Skatepark dla Krosna Odrzańskiego

Do:

Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim

ul. Parkowa 1
66-600 Krosno Odrzańskie
tel. (68) 383 5017 (centrala)
fax (68) 383 5122
e-mail: sekretariat@krosnoodrzanskie.pl

Burmistrz Krosna Odrzańskiego

Marek Cebula

tel. (68) 383 5017 (sekretariat)

 

W ostatnich latach w Polsce obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój sportów ekstremalnych, w tym jazdy na deskorolce, rolkach i rowerach BMX. Sporty te przyciągają coraz szersze rzesze młodzieży, rośnie liczba i poprawia się jakość organizowanych zawodów i pokazów. Polscy zawodnicy zaczynają odnosić sukcesy na międzynarodowych konkursach. Niestety do uprawiania tych sportów niezbędne są specjalnie przygotowane place – skateparki. Placów tych jest wciąż mało, co uniemożliwia wielu młodym, aktywnym ludziom uprawiania swojego ulubionego sportu. 

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zbudowanie skateparku w Krosnie Odrzańskim. Stworzenie takiego obiektu będzie niezwykle korzystne dla całego miasta. Dotąd, z braku miejsca specjalnie dla nich przeznaczonego, osoby jeżdżące na deskorolkach, rolkach i BMX-ach jeżdżą po publicznych placach i ulicach, niejednokrotnie przyczyniając się do szybszego niszczenia murków, ławek i nawierzchni.

W dodatku uprawiając swój sport w miejscach do tego nie przeznaczonych narażają zarówno siebie jak i przechodniów na nieprzyjemności, a nawet niebezpieczeństwo, np.: jeżdżąc w pobliżu ulic, ryzykują potrącenie przez przejeżdżające samochody. Skatepark byłby idealnym miejscem do jazdy na deskorolce, rolkach czy rowerach BMX oraz rozwijania swoich umiejętności. Młodzież jeździłaby w jednym, specjalnie do tego przeznaczonym, miejscu i nie niszczyłaby elementów użyteczności publicznej oraz nie przeszkadzałaby przechodniom.


Skatepark byłby jednocześnie świetną wizytówką miasta. Młodzież mogłaby aktywnie spędzać tam czas, zamiast przesiadywać na ławkach między blokami. Mając miejsce do uprawiania sportu, młodzi ludzie nie będą sięgać po alkohol, papierosy czy inne używki. Na terenie skateparku można by organizować zawody, w których braliby udział znani skaterzy, rolkarze i BMX-owcy. Takie zawody z pewnością pomogłyby promować miasto, ściągając kibiców i zawodników. Dodajmy, że skatepark byłby nie tylko obiektem sportowym, ale też miejscem, szeroko powiązanej z tym stylem życia, kreatywności młodych ludzi; miejscem wystaw tematycznych, koncertów; miejscem, gdzie powstają i prezentowane są produkcje filmowe; miejscem dla youth art. Młodzież podzielająca podobne zainteresowania może się tam spotkać, wymienić uwagami związanymi z uprawianym sportem, jak również porozmawiać na inne tematy.

 

Jesteśmy głęboko przekonani iż Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim, oraz Burmistrz Miasta  Marek Cebula, przychylą się do naszej inicjatywy.  Mamy nadzieję na pozytywne rozpatrzenie naszego pomysłu i jesteśmy otwarci na spotkanie w sprawie omówienia tej jakże ważnej dla nas inwestycji, jaką jest skatepark.

 

Tak obecnie wygląda park w Krośnie Odrzańskim:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak widać leży zniszczony przykryty złomem.

 

Oto przykładowy projekt parku:

http://www.skate-park.pl/Projekty-Skateparkow/Przykladowy-Skatepark-240411,s385

Jest to tylko przykładowy projekt!


Osoby chcące pomóc w powstaniu parku w naszej miejscowości proszone są o kontakt z jedną z niżej wymienionych osób:

 

Przemysław Dąbrowski

66-600 Krosno Odrzańskie

e-mail: gatecrasherko@joemonster.org

 

Tomek Zawadzki 

66-600 Krosno Odrzańskie

e-mail: tomeczek700@o2.pl

 

Grzegorz Jankowiecki

66-600 Krosno Odrzańskie

e-mail: bleyd93@wp.pl

 

Michał Banaszyński

66-600 Krosno Odrzańskie

 


Przemek Dąbrowski    Skontaktuj się z autorem petycji