W obronie dr Joanny Wasilewskiej dyrektorki Muzeum Azji i Pacyfiku / In defence of the Director of the Asia and Pacific Museum Dr. Joanna Wasilewska

Komentarze

#2

Należy szanować ludzi kompetentnych, mądrych i działający dla dobra instytucji

Dorota Folga-januszewska (Warszawa, 2023-08-13)

#3

znam i cenię panią dr Wasilewską.

Michał Myśliński (Kraków, 2023-08-13)

#6

Od kilku lat na Wydziale Socjologii UW współpracujemy z Muzeum Azji i Pacyfiku, realizując wspólne projekty dydaktyczne i naukowe - z komponentami międzynarodowymi (konferencje, warsztaty naukowe, publikacje). Projekty te nie byłyby możliwe bez wiedzy, kompetencji i osobistego zaangażowania dr Joanny Wasilewskiej. Mam nadzieję, że zarzuty skierowane pod adresem Pani Dyrektor zostaną szybko wycofane. dr hab. Joanna Wawrzyniak, prof. UW

Joanna Wawrzyniak (Warszawa, 2023-08-13)

#8

MAiP pod kierownictwem Dr. Joanny Wasilewskiej osiagnelo poziom artystyczny i merytoryczny, na ktory placowka ta czekala od lat. Stwierdzam to jako badaczka Azji i osoba zawodowo zajmujaca sie kultura, ktora z MAiP wspolpracuje od niemal dwudziestu lat. Zamiast personalnych wstrzasow zycze MAiP stabilnosci i dalszego rozwoju w dobrze obranym kierunku.

Emilia Sulek (Fribourg, 2023-08-13)

#11

Pod kierownictwem dr Joanny Wasilewskiej Muzeum Azji i Pacyfiku rozwinęło się ogromnie i rozwija dalej wspaniale. Stało się jedną z najciekawszych placówek kulturalnych w Warszawie. Decyzja o odwołaniu tak kompetentnej i zaangażowanej dyrektorki jest kuriozalna i działa na wielką szkodę muzeum.

dr Joanna Dobkowska-Kubacka (Warszawa , 2023-08-13)

#15

Bardzo cenię działalność dr Wasilewskiej a także współpracę z nią, między innym przy organizacji konferencji kostiumologicznych

Anna Straszewska (Warszawa, 2023-08-13)

#19

Nie zgadzam się z decyzją o odwołaniu obecnej Dyrektor Muzeum Azji i Pacyfiku im. A. Wawrzyniaka dr Joanny Wasilewskiej. Uważam taką decyzję za ogromnie krzywdzącą, niesprawiedliwą i niesłuszną. Szkaluje ona dobre imię i niezasłużenie podważa kompetencje obecnej Dyrektor.

Agnieszka Kalbarczyk (Warszawa, 2023-08-13)

#22

Jestem zaszokowana informacją o podjętych przez marszałka Województwa Mazowieckiego krokach. Od wielu lat obserwuję znakomite działanie muzeum pod dyrekcją dr Joanny Wasilewskiej. Mam nadzieję, że petycja i inne kroki podjęte przez wspierające Panią Dyrektor instytucje i osoby wymuszą wycofanie się Urzędu Marszałkowskiego z tej kuriozalnej próby usunięcia dr Wasilewskiej ze stanowiska.

prof.dr hab. Marzenna Czerniak-Drożdżowicz, Instytut Orientalistyki UJ (Kraków, 2023-08-13)

#23

Podpisuje, ponieważ dzięki Joannie Wasilewskiej Muzeum Azji i Pacyfiku stało się wiodącą placówką w Warszawie. Poza tym muzeum osiągnęło wysoką pozycję na arenie międzynarodowej.

prof. dr hab. Waldemar Deluga (Uniwersytet Ostrawski, Ostrawa , 2023-08-13)

#26

Dzięki wizji, wiedzy i umiejętnościom zarządzania dr Joanny Wasilewskiej Muzeum Azji i Pacyfiku zaczęło realizować swój potencjał omijając pułapki egzotyzacji tematu, którym się zajmuje. Wreszcie otwarte wystawy stałe charakteryzują się wysoka wartością merytoryczną i starannością wykonania. W tych okolicznościach nie można zaakceptować zmiany dyrekcji.

