STOP żebractwu ze Zwierzętami !

PETYCJA
W SPRAWIE ZAKAZU ŻEBRANIA ZE ZWIERZĘTAMI

 

Sprzeciwiam się podmiotowemu i zarobkowemu traktowaniu zwierząt przez ludzi żebrzących na ulicach polskich miast! Zwierzęta te są bezwzględnie wykorzystywane i rozmnażane tylko na potrzeby wzbudzenia litości w przechodniach. Ma to tylko, i wyłącznie na celu wyłudzenie pieniędzy poprzez złożenie dobrowolnego datku, przez „empatycznego” i krótkowzrocznego przechodnia. Darczyńcy nie zdają sobie sprawy że datki nie są przeznaczane na te zwierzęta. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt: „Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie i opiekę”. Zmuszanie zwierząt do tego typu pracy, często zagrażającej ich zdrowiu i życiu, uważam za etycznie naganne oraz niehumanitarne. W dodatku jest całkowicie sprzeczne z zacytowanym wcześniej fragmentem ustawy.
W wielu przypadkach mam prawo sądzić, że zwierzęta te mogą być w jakiś sposób odurzane o czym świadczy ich zachowanie. Kilkumiesięczne a nawet kilkutygodniowe szczenięta odsunięte od stałej matczynej opieki, są dziwnie spokojne, nieenergiczne i sprawiają wrażenie nieobecnych. Na ten stan wpływa oczywiście również wielogodzinne koczowanie na ulicy, niejednokrotnie w pełnym słońcu bez możliwości załatwiania swoich podstawowych potrzeb behawioralnych. Ponadto zwierzęta te często pochodzą z kradzieży bądź są nielegalnie rozmnażane. Jest to oburzające i skandaliczne że nie ma aktów prawnych mogących wpłynąć na los tych zwierząt, zatem co następuje:
Żądam wprowadzenia zakazu wykorzystywania zwierząt podczas żebrania oraz wszelkich innych form wywierania litości czy współczucia za ich pomocą, przez osoby żebrzące. Wyrażam ubolewanie, że proceder ten jest społecznie akceptowalny, a problem ignorowany przez służby miejskie oraz prawodawców.

 


Aleksandra Wołek- Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Aleksandra Wołek- Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook