Skatepark w Koziegłowach

Do:
Urząd Gminy Czerwonak
Wójt Gminy-Jacek Sommerfeld
I Zastępca Wójta-Ewa Jedlikowska
II Zastępca Wójta-Janusz Andrzejewski
ul.Źródlana 39
62-004 Czeronak
Szanowny Panie Wójcie,
My, wszyscy niżej podpisani zwracamy się z uprzejmą prośbą o odbudowę skateparku który znajdował się przy ulicy Piłsudskiego 3 w Koziegłowach. Skatepark od samego początku przyciągał wiele młodzieży uprawiających sporty ekstremalne, w tym jazdę na deskorolce, rolkach i rowerach BMX. Niestety po kilku latach, stan skateparku znacznie się pogorszył, a figury zamiast remontowane były demontowane. W ten sposób ze skateparku pozostał pusty plac, na którym obecnie powstało boisko wielofunkcyjne. W naszej gminie jest coraz więcej  osób uprawiających sporty ekstremalne oraz odnoszące sukcesy, jednakże do tego potrzebne są odpowiednie miejsca do trenowania-skateparki. Mieszkańcy naszej gminy i okolic uprawiający sporty ekstremalne nie mają gdzie rozwijać swojej pasji, przez co zmuszeni są na przejazdy do sąsiednich miast, co zajmuje dużo czasu oraz jest bardzo nie wygodne i kosztowne(przejazdy z rowerem komunikacją miejską).

Skatepark byłby jednocześnie świetną wizytówką gminy Czerwonak. Młodzież mogłaby aktywnie spędzać tam czas. Mając miejsce do uprawiania sportu, młodzi ludzie mają szanse na rozwój oraz na aktywne spędzanie wolnego czasu. Na terenie skateparku można by organizować zawody, w których braliby udział znani skaterzy, rolkarze i BMX-owcy, a także nasi młodzi sportowcy. Takie zawody z pewnością pomogłyby promować miasto, ściągając kibiców i zawodników, sponsorów. Dodajmy, że skatepark byłby nie tylko obiektem sportowym, ale też miejscem, szeroko powiązanej z tym stylem życia, kreatywności młodych ludzi. Młodzież podzielająca podobne zainteresowania może się tam spotkać, wymienić uwagami związanymi z uprawianym sportem, jak również porozmawiać na inne tematy.

Jesteśmy głęboko przekonani, iż Urząd Gminy Czerwonak, w tym wójt Gminy Czerwonak Jacek Sommerfeld przyczyni się do ponownego stworzenia skateparku. Z góry dziękujemy za pozytywne rozpatrzenie naszego pomysłu.


Przemysław Woźniak    Skontaktuj się z autorem petycji