Dr Piotr Cichocki (Warszawa, Uniwersytet Warszawski , 2023-08-13)

#27

Dr Joanna Wasilewska jest osobą kompetentną, znakomitą organizatorką, od wielu lat zajmującą się zagadnieniami sztuki "egzotycznej". Dzięki niej MAiP stało się świetną placówką, prowadzoną na wysokim poziomie. Jest to jedna z najciekawszych, nowych placówek kulturalnych stolicy. Świetna ekspozycja, znakomite wydarzenia towarzyszące, "żywe muzeum", które oprócz pokazywania eksponatów zajmuje się działalnością popularyzatorską. Uważam decyzję o jej odwołaniu za krzywdzącą i niesprawiedliwą. Mam nadzieję że Urząd Marszałkowski wycofa się z tej kuriozalnej próby odwołania dr Wasilewskiej ze stanowiska.

dr Łukasz Mikołaj Sadowski (Łódź , 2023-08-13)

#29

Po co zmieniać kogoś kompetentnego, znającego potrzeby Muzeum. Szczególnie, kiedy Muzeum funkcjonuje dobrze

Maria Sadowska (Łódż, 2023-08-13)

#31

Popieram treść petycji

Irma Kozina (Katowice, 2023-08-13)

#33

.

Piotr Stachurski (Warszawa , 2023-08-13)

#37

Dr Joanna Wasilewska jest wysokiej klasy specjalistką, która jest zaangażowana w budowę Muzeum Azji I Pacyfiku od wielu lat. Po poprzednim dyrektorze wyprowadziła to Muzeum na zupełnie inny poziom. Stworzyła instytucję, która przyciąga publiczność, a jednocześnie chcą w nim pracować wykwalifikowani pracownicy, dla których dyrektor Wasilewska jest inspiracją. Próby jej odwołania są oburzające.

Magdalena Ginter-Frołow (Warszawa, 2023-08-13)

#38

Dr Joanna Wasilewska jest osobą kompetentną i szanowaną, dzięki niej Muzeum Azji i Pacyfiku stało się jednym z najciekawszych i najlepszych muzeów w Warszawie, a może i w Polsce. Podziwiam jej skuteczność i profesjonalność w działaniu jako dyrektorka muzeum. Jako wiceprezes BAY Stowarzyszenia Artystyczno-Kulturalnego Wietnamczyków w Polsce jestem jej bardzo wdzięczna za to co robiła, żeby przybliżyć kulturę i sztukę wietnamską polskiej publiczności. Jestem w szoku po zapoznaniu się z informacją o próbie odwołania dr Joanny Wasilewskiej od stanowiska dyrektorki muzeum. Absolutnie się z tym nie zgadzam. To działanie Urzędu Marszałkowskiego jest szkodliwa dla muzeum i dla kultury.

Thai Linh Nguyen (Warszawa, 2023-08-13)

#39

Rząd powinien uszanować profesjonalizm i doświadczenie Pani Dyrektor. Bywam w tym muzeum i wydarzenia oraz wystawy są bardzo interesujące.

Ewa Marynowska (Warszawa, 2023-08-13)

#43

Podpisuję ponieważ zgadzam się z treścią petycji.

Prof. dr hab. Maciej Janowski (Warszawa, 2023-08-13)

#45

Podpisuję, ponieważ wszystko, co napisano powyżej jest prawdą. Dr Joanna Wasilewska jest osobą, z którą wielokrotnie współpracowałam, reprezentując Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Doceniają jej działania zarówno przedstawiciele takich państwa, jak Japonia czy Indonezja, którzy goszczą w Muzeum i zapraszają Joannę na uroczystości i konferencje w swoje progi. Jest osobą kompetentną pod względem merytorycznym i organizacyjnym, aby nadal prowadzić Muzeum Azji i Pacyfiku, oraz aby nadal reprezentować je w środowisku światowym muzealnym oraz badaczy zajmujących się sztuką i kulturą Azji Południowo-Wschodniej. Nie róbmy sobie wstydu na świecie takimi bezpodstawnymi zwolnieniami.

