Stop budowie osiedla mieszkaniowego w Parku Śląskim

stop_wycinka.jpg

Deweloper (Green Park Silesia) po raz kolejny próbuje wykorzystać ustawę "lex deweloper" do budowy osiedla mieszkaniowego na ul. Targowej w Chorzowie. Budowa oznacza wycinkę drzew i degradację najcenniejszej przyrodniczo historycznej części Parku Śląskiego.

Inwestycja jest sprzeczna z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzeni oraz Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta. Studium jasno wskazuje, że jest to teren określony jako "najcenniejsze obszary przyrodnicze". To zresztą widać gołym okiem — działka jest zalesiona i stanowi część Zielonych Płuc Śląska.

Budowa to nie tylko wycinka, ale również rozjeżdżenie ciężkim sprzętem całej okolicy.

Ponadto, infrastruktura w tym rejonie nie jest przygotowana pod budowę osiedla — w pobliżu nie ma szkoły, nie ma też jak odprowadzić takiej ilości ścieków, a droga dojazdowa (ul. Bytkowska) już teraz bardzo korkuje się w godzinach szczytu.

We wniosku do Prezydenta Green Park Silesia próbuje przekonać Radę Miasta, że jest inaczej. Twierdzi, że teren, na którym funkcjonował Zakład Produkcji i Usług Filmowych, można określić jako "poprodukcyjny". Zapewnia również, że działka nie graniczy ze strefą leśną ani zapleczem środowiskowym Parku. Takich przykładów manipulacji i dezinformacji jest we wniosku znacznie więcej.

W 2018 dzięki staraniom lokalnych stowarzyszeń i tysięcy mieszkańców udało się obronić przed wycinką ponad 1300 drzew. Dzisiaj prosimy Cię o pomoc jeszcze raz.

Teraz losy tej części Parku i ciągłości przyrodniczej całego kompleksu leśnego zależą od decyzji Rady Miasta Chorzów. Dołącz do nas i pomóż nam przekonać Radę do powstrzymania budowy!

Polub profil Stowarzyszenia Nasz Park (https://www.facebook.com/naszpark), żeby dowiedzieć się więcej i być na bieżąco.

 

 


Stowarzyszenie Nasz Park    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Stowarzyszenie Nasz Park do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook