Do Ministra Edukacji i Nauki: Stop deprawacji dzieci!

Dziękujemy za pomoc w nagłośnieniu petycji i jednocześnie informujemy, że dostaliśmy odpowiedź od Ministra.

Odpowiedź:

https://nauczycieledlawolnosci.pl/2023/03/19/ministerstwo-edukacji-i-rzecznik-praw-dziecka-odpowiadaja-na-nasz-apel-presja-ma-sens-1/

 

Stowarzyszenie "Nauczyciele dla Wolności"

logo_małe.png

Sz. P. Przemysław Czarnek 

Minister Edukacji i Nauki 

 

Szanowny Panie Ministrze, 

jako rodzice i nauczyciele, jesteśmy głęboko zaniepokojeni wręcz oburzeni obejrzanymi treściami i materiałami edukacyjnymi znajdującymi się na stronie internetowej https://sexed.pl/.

Dzieci szukając pomocy lub zachęcone poprzez podręcznik szkolny bez trudu docierają do tej strony przez zakładki „Oni też pomagają” a następnie „www”, znajdujące się na szeroko promowanej dla dzieci i młodzieży stronie fundacji https://116111.pl/. Strona 116111.pl jest polecana jako wsparcie i jednocześnie służy jako telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Często reklamowana w mediach, w szkołach, na portalach społecznościowych. Niestety, dzięki takiemu powiązaniu stron, dzieci bez większego trudu mogą wejść na mocno kontrowersyjne treści, demoralizujące i wulgarne oraz niewłaściwe dla ich wieku. Materiały nie są w żaden sposób zabezpieczone przed młodszymi użytkownikami gdyż filmy ładują się samoczynnie. Jakie są to materiały i w jaki sposób docierają do nich uczniowie można zobaczyć w następującym nagraniu: https://youtu.be/vUhZ8bQU0_g

 

Działając w interesie publicznym, a przede wszystkim w słusznej trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, o ich psychofizyczny rozwój prosimy o interwencję. Uważamy, że prawo rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami zostało naruszone a dzieci są narażone na kontakt z nieobyczajnymi treściami. Oczekujemy, że Pan Minister podejmie zdecydowane działania, aby przeciwdziałać tego typu nadużyciom.

 


Stowarzyszenie "Nauczyciele dla Wolności"    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Stowarzyszenie "Nauczyciele dla Wolności" do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...