Görlich Aleksandra (Kraków, 2023-08-13)

#46

Bo zależy mi na tej osobie

Sławomir Dobrzański (Warszawa , 2023-08-13)

#49

Muzeum jest moim zdaniem dobrze zarządzane

marianna dudek (Łomianki, 2023-08-13)

#50

Jebać chory system który sprzyja gnidom

Krzysztof Godlewski (Warszawa, 2023-08-13)

#53

Dobrze funkcjonujące muzeum świadczy o najwyższych kompetencjach dr Wasilewskiej.

prof. dr hab. Lidia Sudyka (Kraków, 2023-08-13)

#58

Dzięki wieloletniej pracy Pani Dyrektor dr Joanny Wasilewskiej, powstało w Warszawie nowoczesne muzeum prezentujące niełatwy temat jakim jest kultura i sztuka pozaeuropejska. Odwoływanie Pani Dyrektor po paśmie niewątpliwych sukcesów, jakimi było otwarcie wystawy stałej, jubileusz 50-lecia instytucji czy Medal "Pro Masovia", wydaje się być zupełnie bezzasadne!
dr hab. Aneta Pawłowska, prof. UŁ (Instytut Historii Sztuki)

Aneta Pawłowska (Łódź, 2023-08-13)

#63

Muzeum prowadzone przez Panią Dyrektor to świetne miejsce

Edyta Chrząszcz (Ożarów Mazowiecki, 2023-08-13)

#66

Uważam to muzeum za jedno z najcenniejszych w Warszawie. Rozkwita pod kierunkiem Pani dyrektor. Nie zgadzam się z odwołaniem jej ze stanowiska.

Anna Kędziorek (Warszawa, 2023-08-13)

#68

Podpisałam ponieważ wiem jak bardzo obecna Dyrektorka zmieniła oblicze tego Muzeum oczywiście na plus. Wiele się dzieje i ciekawie

Anna Kostrzyńska-Miłosz (Warszawa , 2023-08-13)

#69

Podpisuje petycję, ponieważ uważam, że Pani Wasilewska jest odpowiednią osobą na tym stanowisku. Widząc przez lata jak dzięki jej pracy, zaangażowaniu, profesjonalizmowi w roli dyrektora Muzeum zmieniało się na lepsze.

Agnieszka Hoppe-Munir (Warszawa , 2023-08-13)

#71

Znam Muzeum i korzystam regularnie z jego „oferty”, która jak widać gołym okiem niesamowicie się rozwinęła pod skrzydłami dr Wasilewskiej!

Joanna Jachimczuk-Lora (Warszawa, 2023-08-13)

#74

Dzięki zaangażowaniu dr Joanny Wasilewskiej, Muzeum Azji i Pacyfiku stało się nowoczesnym muzeum z merytorycznym, profesjonalnym zespołem, realizującym ciekawe wystawy i zapewniającym bogatą i atrakcyjną ofertę wydarzeń kulturalnych i zajęć edukacyjnych. Do najważniejszych osiągnięć dr Joanny Wasilewskiej w ostatnich latach należy m.in. otwarcie spektakularnej, nowoczesnej ekspozycji stałej, rozwinięcie współpracy naukowej oraz uczynienie z muzeum przyjaznego miejsca kształtującego postawy szacunku i otwartości. W obliczu intensywnego rozwoju muzeum w ostatnich latach decyzja o odwołaniu dr Joanny Wasilewskiej z funcji dyrektora jest oburzająca i niezrozumiała.

Karolina Krzywicka (Warszawa, 2023-08-13)

#80

Bardzo cenię działalność pani dr Joanny Wasilewskiej jako orientalistka i naukowiec.

Agnieszka Kaim (Warszawa, 2023-08-13)

#81

Ponieważ to cudowne muzeum gdzie mogę poczuć Azję, ludzi Azji, ich kulturę, ich zwyczaje, ich muzykę!
A wszystko to dzięki świetnej ekipe Muzeum. To ludzie z pasją i powołaniem.
Jestem pasjonatą Azji, który właśnie tam się wychował i studiował niamal 10 lat orientalistykę. Dlatego mogę docenić pracę Muzealników, którzy pod okiem dyrektorki dr Joanny Wasilewskiej robią dobrą robotę! Brawo!
Nie zmienia się zwycięskiego składu!

Adam Nurkiewicz (Warszawa, 2023-08-13)

#82

Sprzeciwiam się zwolnieniu dr Wasilewskiej ze stanowiska. Dr Wasilewska dowiodła swoją dotychczasową pracą, że potrafi zarządzać muzeum i działa wyłącznie na jego korzyść.

Beata Siemiątkowska (Warszawa, 2023-08-13)

#85

Podpisuję, ponieważ bardzo cenię sobie merytoryczność i otwartość obecnej dyrektor MAiP - dr Joanny Wasilewskiej - i uważam, że wysoka jakość muzeum, jego aktywność, jak i rozpoznawalność, stanowi najlepszą ocenę jej działalności.

Mateusz Kłagisz (Krakow, 2023-08-13)

#86

Uważam, że dr Joanna Wasilewska jest znakomitym dyrektorem Muzeum Azji i Pacyfiku. Dzięki jej działaniom Muzeum prezentuje znakomite wystawy czasowe oraz wystawę stałą, prężnie funkcjonuje dział edukacyjny, a oferta innych działań związanych z Muzeum jest niezwykle szeroka i niezwykle ciekawa.

Zuzanna Żubka-Chmielewska (Warszawa, 2023-08-13)

#88

Prowadzę od lat bardzo dobrą współpracę artystyczną jako muzyk z Muzeum Azji i Pacyfiku.

Lucjan Wesołowski (Łódź , 2023-08-13)

#94

Muzeum Azji i Pacyfiku, tu przemieszczam się daleko w przestrzeni i czasie, nie ruszając się ze stolicy, zapominam na czas zwiedzania ekspozycji o wszystkim. Wracam do domu - jak z dalekiej podróży.
To dzięki p. Dr Joannie Wasilewskiej i jej pracownikom - chce mi się tu wracać.

Marya Nawrocka-Teodorczyk (Warszawa, 2023-08-13)

#95

Przeraża mnie myśl, że w trakcie prac nad wystawą stalą Muzeum może stracić osobę tak doskonale znajacą i zespół, który przez lata budowała, i zbiory. Słowa 'stracić' używam z rozmysłem,  ponieważ uważam, że odejście dyr. Wasilewskiej byłoby dla Muzeum ogromną stratą.

Apolonia Zygmunt (Warszawa, 2023-08-13)

#97

Znakomite Muzeum pod znakomitym kierownictwem pani dr Joanny Wasilewskiej.

Krzysztof Renik (Warszawa , 2023-08-13)

#98

Pod kierownictwem dr Joanny Wasilewskiej powstało świetne muzeum i próby odwoływania jej po wielkim sukcesie, jakim było otwarcie wystawy stałej, są kuriozalne.

Piotr Gawlikowski (Józefosław , 2023-08-13)

#99

Często odwiedzałam Muzeum Azji i Pacyfiku podczas wystaw, wydarzeń muzealnych i wykładów. Szanuję wkład Pani dr Joanny Wasilewskiej w rozwój tego muzeum oraz spopularyzowanie jego działalności wśród ludzi w różnych grupach wiekowych, także z uwzględnianiem potrzeb osób niepełnosprawnych, za zdolności organizacyjne, rzeczowość i kulturę osobistą oraz znajomość historii sztuki łączoną z powiązanymi z nią dziedzinami, co pozwalało uatrakcyjniać program kulturalny prowadzonej przez nią placówki. Pamiętam, jak funkcjonowało muzeum przed czasami, kiedy była jego dyrektorką, więc tym bardziej cieszę się, że je prowadziła i miejmy nadzieję, że będzie nadal je prowadzić osoba, która potrafiła być jego menadżerką.

dr Agnieszka Góralczyk (Warszawa, 2023-08-13)

#100

MAiP pod kierownictwem pani dr Joanny Wasilewskiej reprezentuje wysoki poziom merytoryczny. Instytucja ta stała się w okresie kierowania nią przez dr Wasilewska istotnym i ważnym punktem na mapie muzealniczej Polski i Europy.

