Wprowadzenie odcinkowego pomiaru prędkości na drodze wojewódzkiej nr 579, na odcinku przebiegającym przez obszar Kampinoskiego Parku Narodowego

Komentarze

#1004

Liczy się dla mnie dobrostan zwierzęt.

Paweł Krupa (Gdańsk, )

#1019

to nie zwierzęta przebiegają przez drogę tylko droga przebiega przez ich dom

Radosław Stępniewski (Warszawa, )

#1060

Podpisuję ponieważ jestem mieszkańcem tego rejonu i zarówno rowerzystką jak i miłośnikiem KPN

Beata Piątkiewicz (Kiełpin , )

#1073

Rowerzyści potrzebują bezpiecznych dróg.

Szymon Nitka (Znajkraj, )

#1088

Zdarza mi się tamtędy jeździć na rowerze podczas treningów kolarskich i uważam że jest to jedna z najbardziej niebezpiecznych dróg na Mazowszu. Biegnie przez sam środek KPN więc chcąc zwiedzić puszczę na rowerze trudno jest ją ominąć. Ograniczenia prędkości na tej drodze nie są przestrzegane. Wyprzedzanie na trzeciego to norma. Kilkakrotnie musiałem uciekać na trawiaste pobocze, raz gdy BMW jadące z naprzeciwka wyprzedzało nie zważając, że jadę, a drugi raz gdy kierowca TIRa postanowił mnie wyprzedzić 2 km przed Lesznem mimo że z naprzeciwka ciągnął się sznur samochodów. Po prostu dodał gazu i usłyszałem za sobą ryk silnika. Gdybym nie zjechał na trawiaste pobocze to by mnie staranował. A dodam, że jechałem ok 40 km/h więc zjechanie na trawę przy tej prędkości było bardzo niebezpieczne. Kilka minut później spotkałem tego TIRa na światłach w Lesznie. Od dawna wiadomo, że droga jest niebezpieczna i od dawna rzekomo jest patrolowana przez policję, ale niewiele z tego wynika.

Łukasz Szamburski (Pruszków, )

#1089

Prędkość zabija nie tylko ludzi....
Zwierzęta są "niewidzialnymi" ofiarami zdarzeń drogowych. Dramaty rodzin leśnych są nam nieznane. Musimy otworzyć oczy na krzywdę naszych braci leśnych.

Celina Zawiślak (Gliwice, )

#1118

Popieram projekt

Lucjan Osadnik (Świerklaniec , )

#1129

Jest to niebezpieczne często uzywane przez kolarzy miejsce, bez alternatywy

Michal Lisowski (Warszawa, )

#1145

Nie zgadzam się na przekraczanie prędkości i bezsensowneą śmierć dzikich zwierząt.

Jakub Fiszer (Toruń , )

#1156

Już dawno powinno się z tym coś zrobić biorąc pod uwagę ilość wypadków

Aleksandra Leśniarek (Olesnica, )

#1158

Pomiar predkosci w tym miejscu jest b. Potrzebny, wszystkie jadace tam auta przekraczaja predkosc, zagraza to bardzo zwierzetom, rowerzystom i przyrodzie!!!

Krzysztof Redzik (Warszawa, )

#1160

Często jeżdżę tą trasą i liczba kierowców przekraczających istniejące ograniczenia prędkości jest zatrważająca. Mało kto uznaje fakt, że przejeżdża przez środek PN i jest to miejsce bytowania zwierząt.
Na marginesie, ciekawa jestem, ilu z nich w ogóle taką refleksję miało - oczywiście na trasie jest oznakowanie PN i ograniczenia, ale brak jest łopatologicznych ostrzeżeń o spotkaniu ze zwierzętami i tablic uświadamiających, że trasa wiedzie przez miejsce bytowania zwierząt. Jestem przekonana, że nie dla wszystkich jest to zrozumiałe samo z siebie.
Obecnie kontrole prędkości zdarzają się rzadko i tylko na/z terenów zabudowanych, co wg mnie podkreśla cel ochrony mieszkańców wsi, a nie uświadamianie o konieczności ochrony zwierząt mieszkających w PN.

Dziękuję za tę petycję i zwrócenie uwagi na ten problem.

Sylwia Jędra (Nowy Dwór Mazowiecki, )

#1161

Dla dobra zwierząt

Sebastian Korczak (Wola Filipowska, )

#1162

W Parku Narodowym życie zwierząt jest ważniejsze niż wygoda szarżujących kierowców! Nie mówiąc o niebezpieczeństwie, jaką kierowcy stwarzają dla osób na rowerach.

Katarzyna Karpińska (Warszawa, )

#1170

Dobro zwierząt jest dla mnie nadrzędnym, a prędkości osiągane przez większość kierowców są niedopuszczalne- ratujmy zwierzęta

Agnieszka Krawczyk (Warszawa, )

#1173

Podpisuję, ponieważ petycję uważam za słuszną. Liczę, że odcinkowy pomiar prędkości pojawi się także na Carskiej Drodze w dolinie Biebrzy.

MARCIN GORAZDOWSKI (WARSZAWA, )

#1182

Wszystko co chroni przyrodę i dzikie zwierzęta jest dla mnie najważniejsze

Wanda Adamska (Leszno, )

#1185

Mieszkam w KPN i co roku widzę jakie niebezpieczeństwa czyhają ze strony kierowców, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości.

Aleksandra Rybka (Kępiaste , )

#1190

Jeżdżę tamtędy często i widzę co się dzieje na drodze - tylko pomiar odcinkowy i wysyp mandatów może coś zmienić.

Małgorzata Kowalska (Umiastów, )