Czy psycholog powinien płacić szpitalowi za to, że pracuje? Czy psychoterapeuta lub psycholog kliniczny powinien płacić za edukację niezbędną do rozpoczęcia pracy w publicznym szpitalu 50.000 zł?

Komentarze

#3406

Podpisuje, ponieważ zgadzam się z tym, że jest niesprawiedliwa jest cena, którą trzeba zapłacić za naukę w pomocy ludziom z problemami ze zdrowiem psychicznym. Zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak fizyczne, a niestety wysoki koszt specjalizacji zamyka niektórym furtkę po uzyskaniu tytułu magistra psychologii.

Ewa Szeremeta (Przasnysz, )

#3407

Jestem magistrem psychologii, chciałabym dalej się kształcić i spotykam się z barierą bardzo wysokich kosztów dokształcania się w obszarze psychologii.

Gabriela Rafa (Kraków, )

#3408

Podpisuję, ponieważ sama ukończyłam szkołę psychoterapii za 40 000zl, wcześniej by odbyć staże kliniczne musiałam szpitalom zapłacić łącznie 2000zl, uważam, ze to skandal, biorąc pod uwagę jakie stawki następnie proponowane są psychologom i psychoterapeutom w placówkach państwowych.

Dorota Stadnik (Marki , )

#3416

Jestem magistrem psychologii i chciałbym, by w końcu ten zawód został uregulowany.

Urszula Truchel (Gdańsk, )

#3425

Ponieważ mój brat jest psychologiem ❤❤❤

Maja Gębala (Kraków , )

#3426

Jak leżałam na zamkniętym oddziale, była jedna pani psycholog na prawie 60 pacjentów i nie wyrabiała, żeby z każdym porozmawiać…

Elżbieta Szarner (Tychy, )

#3431

Jestem psychologiem, chcę rozwijać się zawodowo w celu świadczenia lepszych usług psychologicznych, ale koszty dalszego kształcenia mnie przerastają.

Magdalena Golonka (Limanowa, )

#3454

Jestem psycholożką i psychoterapeutką w trakcie szkolenia.

Michalina Łoś (Poznań, )

#3455

Ukończyłam studia magisterskie z psychologii. Chcę móc się kształcić dalej w tym zawodzie by jak najlepiej pomagać pacjentom. Dalsza edukacja jednak jest bardzo kosztowna i nie mam jak jej opłacić.

Gabriela Snakowska (Kraków, )

#3460

Podpisuję ponieważ się zgadzam

Stanisława Miler (Gdynia, )

#3468

Dosyć mam traktowania mojego zawodu jako zawodu drugiej kategorii

Joanna Kuta (Inowrocław , )

#3469

Jestem psychologiem

Milena Wodzinska (Kutno, )

#3476

w głowie nie mieści mi się jak to jest możliwe - wszystko fasada, państwo opiekuńcze fasadowe.

Joanna Rutkowska (Warszawa, )

#3478

Obecna sytuacja w polskiej psychologii i psychiatrii to skandal. Zarówno z perspektywy pacjenta, jak i psychologa. Praktyczny brak dostępu do nieodpłatnej pomocy psychologicznej w rozsądnym czasie to skandal. Niedziałająca psychiatria dziecięca to skandal. Płatne przez studentów staże na tak potrzebnym pacjentom kierunku jak np. psychologia kliniczna to skandal. Zróbmy coś z tym, bo w czasie pandemii każda nieodpłatna pomoc psychologiczna jest na wagę złota, albo życia. Dopóki są jakieś jeszcze względnie normalne osoby w tym kraju.

Joanna Jarosz (Warszawa, )

#3479

Podpisuję, ponieważ uważam że w kraju brakuje specjalistów psychologów/psychoterapeutów/klinicystów, a brak dostępu do darmowego kształcenia utrudnia edukacje i zdobycie praktyki.

Łukasz Baran (Krakow, )

#3484

Uważam , ze zgodnie z konstytucja nauka w Polsce jest bezpłatna i ogólnodostępna a pobieranie takich opłat za staże i superwizje itd jest niesprawiedliwe i głupie ponieważ wyklucza niezamożnych zdolnych , a pozostawia szanse dla zamożnych psychoterapeutów a niekoniecznie zdolnych lub z pasją . Szkoły psychoterapii powinny być państwowe i płatne jak inne studia .

Anna Kowalska (Sandgerdi, )

#3496

Podpisuje, ponieważ bardzo chciałabym się kształcić dalej jednak nie stać mnie na taki koszt. Obecnie jestem w ciąży i koszty prowadzenia jej oraz organizacja późniejszego życia znacznie utrudniają podjęcie dodatkowych studiów mogących zwiększyć moje kompetencje.

Dorota Konsek (Rybnik, )

#3501

Jestem psycholożką od 2018 roku i ciągle zwlekam z rozpoczęciem szkolenia terapeutycznego ze względu na sytuację opisaną w tej petycji.

Dominika Zaremba (Warszawa, )

#3505

To co się dzieje z szkoleniem zawodowym psychologów to patologia i należy to zmienić.

Nikander Kulikow (Warszawa, )

#3508

Zgadzam się z treścią petycji.

Marta Kozak (Wrocław, )

#3512

Uważam że temat psychologii to wielki temat tabu dla Polaków. Nie wiedzą jak ważna rolę odgrywa ten zawód w dzisiejszych czasach.

Dorota Jabłońska (Szczecin, )

#3517

Jestem psychologiem i nie zgadzam się z takim traktowaniem naszego zawodu

Paulina Pawlak (Kwidzyn , )

#3523

Jestem psychoterapeutą i zapłaciłam ogromne 💰, by być tu gdzie jestem.

Żaneta Malesińska (Wolne 2, )

#3527

Pracuje jako terapeuta dziecięcy i jest to dla mnie niezwykle istotna kwestia

Agnieszka Górska (Warszawa, )

#3562

Podpisuję ponieważ również jestem psychologiem i bardzo często koszty szkoleń przekraczają moją miesięczną pensję.

Ewelina Bebak (Poznań , )

#3563

Uważam, że to absurd, że psycholodzy i psychoterapeuci muszą płacić za to, że pracują. To my powinniśmy dostawać wynagrodzenia za staże i pracę, a nie odwrotnie...

Anika Skrońska (Warszawa, )

#3575

Bez dostępu do nowoczesnej wiedzy, a więc staży , nie ma podnoszenia swoich kwalifikacji. Koszt tych staży jest nieadekwatny do możliwości finansowych naszej grupy zawodowej.

Gizela Frojman (Giżycko, )

#3583

Uważam że psycholog jest potrzebny a zupełnie nie docenionym zawodem.

ewa Paterka (Borkowo , )

#3589

Jestem psychologiem, chciałabym szkolić się i rozwijać w kierunku klinicznym, jednak koszty skutecznie zniechęcają, a wręcz uniemożliwiają dalsze kształcenie w tym obszarze. Chcę, aby to się zmieniło!

Justyna Borek (Koszalin, )