Elżbieta Dziuk-Renik (Warszawa , 2023-08-13)

#101

Nie zgadzam się z decyzją o odwołaniu obecnej Dyrektor Muzeum Azji i Pacyfiku im. A. Wawrzyniaka dr Joanny Wasilewskiej.

Andrzej Saramowicz (Warszawa , 2023-08-13)

#102

Z olbrzymim zaskoczeniem przyjąłem informację o planowanym odwołaniu dr Joanny Wasilewskiej z funkcji Dyrektor MAiP w Warszawie. Pani Joanna Wasilewska jest niezwykle kompetentną muzealniczką, dzięki jej wysiłkowi na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat Muzeum znalazło się w ścisłej czołówce europejskich placówek muzealniczych zajmujących się trudną i wymagającą w dobie postkolonialnej niezwykłej wrażliwości tematyką etnografii. Jako wieloletni współpracownik Muzeum niezwykle doceniam pozytywne zmiany w zarządzaniu Muzeum, skrupulatność i transparentność przy przyjmowaniu i nabywaniu do zbiorów kolekcji. Pani Joanna Wasilewska, dysponując niezwykle ograniczonymi środkami była w stanie stworzyć praktycznie od nowa świadczy klasy muzeum, co świadczy niezbicie o jej wysokich kompetencjach.

dr Jakub Urbański
Członek Oddziału Polskiego The Explorers Club

dr Jakub Urbański (Warszawa, 2023-08-13)

#106

Trudno znaleźć bardziej kompetentną osobę na stanowisko dyrektora Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie niż Pani dr Joanna Wasilewska. W pełni popieram niniejszą petycję.

Agnieszka Kuszewska-Bohnert (Warszawa , 2023-08-14)

#108

Panią Joanna jest wspaniałym Dyrektorem. Zaangażowana, uczciwa i oddana pracy. Szkoda, ze ludzka nienawiść i zadrość chce zniszczyć tak wspaniałą osobę.

Anna Marak (Warszawa, 2023-08-14)

#109

Uważam, że Joanna Wasilewska jest świetną dyrektorką Muzeum Azji i Pacyfiku. Wielokrotnie miałam zaszczyt obserwować ją w działaniu. Dzięki niej ta placówka się rozwija. Kompetencje dyrektorki Wasilewskiej są niezastąpione, pozbawienie Muzeum takiej szefowej odbije się źle na jego funkcjonowaniu.

Ludwika Włodek (Warszawa, 2023-08-14)

#113

Zbyszek Waliniowski

Zbyszek WALINIOWSKI (WARSZAWA, 2023-08-14)

#116

Popieram Jej działalność !

Kiem Le (Stare Babice, 2023-08-14)

#121

Uważam, że nie powinniśmy tolerować niemerytorycznych, politycznych decyzji kadrowych dotyczących ważnych stanowisk w sektorze kultury niezależnie od tego, kto je podejmuje, czy PiS, czy demokratyczna opozycja.

Marcin Jacoby (Warszawa, 2023-08-14)

#126

Bardzo często uczestniczę w imprezach organizowanych przez MAiP, jestem pod ogromnym wrażeniem zaangazowania pracowników, ich przygotowania merorycznego, a za tym wszystkim stoi osoba pani Dyrektor Wasilewskiej. Decyzja o Jej odwołaniu jest kompletnie niezrozumiała.

Agnieszka Kurek (Warszawa, 2023-08-14)

#127

Szkoda osoby i wykonanej pracy. Nie powinno tak być.

