STOP hałasowi POW Ursynów Wilanów

POW to ważna infrastruktura drogowa ale dla nas mieszkańców związana ze “smrodem” u wylotów tuneli oraz całodobowym hałasem. Przestaliśmy spać, wiele osób jest ciągle zdenerwowanych i przemęczonych. Brak snu obniża u wielu z nas wydolność psychofizyczną i powoduje chroniczne rozdrażnienie. Prowadzimy rozmowy głośniej. Całe nasze życie się zmieniło na gorsze. Od wielu tygodni analizujemy przyczyny i szukamy rozwiązania.
Dlatego żądamy zastosowania metod zmniejszenia hałasu poprzez łączne i niezwłoczne zastosowanie następujących kroków:

  • Ograniczenie prędkości zarówno w tunelu jak i dalej przez tereny Ursynowa i Wilanowa do maksymalnie 70 km/h w ciągu dnia i 60km/h w nocy
  • Ograniczenie ruchu ciężarowego do niezbędnego minimum i zapewnienie ruchu tranzytowego ciągiem drogi DK 50 
  • Zastosowanie cichych nawierzchni asfaltowych, asfaltowo-gumowych, dwuwarstwowych porowatych lub drobnoziarnistych z nieciągłym uziarnieniem (SMA,BBTM);
  • Zastosowanie “przykrycia akustycznego” - przykład poniżej. 

POW_1.png

Oczekujemy zarówno do Dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jak i od osób do których kierujemy niniejszą petycję:

  • Zaangażowania w sprawę celem szybkiego wdrożenia rozwiązań techniczno-organizacyjnych ograniczających hałas na terenie Ursynowa i Wilanowa.
  • Przeprowadzenia rzetelnych badań środowiskowych w tym pomiarów hałasu w wielu punktach, również oddalonych od wylotu z tunelu, w sposób ciągły przez wymagany metodą badań okres czasu.
  • Wdrożenia szybkich rozwiązań związanych z prędkością pojazdów tak aby efekty mogły być natychmiast zauważalne.
  • Wprowadzenia zakazu ruchu samochodów ciężarowych w celu obniżenia poziomu hałasu i zanieczyszczenia powietrza.
  • Wdrożenia w jak najkrótszym czasie rozwiązań związanych z nawierzchnią (zastosowanie cichego asfaltu) i izolowaniem hałasu (przykrycie akustyczne).

Obszar którego problem dotyczy ciągnie się od okolic wylotu tunelu na Ursynowie wzdłuż skarpy Ursynowskiej w kierunku południowym aż do ulicy Belgradzkiej a czasami nawet dalej, wzdłuż drogi S2 w kierunku wschodnim przez Wilanów aż po most prowadzący na Zawady. W kierunku północnym, w obszarze obejmującym ulicę Nowoursynowską aż do Nugat, Kokosową i Imbirową. Wszędzie tam występuje problem z uciążliwym hałasem, który rozprzestrzenia się w tereny chronione pod skarpą, osiedla i do naszych mieszkań i domów. Poniżej mapka z zaznaczonymi na pomarańczowo kierunkami rozchodzenia się hałasu oraz zaznaczonymi obszarami dotkniętymi jego uciążliwością (po stronie Ursynowa).

zdjęcie_v_2.png


Robert Wojciechowski    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Robert Wojciechowski do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...