządzących ekologią przyniesie szkodę nam i przyszłym pokoleniom. W pełni popieram protest i petycję. Szkody w ekosystemie i krajobrazie kotliny będą ogromne i nieodwracalne, zwłaszcza w perspektywie obecnej suszy i prognoz na najbliższe lata.

Karol Zieliński (Bukówek (Środa Śląska), )

#182

Wyrażam swój sprzeciw wobec niszczenia przyrody !

Wanda Heinrych (Sulęcin, )

#189

Zgadzam się z treścią petycji. Projekt jest skandaliczny i nieodpowiedzialny.

Hanna Orr (Wroclaw, )

#200

Jestem przeciw dewastacji kraju

Witold Cholewa (Cybinka, )Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...