Magdalena Mikołajczyk (Kraków, 2023-08-14)

#128

Od 20 lat jestem osobą zwiedzająca MAiP i widzę jak Muzeum zmieniło się na lepsze.

KATARZYNA MACHNIK (WARSZAWA, 2023-08-14)

#130

Cenię obecną działalność muzeum.

Joanna Kończak (Warszawa, 2023-08-14)

#131

Chcę wolnych muzeów dla nauki i sztuki, nie dla polityki.

Natalia Filar (Kraków, 2023-08-14)

#134

Thi Binh Thin Dang

Thi Binh Thin Dang (Raszyn , 2023-08-14)

#136

Od lat znam i cenie dr Wasilewska. Pod jej kierownictwem Muzeum Azji i Pacyfiku osiagnelo bardzo wysoki, swiatowy poziom. Dyrektor Wasilewska w przeciagu kilku lat swojej kadencji zdolala stworzyc niezwykle ciekawa i na wysokim poziomie wystawe stala, jak rowniez kilka wystaw czasowych, ktore mialam przyjemnosc zobaczyc. Muzeum Azji i Pacyfiku pod jej dyrekcja organizuje rowniez ogromna ilosc wykladow i wydarzen kulturalnych dla publicznosci, ktore sa bardzo cenione. Jako kurator sztuki azjatyckiej w Rijksmuseum (Muzeum Narodowe) w Amsterdamie mialam pare razy przyjemnosc wspolpracowac z Muzeum Azji i Pacyfiku i z dr Wasilewska i zawsze wspolpraca ta przebiegala pomyslnie i, musze to podkreslic, bardzo profesjonalnie. Podziwiam dr Wasilewska za jej energie, entuzjazm i etyke zawodowa i jestem zaszokowana wiadomoscia o jej mozliwym odwolaniu.

Anna Ślączka (Amsterdam, 2023-08-14)

#137

Znam, cenię i szanuję Joannę Wasilewską za jej merytoryczną pracę i zaangażowanie w sprawy MAIP i szerzej środowiska muzealnego i kulturalnego.

Joanna Koryciarz Kitamikado (Warszawa, 2023-08-14)

#140

Nie raz byłem w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, to fantastyczna instytucja, świetnie prowadzona, szkoda by było, gdyby to zaprzepaszczono.

Maciej Froński (Bielsko-Biała , 2023-08-14)

#152

Solidaryzuję się z protestem

Marek Gensler (Łódź, 2023-08-14)

#154

Domagam się szacunku do ekspertów i ich pracy! Stop upolitycznieniu nauki i kultury!

Anna Gawryś (Pruszków , 2023-08-14)

#156

Regularnie odwiedzam muzeum. Służy ono mnie i mojej rodzinie. To ważny punkt na mapie Warszawy.

Tomasz Szymański-Sztaba (Warszawa, 2023-08-14)

#157

Joannę Wasilewską znam od 20 lat od czasu początku mojej współpracy z MAiP. Joanna wraz zespołem dała muzeum nowe życie. Ma wyjątkowe talenty menażerskie i interpersonalne, dzięki temu z podupadającej placówki, muzeum przerodziło się w miejsce znane w Europie i innych regionach świata. Próba jej zwolnienia to skandal, który nie powinien się wydarzyć.

dr hab. Anna Cieślewska (Warszawa, 2023-08-14)

#158

Nie ma mojej zgody na podporządkowywanie muzeów, Galerii, teatrów i innych instytucji kulturalnych interesom partyjnym!

Dorota Bator (Wrocław, 2023-08-14)

#160

Jest bardzo dobrym Dyrektorm Muzeum Azji i Pacyfiku i odpowiednio kieruje kadrą pracowniczą dzięki której Muzeum w ostatnim czasie zyskało rozgłos nie tylko u mieszkańców Warszawy jak również innych miejscowościach innych miejscowości

Arkadiusz Żbikowski (Pułtusk, 2023-08-14)

#167

Podpisuję, ponieważ jest to mój obywatelski obowiązek. Należy przeciwdziałać takim praktykom, które są coraz bardziej powszechne i bronić osób kompetentnych i zasłużonych.

