Czy psycholog powinien płacić szpitalowi za to, że pracuje? Czy psychoterapeuta lub psycholog kliniczny powinien płacić za edukację niezbędną do rozpoczęcia pracy w publicznym szpitalu 50.000 zł?

Komentarze

#2402

Rozumiem opisany problem i w pełni popieram wyrażone w petycji oczekiwania.

Anna Brzezińska (Mława, )

#2410

to dla mnie ważne!

Marta Basińska (Warszawa, )

#2411

Jestem psychologiem, w trakcie kursu psychoterapii (ponad 45 tys + koszty dodatkowe), przed rozpoczęciem (oby nie płatnego) stażu klinicznego.

Aneta Okarma (Wrocław, )

#2413

Podpisuję, ponieważ ochrona zdrowia psychicznego to niesamowicie ważna rzecz. Podpisuję ponieważ, osoba która z powołania chce wykonywać ten zawód albo musi na start dorosłego życia się zadłużyć albo pochodzić z bogatej rodziny. To nie jest kraj równych szans - zmieńmy to małymi krokami !

Mateusz Wójtowicz (Radom, )

#2418

Jestem studentem psychologii i chodzi tu o moją przyszłość.

Marta Drążkiewicz (Wrocław, )

#2421

Jestem studentem psychologii, który w przyszłości zamierza pracować w zawodzie psychologa klinicznego, a który zgadza się z postulatami wysuniętymi w petycji.

Adam Hebko (Wrocław , )

#2436

M. Leszczynska

Maria Leszczyńska (Białystok, )

#2437

Podpisuję, ponieważ jestem studentką psychologii.

Małgorzata Anna (Poznań, )

#2451

Podpisuję, ponieważ pracuję w polskiej służbie zdrowia.

Kamila Mielczarek (Bełchatów , )

#2460

Studiuję psychologię i pragnę pracować w służbie zdrowia, jednak ze względu na wysokie koszty zdobycia specjalizacji moje marzenia mogą ulec zmianie, której bym nie chciał.

Paweł Kosowski (Kielce, )

#2462

Zgadzam się z petycja

Jakub Podwojski (Gdansk, )

#2474

Ponieważ chcę godnie żyć i zarabiać.

Patrycja Ługowska (Poznań, )

#2475

Podpisuje, ponieważ jestem studentką psychologii i pragnę aby wreszcie zmieniło się coś w związku z moim przyszłym zawodem, aby młodzi ludzie nie musieli po studiach płacić krocie za studia podyplomowe a także za możliwość zdobywania doświadczenia. Uważam, że te pieniądze można przecznaczyc na start w prawdziwe dorosłe życie np. Inwestycje we własny dom.

Iza Opala (Nowa Słupia , )

#2484

Jestem studentką psychologii, osobą pracującą w poradni zdrowia psychicznego oraz stażystką w klinice psychiatrii - zależy mi na uprawomocnieniu mojego zawodu.

Paula Florczyk (Wrocław, )

#2485

Podpisuję, ponieważ jestem studentką psychologii i chcę mieć możliwość dalszego kształcenia się. Nie chcę, nie móc się kształcić i być dyskryminowana z powodów finansowych po otrzymaniu dyplomu. Uważam, że obecny stan prawny obejmujący zawód psychologa jest nie do przyjęcia i liczę na jego poprawę.

Dorota Wieczorek (Lublin, )

#2501

Ponieważ.,uważam , że jest to naciąganie pracowników na dodatkowe koszty.Za dokształcanie pracowników płaci pracodawca.

Janusz Krzesicki (Suwalki, )

#2504

Chcę podpisać tę petycję, aby nie dyskryminować studentów z powodu wysokich opłat kształcenia.

Jadwiga Wieczorek (Lublin, )

#2515

Jestem psychologiem, specjalistą psychoterapii uzależnień i w trakcie 4 letniej szkoły psychoterapii.Moje wynagrodzenie w publicznej służbie zdrowia jest zatrważająco niskie,za szkolenia i kursy superwizję płacę z własnej kieszeni

Nadia Knyziak (Klucze, )

#2518

Podpisuję, ponieważ jestem studentką psychologii, obserwuję, jak kiepski jest stan ochrony zdrowia i jestem przerażona tym, że nic się nie zmienia od bardzo dawna…

Aleksandra Hanczka (Pabianice, )

#2536

Podpisuję, ponieważ zależy mi na tym, by dostęp do zawodu psychologa był dla wszystkich osób, które chcą nieść innym pomoc, a nie tylko dla zamożnych.

Izu Marcinkowska (Kraków, )

#2538

Podpisuje, ponieważ jest bardzo niski poziom lecznictwa psychicznego w Polsce

Hanna Pyzel-Michalska (Warszawa, )

#2542

Prowadzę linię wsparcia psychologicznego TelefonPogadania. Widzę jak potrzebne jest kształcenie przyszłych psychologów i psychoterapeutow. Wymogi finansowe są dyskryminacją tej grupy zawodowej i eliminacja osób, których nie stać na samofinansowanie.

Miroslawa Szczepanska (Łódź , )

#2555

Ponieważ chcę mieć w przyszłości szeroki dostęp do opieki psychologicznej i mam nadzieję, że kształcenie specjalistów będzie wspomagane przez państwo, a nie utrudniane

Michał Skiba (Gorzów Wielkopolski, )

#2560

Gdyby nie te koszty zdecydowałabym się na szkołę psychoterapii i ten zawód.

Olga Widz (Warszawa, )

#2563

Studiuję psychologię i koszty kształcenia uważam za horrendalne.

Sandra Mastalerz (Stargard, )

#2564

Boli mnie to, iż ktoś kto dba o jedną z najważniejszych sfer naszego zdrowia ma płacić za to aby móc potem normalnie pracować

Wojciech Gnych (Walichnowy, )

#2573

Podpisuje ponieważ jestem studentka psychologii i martwie się o swoją przyszłość.

Natalia Pograniczna (Szczecin, )

#2581

Jestem studentem psychologii wiążącym swoje plan zawodowe z psychoterapią.

Mateusz Kowalczyk (Kraków, )

#2592

5 lat studiów, a później płacenie za możliwość pracy jest sytuacją skandaliczną i absurdalną. Albo taka osoba jest utrzymywana albo się zadłuża i jest tym samym obciążeniem. Najbardziej sensowną drogą jest jednak rezygnacja z tej ścieżki na rzecz innych, które umożliwią życie na standardowym poziomie, nie są zaś uwłaczające dla specjalistów, którzy poświęcili tak wiele czasu na studiowanie ogromnych ilości wiedzy - mówimy tu przecież o 5-cio letnich studiach magisterskich, nie o rocznym przygotowaniu do zawodu.

Piotr Wójcik (Lublin, )

#2598

Jestem studentką psychologii i jest to ogromne utrudnienie, jeśli chodzi o wejście na rynek pracy.

Kinga Zbroszczyk (Kielce , )