Przemysław Głowacki (Warszawa, 2023-08-14)

#171

Pani Joanna to wspaniały oddany Muzeum dyrektor!

Joanna BOCHEŃSKA (Kraków, 2023-08-14)

#172

Znam dobrze Muzeum Azji i Pacyfiku, wielokrotnie uczestniczyłam w organizowanych przezeń imprezach jako wydawca literatury perskiej i od lat niezmiennie podziwiam, jak wspaniale rozwija się ta placówka, jaka jest prężna i nowoczesna. Stałe obecna w mediach z przebogatą ofertą kulturalną i oświatową. A to żywy dowód na to, że jest doskonale zarządzana.

Daria Paulina Domachowska (Szczecin, 2023-08-14)

#173

Od ponad dwudziestu lat znam i niezwykle cenię Dr Joannę Wasilewską, jest znakomitym specjalistą o ogromnej wiedzy i dorobku związanym z szeroko pojętym zagadnieniem sztuki Azji i Pacyfiku. Jednocześnie w okresie kierowania przez nią Muzeum Azji i Pacyfiku stworzyła wyjatkowe muzeum, z nowoczesną ekspozycją oraz szeroką ofertą kulturalno-oświatową towarzyszącą muzeum. Muzeum jest otwarte na współpracę z krajami reprezentującymi kulturę orientu a także instytutami i uczelniami badającymi bliskie muzeum zagadnienia. Wyrażam swój zdecydowany sprzeciw w odpowiedzi na odwolanie dr Joanny Wasilewskiej z funkcji Dyrektora Muzeum Azji i Pacyfiku

Mariusz Klarecki (Warszawa, 2023-08-14)

#175

Uważam p. Wasilewską za profesjonalistkę i jedną z nielicznych osób kierujących placówką muzealną, która z pewnością jest na swoim miejscu.

Adam Paczuski (Toruń, 2023-08-14)

#180

Popieram petycję. Całkowicie.

Thuy Duong Dang (Warszawa , 2023-08-14)

#183

It is important to limit politicians’ attempts to manipulate culture

Joanna Klass (Warsaw, 2023-08-14)

#185

Nie zgadzam się z decyzją o odwołaniu dyrektor MAiP p. Joanny Wasilewkiej.

Krzysztof Zadrożny (Legionowo, 2023-08-14)

#186

Podpisuję, ponieważ z punktu widzenia zwiedzającej muzeum robi bardzo dobre wrażenie, nie widać złego zarządzania. Podobała mia się wystawa stała a także podejście obsługi do zwiedzających. Urocza jest działająca w muzeum kawiarenka z regionalnymi smakołykami. W muzeum mnóstwo się dzieje, jest wiele imprez aktywizujących kulturalnie, mini-festiwali, spotkań itp. co jest realizacją nowoczesnej koncepcji muzeum jako ośrodka kulturalnego a nie tylko magazynu obiektów. Będąc zwiedzającą, trudno się dopatrzyć problemów.,

Justyna Górny (Warszawa, 2023-08-14)

#189

Zgadzam się z apelem środowiska naukowego, do którego sam również przynależę.

Jan Nowicki (Warszawa, 2023-08-14)

#190

Muzeum Azjii i Pacyfiku rozkwita w ostatnich latach i nie nalezy tego niszczyć.

Karol Gustaw Lesiak (Warszawa, 2023-08-14)

#192

To osoba kompetentna, zasłużona i powinna zostać na tym stanowisku

Paweł Włazewicz (Warszawa, 2023-08-14)

#194

Podpisuję petycję ponieważ współpracuję z Muzeum Azji i Pacyfiku jako konserwator tkanin od 25 lat i znam Panią Dyrektor Joannę Wasilewską osobiście. Zawsze związana z Muzeum; wybitna znawczyni kultur krajów Azji i Pacyfiku, we współpracy bardzo kompetentna a jednocześnie rzyczliwa.
Mariola Ratajczyk ReKonArt

Mariola Ratajczyk (Warszawa, 2023-08-14)Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...